মাজুলীৰ আইছ’লেশ্যন ৱাৰ্ড পৰ্যবেক্ষণ কৰিলে মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে

সমগ্ৰ বিশ্বজুৰি হৈ থকা মহামাৰী ক’ৰণাৰ বিৰুদ্ধে বৰ্তমানলৈকে সমগ্র বিশ্বই যিমান পাৰে সিমানেই এখন শক্তিশালী যুঁজ অব্যাহত ৰাখিছে । ইয়াৰ পৰা মুক্তি পাবৰৈ চৰকাৰে বহু পন্থা অৱলম্বন কৰিছে।

 

সমান্তৰালভাৱে কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ প্ৰত্যক্ষ নেতৃত্বত অসম চৰকাৰেও এখন শক্তিশালী ক’ৰণা বিৰোধী যুঁজ অব্যাহত ৰাখিছে। কিয়নো অসমত এতিয়ালৈকে সৰ্বমুঠ ৩৪জন লোক এই মহামাৰীৰ দ্বাৰা আক্ৰান্ত হৈছে আৰু এজনৰ ইতিমধ্যে এই মহামাৰীৰ কবলত পৰি মৃত্যু ঘটিছে।

সমগ্ৰ দেশৰ লগতে অসমতো চলি থকা লক ডাউনৰ মাজতে ৰাজ্যৰ মুখ্যমন্ত্ৰী আৰু স্বাস্থ্যমন্ত্ৰীয়ে ৰাজ্যৰ প্ৰতিটো প্ৰান্তৰে সমগ্ৰ জিলা ভ্ৰমণ কৰি এই দুৰ্গম পৰিস্থিতিৰ বুজ লৈ আছে। ইয়াৰ লগতে সমানেই মহামাৰী ন’ভেল ক’ৰণা ভাইৰাছৰ বৃহৎ সংক্ৰমণক লৈ দেখা দিয়া এক অহেতুক তথা অকল্পনীয় বিপজ্জনক পৰিস্থিতিত নদীদ্বীপ মাজুলীৰ জনসাধাৰণক সুৰক্ষিত ৰাখিবলৈ বুলি ৰাজ্য চৰকাৰৰ তৰফৰ পৰা লোৱা সমগ্ৰ ব্যৱস্থাৱলী সন্দৰ্ভত বুজ ল’বলৈ মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱাল আজি ২বাজি ৩০বজাত উপস্থিত হয় মাজুলীত।

মাজুলীত উপস্থিত হৈ মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালে গড়মূৰ অসামৰিক চিকিৎসালত বিশ্বত্ৰাস কভিড-১৯ ৰ আইছ’লেশ্যন ৱাৰ্ড পৰিদৰ্শন কৰে।
মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালে মাজুলীৰ উপায়ুক্ত কাৰ্যালয়ত জিলাৰ উপায়ুক্ত বিক্ৰম কৈৰী আৰু আৰক্ষী অধীক্ষকৰ লগতে জিলা প্ৰশাসন তথা স্বাস্থ্য বিভাগৰ শীৰ্ষ বিষয়াবৰ্গৰ লগত এখন বৈঠকত মিলিত হয়। উক্ত বৈঠকত বিশ্বত্ৰাস ক’ৰণা ভাইৰাছৰ  ফলত হোৱা সংক্ৰমণসমুহক প্ৰকৃতাৰ্থত প্ৰতিৰোধ কৰাৰ কাৰণে মাজুলীত প্ৰশাসন আৰু স্বাস্থ্য বিভাগে গ্ৰহণ কৰা সকলোধৰণৰ জৰুৰী ব্যৱস্থাৱলী সম্পৰ্কে পৰ্যালোচনা কৰে।

 

ইয়াৰ পিছতে মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে তাত থকা সাংবাদিক সকলক সম্বোধন কৰি মহামাৰী ক’ৰণা ভাইৰাছৰ বিৰুদ্ধে ৰাজ্য চৰকাৰে চলাই থকা সমগ্ৰ কাৰ্য্যব্যৱস্থা তথা পদক্ষেপ সমূহৰ সম্পৰ্কে অৱগত কৰে। মুখ্যমন্ত্ৰী সোণোৱালে কয় যে আমাৰ অসমৰ ৰাইজে মহামাৰী ক’ৰণা ভাইৰাছৰ পৰা পৰিত্ৰাণ পোৱাৰ নিমিত্তে অতি শৃংখলাবদ্ধ ভাৱে ভাৰতৰ সন্মানীয় প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোডীৰ আহ্বানত এই লক ডাউনৰ কাৰ্যসূচী পালন কৰিছে।

