অভিনেতা সুশান্ত সিং ৰাজপুতৰ মৃত্যু হত্যা নে আত্মহত্যা? চি বি আইৰ তদন্ত হ’বনে?

সুশান্ত সিং ৰাজপুত। নামটো যিমানেই শুনিবলৈ ধুনীয়া তেখেতৰ ব্যক্তিত্ব আৰু প্ৰতিভাও সিমানেই অগ্ৰণীয় আছিল। যোৱা ১৪জুনত এইগৰাকী অভিনেতাই এই পৃথিৱীৰ পৰা চিৰবিদায় ল’লে। কিন্তু কি পৰিস্থিতিত পৰি অভিনেতা গৰাকীয়ে বিদায় মাগিলে সেয়া আজিও ৰহস্যৰ আৱৰ্ততেই থাকিল।

 

 

 

 

সুশান্ত সিং ৰাজপুতৰ মৃত্যুক মুম্বাই আৰক্ষীয়ে আত্মহত্যা বুলি প্ৰকাশ কৰিছে। কিন্তু বিশেষজ্ঞ আৰু অনুৰাগী সকলে দাবী কৰা মতে এয়া আছিল এক পৰিকল্পিত হত্যাকাণ্ড। কিয়নো সুশান্তৰ শৰীৰত নাছিল আত্মহত্যাৰ কোনো লক্ষণ। আপাতঃ দৃষ্টিত যদি লক্ষ্য কৰা যায়  আত্মহত্যা যেন লাগিলেও এয়া আছিল এক পূৰ্বপৰিকল্পিত হত্যাকাণ্ড।

 

 

অনুৰাগীয়ে কি দৃষ্টিকোণৰ পৰা কৈছিল এনেধৰণৰ কথা?

মৃত সুশান্তৰ শৰীৰৰ বিভিন্ন অংশত দাগ দেখা পোৱা গৈছিল। সুশান্তৰ ওঠত দেখা পোৱা গৈছিল এটা বিশেষ ৰং। আনহাতে বাওঁহাতৰ চকুৰ তলৰ অংশত ক’লা দাগ প্ৰত্যক্ষ কৰা গৈছিল। অনুৰাগী সকলে দাবী কৰে যে সুশান্তক জুচৰ লগত নিচাসক্ত দ্ৰব্য মিহলাই হত্যা কৰা হ’ল। আটাইতকৈ ডাঙৰ কথা হ’ল এয়ে যে সুশান্তই আত্মহত্যাৰ বাবে ব্যৱহাৰ কৰা ৰছী আৰু উচ্চতাক লৈও বহুতৰ বহু প্ৰশ্ন অৱতাৰণা হৈছে।

 

 

 

 

বহুত গ’ল আৰু বহুত আহিল, কিন্তু সুশান্ত বিশেষ হৈ ৰ’ল….

সুশান্ত সিং ৰাজপুতে কম দিনৰ ভিতৰতে বলীউদত জনপ্ৰিয়তা লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হৈছিল। সেয়েহে হয়তো একাংশই মানসিক দ্বন্দত ভুগি সুশান্তক একাষৰীয়া কৰিছিল। বিভিন্ন ব্যক্তিগত সমস্যাৰ মাজতো সুশান্তই নিজকে গঢ় দিবলৈ ক্ৰুটি কৰা নাছিল। যাৰ বাবে কৰণ জোহৰ, চলমান খান আদিয়ে সুশান্তক এৰি চলিছিল।

সুশান্তৰ মৃত্যুৰ লগত প্ৰেয়সী ৰিয়া চক্ৰৱৰ্তীৰ নাম সাঙুৰ খাই পৰিছিল। কিয়নো পৰিচালক মহেশ ভট্ট আৰু ৰিয়া চক্ৰৱৰ্তীৰ মাজত এক সম্পৰ্ক আছিল। আনহাতে সুশান্তৰ বন্ধু সিদ্ধাৰ্থৰ কথা বতৰা, চাল চলনে সমগ্ৰ বিষয়টোক আৰু অধিক ৰহস্যঘন কৰি তুলিছে।

 

 

সুশান্তৰ মৃত্যুৰ পিছত কি হৈছিল?

সুশান্তৰ মৃত্যুৰ পিছত তেখেতৰ ৰান্ধনী জনৰ ভাষ্য সলনি হৈছিল। তেখেতে প্ৰথম অৱস্থাত জুচ খাব দিয়া বুলি মুম্বাইৰ আৰক্ষীক ব্যক্ত কৰিছিল যদিও পৰৱৰ্তী সময়ত তেখেতৰ ভাষ্য সলনি হৈছিল। আৰক্ষীৰ অনুসন্ধানত পোহৰলৈ আহিছিল দুটা বিশেষ প্ৰসংগ। মুম্বাই আৰক্ষীৰ মতে সুশান্তই ব্যৱহাৰ কৰিছিল ৫০খনতকৈ অধিক চিমকাৰ্ড। মৃত্যুৰ দিনা বন্ধ কৰি থোৱা আছিল চি চি টিভি কেমেৰাৰ সংযোগ। ইয়াৰ উপৰিও মৃত্যুৰ সময়ত ৰূমৰ দৰ্জা ভিতৰৰ পৰা বন্ধ আছে বুলি আৰক্ষীয়ে অনুসন্ধানত পোহৰলৈ আনিছে।

 

 

অনুৰাগী সকলৰ মতে এয়া এক পৰিকল্পিত হত্যাকাণ্ড। সুশান্তক হত্যা কৰিবলৈ নিয়োগ কৰা হৈছিল প্ৰফেশ্যনেল কিলাৰ। সেই গেংটোত আছিল প্ৰায় তিনিৰ পৰা চাৰিজন সদস্য। তেওঁলোকে হত্যাৰ বাবে এক বিশেষ প্ৰকাৰৰ বেল্ট ব্যৱহাৰ কৰিছিল। আনহাতে পোষ্টম’ৰ্টেমলৈ নিয়াৰ সময়তো সুশান্তৰ হাতখন লৰি আছিল। কিন্তু মুম্বাই আৰক্ষীয়ে এই কথা গুৰুত্ব সহকাৰে লোৱা নাছিল। এই মন্তব্য বহুকেইগৰাকী অনুৰাগীৰ।

 

 

 

বহুতে চ’চিয়েল মিডিয়াত সুশান্তক উঠাই লৈ যোৱা এম্বুলেন্সক সন্দেহৰ আৱৰ্তত ৰাখিছে। কিয়নো এম্বুলেন্সত মৃতদেহ সলনি হোৱা বুলি অনুৰাগী সকলে এটা ভিডিঅ’ শ্বেয়াৰ কৰিছে। ইতিমধ্যে চ’চিয়েল মিডিয়াত সুশান্তৰ ন্যায়ৰ বাবে জনমত গঢ়ি উঠিছে। চি বি আইক তদন্ত কৰাৰ বাবে আহ্বান জনাইছে।

 

 

শেহতীয়াকৈ ৰাষ্ট্ৰীয় সংবাদ মাধ্যমত এই কথা প্ৰকাশ পাইছে যে সুশান্তৰ মৃত্যু আত্মহত্যা আছিল। আৰু তাত কোনো চি বি আইৰ তদন্ত কৰা নহয়। এই কথা প্ৰকাশ কৰিছে মহাৰাষ্ট্ৰৰ গৃহমন্ত্ৰী অনিল দেশমুখে। অনিল দেশমুখৰ মতে চি বি আইৰ তদন্তৰ কোনো প্ৰয়োজন নাই। আৰক্ষীয়ে সময়ত সকলো ৰাজহুৱা কৰিব।

 

এনে খবৰে সুশান্তৰ অনুৰাগী সকলক ব্যথিত কৰি তুলিছে।বহুতে নেপোটিজমকে জগৰীয়া কৰিছে যদিও ৰিয়া, সিদ্ধাৰ্থ আৰু চলমানক সন্দেহৰ আওতাত আনিছে।

 

 

 

ষ্টাৰ প্লাছৰ ধাৰাবাহিকৰ জৰিয়তে বলীউডত প্ৰৱেশ কৰিবলৈ সক্ষম হোৱা সুশান্তৰ জীৱনৰ অন্তিমখন ছবি আছিল দিল বেচাৰা। ইয়াৰ পিছতেই সুশান্তৰ প্ৰেয়সী ৰিয়া চক্ৰৱৰ্তীয়েও কেন্দ্ৰীয় গৃহমন্ত্ৰী অমিত শ্বাহলৈ চি বি আইৰ তদন্তৰ বাবে দাবী জনাইছে। এইক্ষেত্ৰত কেন্দ্ৰীয় গৃহমন্ত্ৰী গৰাকীয়ে কি সিদ্ধান্ত গ্ৰহণ কৰে সেয়া সময়ত লক্ষণীয় হৈ উঠিব।

 

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

পশ্চিম গুৱাহাটীত ৰাইজৰ মাজত ক’ভিড সজাগতা সৃষ্টিৰ বাবে ১৭৫ চি আৰ পি এফৰ ১০০ দিনীয়া কাৰ্যসূচী আৰম্ভ