 

এই সময়ছোৱাৰ ভিতৰত ৰাজ্য চৰকাৰৰ তৰফৰ পৰা অসমৰ ৩৩ খন জিলাতেই সমগ্ৰ ৰাইজক জৰুৰী তথা অত্যাৱশ্যকীয় আৰু লাগতিয়াল সামগ্ৰীসমুহ যোগান ধৰাৰ সেৱাত আমি সকলোৱে নিষ্ঠা তথা অধিক উদ্যমেৰে আত্মনিয়োগ কৰিছো।অসম চৰকাৰৰ পৰা এই বিষয়ত বিশেষ ব্যৱস্থা গ্ৰহণ কৰা হৈছে। ৰাজ্যৰ স্বাস্থ্য বিভাগৰ তৰফৰ পৰা ক’ৰণা ভাইৰাছ প্ৰতিহত কৰিব পৰাকৈ স্বাস্থ্য খণ্ডক আৰু অধিক টনকিয়াল কৰি তোলা হৈছে। ৰাজ্যৰ স্বাস্থ্য খণ্ডৰ কাৰণে প্ৰয়োজনীয় আৰু যাৱতীয় সকলোধৰণৰ সামগ্ৰীয়েই মজুত কৰা হৈছে। ৰাজ্যৰ ডাক্তৰ-নাৰ্চকে আদি কৰি স্বাস্থ্য খণ্ডৰ লগত জড়িত হৈ থকা সকলো কৰ্মীকে প্ৰশিক্ষণ দিয়াৰ ব্যৱস্থা কৰা হৈছে। ৰাজ্যৰ সমগ্ৰ স্বাস্থ্য বিভাগৰ লগতে আৰক্ষী সকলকো এই বিপজ্জনক পৰিস্থিতিৰ সৈতে খাপ খাব পৰাকৈ প্ৰস্তুত কৰি তোলা হৈছে। ৰাজ্যৰ যোগান বিভাগৰ ফালৰ পৰা বিভিন্নধৰণৰ ব্যৱস্থা লোৱা হৈছে যাতে ৰাজ্যত কোনোধৰণৰ খাদ্য সামগ্ৰী অভাৱ নহয় যাৰ বাবে পৰ্যাপ্ত পৰিমাণে খাদ্যৰ মজুতৰ ব্যৱস্থা কৰা হৈছে।

 

ৰাজ্যৰ পৰিৱহন বিভাগকে আদি কৰি ৰাজ্যৰ অন্যান্য বিভিন্নধৰণৰ বিভাগ সমূহক সাজু কৰি ৰখা হৈছে। সকলো সময়তে যাতে এই বিভাগসমূহে ৰাজ্যৰ সমগ্ৰ জনসাধাৰণৰ পক্ষত সেৱাসমূহ অতি সুচাৰূৰূপে আগবঢ়াব পাৰে। ৰাজ্যৰ জনস্বাস্থ্য আৰু কাৰিকৰী বিভাগৰ ফালৰ পৰা চেনিটাইজ কৰাৰ ব্যৱস্থাও ইতিমধ্যে কৰি তোলা হৈছে।

কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ নিৰ্দেশনা মতে প্ৰয়োজনীয় আৰু কিছুসংখ্যক জৰুৰী কাম-কাজৰ কাৰণেহে চৰকাৰে চৰ্ত সাপেক্ষে কিছুমান অনুমতি প্ৰদান কৰিছে। বিশ্বত্ৰাস মহামাৰী ক’ৰণা ভাইৰাছৰ বিৰুদ্ধে চলাই থকা এই শক্তিশালী যুঁজখনত সহায় আগবঢ়োৱাৰ কাৰণে মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে ৰাজ্যৰ সাংবাদিক সকলৰো বিশেষভাৱে শলাগ লয়। মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে ৰাজ্যৰ আন আন প্ৰান্তৰ জিলামূহৰ লগতে মহামাৰী কৰ’না ভাইৰাছক একেবাৰে প্ৰতিহত কৰাৰ কাৰণে মাজুলী জিলা প্ৰশাসনে চলোৱা অহৰহ প্ৰচেষ্টাক শলাগ লয়। অহা ৩মে’লৈকে সমগ্ৰ বিশ্বজুৰি চলিবলগীয়া দ্বিতীয় পৰ্যায়ৰ লক ডাউনৰ সময়তো সকলোৰে সহায় তথা সহযোগিতা কামনা কৰে মুখ্যমন্ত্ৰী সৰ্বানন্দ সোণোৱালে।

মাজুলীত ক’ৰণা ভাইৰাছৰ বাবে নিৰ্মাণ কৰা আইছ’লেশ্যন ৱাৰ্ড আৰু বিশেষ কোৱৰেণ্টাইনৰ কথা উল্লেখ কৰি পৰিস্থিতিৰ সৈতে সকলোকে সন্মুখীন হ’বলৈ সাজু থকাৰ কথা ঘোষণা কৰে।

 

সমগ্ৰ অসমবাসীকে যাতে স্বাস্থ্যৱান আৰু নিৰোগী কৰি তুলিব পাৰি তাৰ বাবে অসম চৰকাৰে সকলোধৰণৰ ব্যৱস্থা কৰিছে বুলি জানিবলৈ দিয়ে। এই সময়ছোৱাত ডিব্ৰুগড়ৰ বিধায়ক প্ৰশান্ত ফুকন, টিংখঙৰ বিধায়ক বিমল বৰা আৰু মন্ত্ৰী নৱ দলেই মন্ত্ৰী গৰাকীক মাজুলীত সংগ দিয়ে।

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

গণতন্ত্ৰ দিৱসৰ কিছু ইতিবাচক চিন্তাৰে

আজি গণতন্ত্ৰ দিৱস। সমগ্ৰ দেশে এই দিৱস উৎসৱৰ দৰে উদযাপন কৰে।কিয়নো আজি দিনটোতে দেশৰ সংবিধান গৃহীত হৈছিল।এই গণতন্ত্ৰ দিৱস দেশৰ ঐতিহ্য , অহিংস,স্বতন্ত্ৰতাৰ স্বাক্ষৰ বহন কৰে।এক কথাত ক’বলৈ গ’লে ২৬ জানুৱাৰী দিনটো ৰাষ্ট্ৰৰ বাবে এক গৌৰৱৰ দিন।

দেশৰ সংবিধানত সন্নিবিষ্ট সকলো প্ৰসংগ চৰকাৰে মানিবলৈ বদ্ধ পৰিকৰ ।উদাহৰণ স্বৰূপ সমতা আৰু ভাতৃত্ববোধৰ নিৰ্দশন দাঙি ধৰি ভাৰতে ভুটানৰ লগতে অন্য ৬ খন দেশলৈ মহামাৰী ক’ৰণাৰ ভেকচিন যোগান ধৰিছে।

ইয়াৰ উপৰিও দেশৰ প্ৰতিৰক্ষাৰ ক্ষেত্ৰতো ভাৰতীয় সেনাই যি সাহস , ধৈৰ্য শৌৰ্য প্ৰদৰ্শন কৰি দেশৰ মান অক্ষুন্ন ৰাখিছে সঁচাকৈয়ে শলাগিবলগীয়া।

শেহতীয়াকৈ হ’লেও স্বতন্ত্ৰ সেনানী অন্যতম নায়ক,ৰাজনীতিজ্ঞ সুভাষ চন্দ্ৰ বসুৰ জীৱন আদৰ্শ আৰু কাৰ্যপন্থাক চৰকাৰে মূল্যায়ন কৰিলে। সেই মূল্যায়ন আজিৰ পৰা ৭০ বছৰৰ আগতে কৰা হ’লে এই প্ৰজন্মই প্ৰকত যোদ্ধা গৰাকী উচিত সন্মান দিব পাৰিলেহেঁতেন।সেয়া যি নহওক দেশৰ বাবে এটা ভাল কাম হ’ল।সদৌ শেষত সকলোকে গণতন্ত্ৰ দিৱসৰ শুভেচ্ছা।জয় হিন্দ।