পশ্চিম গুৱাহাটীৰ ৰাণীস্থিত ১৭৫ চি আৰ পি এফ বেটেলিয়ানৰ উদ্যোগত ৰাইজৰ মাজত ক’ভিডৰ সজাগতা সৃষ্টিৰ বাবে ১২ অক্টোবৰৰ পৰা ১০০ দিনীয়া কাৰ্যসূচী আৰম্ভ কৰা হৈছে।১৭৫ চি আৰ পি এফৰ কমাণ্ডেণ্ট সুভাষ চন্দ্ৰ শৰ্মাৰ নেতৃত্বত আৰম্ভ হোৱা সজাগতা কাৰ্যসূচীৰ অহা বর্ষৰ ১৯ জানুৱাৰীত সামৰণি পৰিব।

 

 

আনহাতে কাৰ্যসূচীৰ লগত সংগতি ৰাখি ৰাণীকে ধৰি কাষৰীয়া অঞ্চলত বাস কৰা ৰাইজৰ মাজত ক’ভিড সজাগতা সৃষ্টিৰ বাবে মাস্ক, চেনিটাইজাৰ, চাবোন, আদি বিতৰণ কৰা হয়। তেনেদৰে চাবোনৰে হাত ধোঁৱা পদ্ধতি আৰু সামাজিক দূৰত্ব বজাই ৰখা আদিৰ বিষয়ে বুজাই দিয়া হয়। কার্যসূচীত কমাণ্ডেণ্ট সুভাষ চন্দ্ৰ শৰ্মা, চেকেণ্ড-ইন-কামাণ্ড কে.এল.ধীমান, পৰিদৰ্শক দেশবীৰ সিং, উপ-পৰিদৰ্শক দিলীপ কুমাৰ তিৱাৰী, সহ: উপ-পৰিদৰ্শক বি.কে.স্বামীকে ধৰি বাহিনীটোৰ আন বিষয়া জোৱান সকলে ভাগ লয়।

অভিশপ্ত ৩০অক্টোবৰৰ নিহত সকলক সুঁৱৰি অনুষ্ঠিত হ’ল শ্ৰদ্ধাঞ্জলি অনুষ্ঠান

আজি ৩০ অক্টোবৰ। আজি দিনটোতে ধাৰাবাহিক বোমা বিস্ফোৰণত কপি উঠিছিল অসমৰ বিভিন্ন প্ৰান্ত। বহু নিৰিহ লোকে এই ধাৰাবাহিক বোমা বিস্ফোৰণত প্ৰান হেৰুৱালে। চিৰদিনৰ বাবে ঘুনীয়া হ’ল বহু জন।

 

 

এই অভিশপ্ত ৩০ অক্টোবৰ নিহত সকলক সুঁৱৰি আজি গণেশগুৰিত অনুষ্ঠিত হয় শ্ৰদ্ধাঞ্জলি অনুষ্ঠান। উল্লেখযোগ্য যে প্ৰতিবছৰে নিহত সকলক সুঁৱৰি শ্ৰদ্ধাঞ্জলিৰ অনুষ্ঠান অনুষ্ঠিত হৈ আহিছে ।এইবাৰ অনুষ্ঠানত নিহত সকলৰ আত্মীয় উপস্থিত থাকে।

 

এই অনুষ্ঠানত উপস্থিত থাকি মন্ত্ৰী সিদ্ধাৰ্থ ভট্টাচাৰ্যই এনেদৰে কয় । আজি শ্ৰদ্ধাঞ্জলি অনুষ্ঠানত সৰ্বধর্মীয় প্ৰাৰ্থনা সভাৰ লগতে বিভিন্নজনে বক্তব্য ৰাখে। আজি অনুষ্ঠানত উপস্থিত থাকে বিধায়ক অতুল বৰা, মন্ত্ৰী সিদ্ধাৰ্থ ভট্টাচাৰ্য, কামৰূপ জিলা উপায়ুক্ত বিশ্বজিৎ পেগু, মেডিয়া উপদেষ্টা হৃষীকেশ গোস্বামীকে আদি কৰি বহু কেইজন বিশিষ্ট ব্যক্তি।

আজি ৰাজ্যজুৰি উদযাপিত হ’ব লক্ষ্মী পূজা

আজি লক্ষ্মী পূজা।ধন সম্পত্তিৰ অধিষ্ঠাত্ৰী দেৱীক আজি দিনটোত আৰাধানা কৰা হয়।

 

 