সংগীতা শইকীয়া
সম্পাদক

মিছেছ লিডাৰশ্বীপ খিতাপ অৰ্জন পলাশবাৰী সৰপাৰাৰ অনামিকা ডেকাৰ

দক্ষিণ কামৰূপৰ পলাশবাৰী সৰপাৰাৰ এগৰাকী বিউটিচিয়ান তথা মেকাপ আৰ্টিছ অনামিকা ডেকাই জগত জিনাৰ সপোন ৰচিছে। মিৰ্জাৰ সমীপৱৰ্তী সৰপাৰা চন্দ্ৰধৰ ডেকা আৰু সৰলা ডেকাৰ জীয়ৰী অনামিকা ডেকাই মহানগৰীৰ জিলা পুথিভড়াঁলত যোৱা ২৩ জানুৱীত ‘ইণ্টাৰনেচনেল গ্লোবেল ষ্টাৰ আইকন’ৰ উদ্যোগত মিচেছ, মিষ্টাৰ আৰু শিশুৰ বাবে অনুষ্ঠিত এখন ব্যয় বহুল প্ৰতিযোগিতাত সৰপাৰাৰ অনামিকাই ডেকাই মেকআপ আৰ্টিছৰ গ্ৰুপৰ ভিতৰত ইণ্টাৰনেচনেল লিডাৰশ্বীপ এৱাৰ্ড চুড়ান্ত খিতাপ অৰ্জন কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে। উক্ত প্ৰতিযোগিতাত প্ৰায় শতাধিক প্ৰতিযোগীয়ে অংশ গ্ৰহণ কৰিছিল। ডেকাৰ এনে সাফল্যত উৎফুলিত হৈ পৰিছে অঞ্চলটোৰ ৰাইজৰ লগতে পলাশবাৰীবাসী ৰাইজে। উল্লেখ্য যে, অনামিকা ডেকাই ইয়াৰ পূৰ্বে ৰাজ্যৰ লগতে ৰাজ্যৰ বাহিৰত অনুষ্ঠিত এনেধৰণৰ প্ৰতিযোগিতাত বহুবাৰ সন্মান লাভ কৰি অঞ্চলটোলৈ গৌৰৱ কঢ়িয়াই আনিবলৈ সক্ষম হৈছিল। মিৰ্জাত যুৱতীগৰাকীয়ে এখন লেডিছ বিউটি পাৰ্লাৰ যোগেদি নিজৰ অৰ্থ উপাৰ্জন কৰাৰ উপৰিও বহুকেইখন চিনেমা আৰু ভিডিঅ’ গীতত মেকআপৰে অভিনেতা-অভিনেত্ৰীসকলৰ সৌন্দৰ্য বৰ্ধন কৰি প্ৰশংসা বুটলিবলৈ সক্ষম হৈছে।অনামিকা ডেকাৰ এনে সাফল্যত দক্ষিণ কামৰূপৰ বিভিন্ন দল-সংগঠনে শুভেচ্ছা জ্ঞাপন কৰি উজ্বল ভৱিষ্যত কামনা কৰিছে।

গণৰাজ্য দিৱসত কোন মন্ত্ৰীয়ে ক’ত কৰিব পতাকা উত্তোলন

গণৰাজ্য দিৱসত কোন মন্ত্ৰীয়ে কত পতাকা উত্তোল কৰিব তাৰ তালিকা শেহতীয়াকৈ প্ৰকাশ পাইছে।তালিকা অনুসৰি নগাঁৱত পতাকা উত্তোলন কৰিব ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই,বৰপেটাত পতাকা উত্তোলন কৰিব সিদ্ধাৰ্থ ভট্টাচাৰ্যই,ডিব্ৰুগড় পতাকা উত্তোলন কৰিব চন্দ্ৰমোহন পাটোৱাৰীয়ে,মাজুলীত পতাকা উত্তোলন কৰিব নৱ দলেই,লখিমপুৰত পতাকা উত্তোলন কৰিব ৰঞ্জিত দত্তই,শিলচৰত পতাকা উত্তোলন কৰিব পৰিমল শুক্লবৈদ্যই