এই লক্ষ্মী পূজা অসমীয়া সমাজ জীৱনৰ লগত বিশেষ ভাৱে সম্পৰ্কিত ।কৃষক ৰাইজে ধানে দোনে নদন বদন হ’বলৈ লক্ষ্মী দেৱীক আৰাধানা কৰে।ভঁৰাল ,খেতি পথাৰ,গোঁসাই ঘৰত বন্তি জ্বলাই লক্ষ্মী দেৱীক আহ্বান জনায়।লক্ষ্মী পূজাৰ উপলক্ষ্যে বজাৰত পূজা নানা বিধ সামগ্ৰীয়ে ভৰি পৰা পৰিলক্ষিত হৈছে।পঞ্জিকা অনুসৰি আজি ৫.৩০ৰ পৰা লক্ষ্মী পূৰ্ণিমাৰ তিথি আৰম্ভ হ’ব।

বন্ধুৱে শিৱসাগৰবাসীক সকাহ যোগাব

ক’ভিড-১৯ৰ প্ৰভাৱৰ ফলত সমগ্র দেশতে লকডাউনৰ ঘোষণা হ’ল।এই লকডাউনে বহুতৰ জীৱন সলনি কৰি দিলে। বহু ক্ষেত্ৰত বেয়া হ’ল যদিও কিছুমান ক্ষেত্ৰত ইতিবাচক প্ৰভাৱ পৰাও দেখা গ’ল।

 

 

 

লকডাউনৰ সময়ছোৱাত শিৱসাগৰৰ ৫ গৰাকীমান শিক্ষিত উদ্যমী যুৱকে গ্ৰহণ কৰিছিল এক বিশেষ পদক্ষেপ। দোকানত লানি নিচিগা শাৰী আৰু ভিৰৰ বাবে বজাৰ কৰিব নোৱাৰা সকলক সকাহ যোগোৱাৰ উদ্দেশ্যে কেইজনমান যুৱক আগবাঢি আহিছিল।সেই অনুসৰি তেওঁলোকে শিৱসাগৰৰ বিভিন্ন ঠাইত গৈ বিনামূলীয়াকৈ ঘৰুৱা সা সামগ্ৰী যোগান ধৰিছিল।

 

 

 

গ্ৰাহকৰ অত্যাধিক সঁহাৰি পৰিপ্ৰেক্ষিত তেওঁলোকে ব্যৱসায়ীকৰণ ভাৱে এটা এপ আৰম্ভ কৰিছে ।এই এপটোৰ নাম বন্ধু।এই এপটো গুগল প্লে’ষ্টৰত উপলব্ধ।জানিব পৰা মতে পুৱা ৯ বজাৰ পৰা সন্ধ্যা ৮ বজালৈ এই বন্ধু প্ৰতিষ্ঠানটোৱে জনসাধাৰণক সেৱা আগবঢ়াব।শিৱসাগৰৰ ইচ্ছুক গ্ৰাহক সকলে গুগল প্লে’ ষ্টৰত গৈ এই এপটো ডাউনলড কৰি প্ৰয়োজনীয় সামগ্ৰী অৰ্ডাৰ দিব পাৰিব।

খবৰ যুগুতালে শিৱসাগৰ পৰা দিলিস্তান খানে..

৭নৱেম্বৰত ইছৰোৱে এটা উপগ্ৰহ মুকলি কৰিব

ভাৰতীয় অন্তৰীক্ষ অনুসন্ধান প্ৰতিষ্ঠান চমুকৈ ইছৰোৱে চলিত বৰ্ষৰ ৭ নৱেম্বৰত এটা উপগ্ৰহ মুকলি কৰিব।জানিব পৰা মতে ৭ নৱেম্বৰৰ ৩.২ মিনিটত অন্ধপ্ৰদেশৰ শ্ৰীহৰিকোটাৰ সতীশ ভৱনত স্পেচ চেণ্টাৰত এই উপগ্ৰহটো আনুষ্ঠানিক ভাৱে মুকলি কৰিব।

 

এই উপগ্ৰহ ভাৰতীয় সেনাৰ বাবে বহু সহায়ক হ’ব। শত্ৰুৰ অৱস্থিতিৰ পৰা আৰম্ভ কৰি বতৰৰ দুৰ্যোগৰ সম্পৰ্কেও উমান পাব পাৰিব।