তিনিচুকীয়াত পতাকা উত্তোলন কৰিব সঞ্জয় কিষাণে,মৰিগাঁৱত পতাকা উত্তোলন কৰিব পিয়ুষ হাজৰিকাই,তেজপুৰত পতাকা উত্তোলন কৰিব কেশৱ মহন্তই,যোৰহাটত পতাকা উত্তোলন কৰিব অতুল বৰাই,গোৱালপাৰাত পতাকা উত্তোলন কৰিব ফণীভূষণ চৌধুৰী,ধুবুৰীত পতাকা উত্তোলন কৰিব প্ৰমীলাৰাণী ব্ৰহ্ম,গোলাঘাটত পতাকা উত্তোলন কৰিব চন্দন ব্ৰহ্ম,বাক্সাত পতাকা উত্তোলন কৰিব ৰিহন দৈমাৰীয়ে,আমিনগাঁৱত পতাকা উত্তোলন কৰিব চুম ৰংহাঙে।

Brothersৰ উদ্যোগত ডক্টৰ দিব্যজ্যোতি শইকীয়াৰ নেতৃত্বত মাজুলীত দীৰ্ঘম্যাদী গ্ৰাম্য নিৰ্মাণ অভিযান

স্বচ্ছতা, জৈৱিক কৃষি, বয়ন শিল্পৰ লগতে বাঁহ,কাঠ আৰু বেতেৰে সামগ্রী নিৰ্মান কৰাৰ উপৰিও প্ৰকৃত গুণগত শিক্ষাৰ দ্বাৰা ব্যৱহাৰিক দিশত এখোজ আগুৱাই মাজুলীৰ চেলেক, চেলেক চেঁচাচুক আৰু পুৰণা চাপৰি সামৰি তিনিওখন গাওঁৰ জীৱন প্ৰণালী উন্নত মানৰ কৰি আত্মনিৰ্ভৰশীলতাৰে গঢ়ি তুলি নিশ্চিতভাৱে ৰাষ্ট্ৰীয় তথা আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ত সমাদৰ লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হব। এই বক্তব্য বিশ্ব সংসদ সন্থাৰ আন্তৰ্জাতিক সদস্য, অৰ্ধশতাধিক ৰাষ্ট্ৰীয় আৰু আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ৰ বঁটা প্ৰাপক, ৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ৰ মানৱ অধিকাৰ তথা সমাজ কৰ্মী ডঃ দিব্যজ্যোতি শইকীয়াৰ।

২৪জানুৱাৰীত ৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ৰ সামাজিক সংগঠন Brothers ৰ উদ্যোগত তথা Brothers ৰ সচিব প্ৰধান ডঃ দিব্যজ্যোতি শইকীয়াৰ নেতৃত্বত মাজুলীৰ চেলেক, চেলেক চেঁচাচুক, আৰু পুৰণা চাপৰিকলৈ তিনিওখন গাওঁৰ চাৰি শতাধিক ঘৰ সামৰি স্বচ্ছ, জৈৱিক আৰু আত্মনিৰ্ভৰ গ্ৰাম্য নিৰ্মাণৰ জৰিয়তে উন্নত জীৱন প্ৰণালীৰে দেশৰ ভিতৰতে পৰিষ্কাৰ আৰু সবল গাঁও হিচাপে নিৰ্মাণৰ হেতু শুভাৰম্ভ কৰা হয়। চেলেক গাৱত ফিটা কাটি হাতত ঝাড়ুলৈ শুভাৰম্ভ কৰে মাজুলীৰ বিবেকানন্দ বিদ্যালয়ৰ অধ্যক্ষ নীলকান্ত পেগুৱে। নীলকান্ত পেগু, স্থানীয় সমাজকৰ্মী ললিত কুলী আৰু গ্ৰাম্য নিৰ্মান অভিযানৰ মুখ্য আহ্বায়ক ডঃ দিব্যজ্যোতি শইকীয়াৰ লগতে শতাধিক পুৰুষ মহিলাই হাতত বাঁহৰ ঝাড়ুলৈ গাৱৰ পথৰ উপৰিও খেল পথাৰ আৰু ৰাজহুৱা স্থান পৰিষ্কাৰ কৰে। পৰিষ্কাৰ পৰ্বৰ পিছতেই, মীগাং দলে আৰু দেৱকান্ত পাতিৰৰ নেতৃত্বত Brothers ৰ সদস্য সকলে দুই শতাধিক বৃক্ষ ৰোপন কৰে। বৃক্ষ ৰোপনৰ পিছতেই সমাজকৰ্মী ললিত কুলিৰ সভাপতিত্বত অনুষ্ঠিত ৰাজহুৱা সভাত গ্ৰাম্য নিৰ্মাণ অভিযানৰ লক্ষ্য আৰু উদ্দেশ্য সন্দৰ্ভত বিস্তৃত বাখ্যা আগবঢ়াই গ্ৰাম্য নিৰ্মান অভিযানৰ মুখ্য আহ্বায়ক, বিশ্ব মানৱধিকাৰ সুৰক্ষা পৰিষদৰ আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় সদস্য ডঃ দিব্যজ্যোতি শইকীয়াই কয় যে এই অভিযান এক দীর্ঘম্যাদী অভিযান। এই দীৰ্ঘম্যাদী অভিযান কেৱল এই অঞ্চল বা মাজুলীতেই যে এক নতুন দিগন্তৰ সূচনা কৰিব এনে নহয়।এই অভিযানৰ ফলত দেশ তথা বিদেশতও এই অঞ্চলৰ ইতিবাচক দিশ সমূহে প্ৰভাৱ বিস্তাৰ কৰিব।
সভাত শিক্ষাবিদ নীলকান্ত পেগু, এম এ চি ৰ প্ৰাক্তন সদস্য ৰঞ্জনা দলে, Borothers ৰ মীগাং দলে আদি লোকসকলে ডঃ দিব্যজ্যোতি শইকীয়াৰ প্ৰচেষ্টাক ভূয়সী প্ৰশংসা কৰে।