চাবুৱাত ক্ৰীড়া সন্থা ষ্টেডিয়ামৰ আধাৰশিলা স্থাপন

ৰাজ্যখনৰ ক্ৰীড়া অন্ত:গাঁথনি শক্তিশালীকৰণ অন্যতম পদক্ষেপ হিচাপে মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোনোৱালে চাবুৱাৰ দেওধাইত চাবুৱা ক্ৰীড়া সন্থাৰ ষ্টেডিয়াম আৰু চাবুৱা ইনডোৰ ষ্টেডিয়ামৰ আধাৰশিলা স্থাপন কৰে।উল্লেখযোগ্য যে ২০১৮-১৯ বৰ্ষৰ চিগনেশ্বাৰ প্ৰকল্পৰ অধীনত প্ৰায় ৯.৮৮ কোটি টকা ব্যয়ৰে চাবুৱা ক্ৰীড়া সন্থাৰ ষ্টেডিয়াম আৰু ৰাজ্য চৰকাৰৰ স্ব-অগ্ৰাধিকাৰ পুঁজিৰ অধীনত ২.৩৩কোটি টকা ব্যয়ৰে ইনডোৰ ষ্টেডিয়াম নিৰ্মাণ হ’ব।

 

 

এই উপলক্ষে আয়োজিত অনুষ্ঠানত ভাষণ প্ৰদান কৰি মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে কয় যে প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ সবকা সাথ, সবকা বিকাশ সবকা বিশ্বাসৰ সাৰ্বজনীন নীতি সাৰোগত কৰি বৰ্তমানৰ বিজেপি নেতৃত্বাধীন চৰকাৰখনে ২০১৬ চনৰ পৰা বিগত চাৰে চাৰি বছৰ ৰাজ্যখনৰ সৰ্বাংগীন বিকাশৰ ওপৰত গুৰুত্ব আৰোপ কৰি আহিছে।

 

 

 

বৰ্তমান ৰাজ্য চৰকাৰে বিভিন্ন উন্নয়নমূলক পদক্ষেপেৰে ৰাজ্য খনৰ সামগ্ৰিক প্ৰতিচ্ছবি সলনি কৰিছে বুলি উল্লেখ কৰি মুখ্যমন্ত্ৰীগৰাকীয়ে কয় যে বৰ্তমান ৰাজ্য চৰকাৰখনে যি প্ৰতিশ্ৰুতিয়ে শাসনত অধিষ্ঠিত হৈছিল সেই প্ৰতিশ্ৰুতি ৰূপায়ণৰ বাবে দৃঢ়তাৰে কাম কৰি এখন আত্মনির্ভশীল অসম গঢ়াৰ দিশত শক্তিশালী পদক্ষেপ লৈ আহিছে। ইয়াৰ ফলস্বৰূপেই ৰাজ্য খনৰ যুৱ শক্তি বিভিন্ন ক্ষেত্ৰত জিলিকি উঠিছে আৰু ৰাজ্যৰ কৃষি খণ্ড বিকাশৰ দিশত নতুন যাত্ৰাৰ সূচনা কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে বুলি তেখেতে কয়।

 

খিলঞ্জীয়া ভূমিৰ ওপৰত অধিকাৰ সাব্যস্ত নহ’লে জাতিৰ অস্তিত্ব নাথাকিব বুলি উল্লেখ কৰি মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে সেই উদ্দেশ্যে আগত ৰাখিয়ে বৰ্তমান চৰকাৰখনে ভূমিহীন খিলঞ্জীয়া পৰিয়ালক মাটিৰ পট্ৰা আৰু অনুমোদন পত্ৰ বিতৰণ দৰে দূৰদৰ্শী আঁচনি লৈছে বুলি কয়। এই আঁচনি কেৱল মাত্ৰ নিৰ্বাচনৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি কৰা আঁচনি নহয় বুলি উল্লেখ কৰি জাতিৰ স্থায়ী নিৰাপত্তা প্ৰদানৰ বাবেহে এনেধৰণৰ বলিষ্ঠ পদক্ষেপ বৰ্তমান ৰাজ্য চৰকাৰখনে লৈছে বুলি মন্তব্য কৰে।

 

 

এই আধাৰশিলা স্থাপন অনুষ্ঠানত কেন্দ্ৰীয় খাদ্য সংসাধন দপ্তৰৰ ৰাজ্যিক মন্ত্ৰী ৰামেশ্বৰ তেলী,বিধায়ক ক্ৰমে চক্ৰধৰ গগৈ,তেৰচ গোৱালা আৰু বিনোদ হাজৰিকা। ৰাজ্যিক পৰ্যায়ৰ ছাত্ৰ আৰু যুৱ কল্যাণ উপদেষ্টা সমিতিৰ সদস্য সচিব লক্ষ্য কোঁৱৰ,অনিৰুদ্ধদেৱ ক্ৰীড়া বিশ্ববিদ্যালয়ৰ উপাচাৰ্য জে পি বাৰ্মাকে ধৰি বহু সংখ্যাক গণ্য মান্য ব্যক্তি উপস্থিত থাকে।