কালি আনুষ্ঠানিকভাৱে উন্মোচন হ’ল অৰণ্য ৰোদন

বোকাখাতৰ শিক্ষয়ত্ৰী শিখামণি গগৈৰ এখন শিশু উপন্যাস অৰণ্য ৰোদন কালি আনুষ্ঠানিকভাৱে বোকাখাতত উন্মোচন হয় ৷বোকাখাত বিবাহ ভৱনত আয়োজিত উন্মোচনী সভাত উপন্যাস খন উন্মোচন কৰে বোকাখাত জে ডি এছ জি মহাবিদ্যালয়ৰ প্ৰৱক্তা ড৹ ৰুবী বৰাই ৷

বোকাখাতৰ জেষ্ঠ সাংবাদিক বুবুল দত্তই আঁত ধৰা এই অনুষ্ঠানত বোকাখাত পুৱতি সাহিত্য সভাৰ সভাপতি অপুৰ্ব বৰদলৈ, অসম ৰাজ্যিক সাংবাদিক সন্থাৰ সভাপতি জিতু শৰ্মা ৰাজখোৱা, বোকাখাত প্ৰেছ ক্লাবৰ সভাপতি ভৱানন্দ কলিতা, বিশিষ্ট কবি অজিত গগৈ, মনালিচা শইকীয়া আৰু ড৹ অৰুণ বৰাৰ লগতে বোকাখাতৰ বিশিষ্ট লোক উপস্থিত থাকে ৷উল্লেখ্য যে কাজিৰঙাৰ গঁড়কলৈ ৰচনা কৰা শিশু উপযোগী এই উপন্যাস খন ক’ভিড -১৯ৰ সংক্ৰমণ কালৰ লক ডাউনৰ সময়ত ফেচবুকৰ পাতত ধাৰাবাহিক ভাৱে প্ৰকাশ পাইছিল৷

অসমীয়া ছবি ব্ৰীজে লাভ কৰিলে আন্ত:ৰাষ্ট্ৰীয় সন্মান

অসমীয়া ছবিজগতলৈ সুখবৰ।গোৱাত অনুষ্ঠিত হোৱা আন্ত:ৰাষ্ট্ৰীয় চলচিত্ৰ মহোৎসৱত জুৰীৰ বিশেষ সন্মান লাভ কৰিছে এখন অসমীয়া ছবিয়ে।ছবি খনৰ নাম ব্ৰীজ।এই ব্ৰীজ নামৰ ছবিখন পৰিচালনা কৰিছে কৃপাল কলিতাই।উল্লেখযোগ্য যে ব্ৰীজে জুৰীৰ বিশেষ সন্মানো লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে।