বাঁহেৰে বাহন নিৰ্মাণ কৰি চৰ্চালৈ আহিছে

বাঁহেৰে বাহন নিৰ্মাণ কৰি চৰ্চালৈ আহিছে

আনুষ্ঠানিক শিক্ষা অবিহনে গোলাঘাট ধনশিৰি এজন যুৱকে সাজি উলিয়ালে এখন তিনি চকীয়া বাহন।

গোলাঘাট ধনশিৰি উৰিয়ামঘাটৰ এই যুৱকজনৰ নাম ঋষি বসুমতাৰি । ৰূপহী গাঁৱৰ এই যুৱকজনে নিজৰ কৰ্মস্থলীলৈ যাবলৈ কোনো বাহন নাছিল । যাৰ ফলস্বৰূপে নিজে এখন বাহন সাজি উলিয়াত মনস্থ কৰে ।আৰু পৰৱৰ্তী সময়ত নিজ হাতে তিনি চকীয়া এখন বাহন সাজি উলিয়াই। উল্লেখযোগ্য যে ঋষিয়ে এই বাহন খনত বাঁহৰ,বেতৰ লগতে লোহ সামগ্ৰীও ব্যৱহাৰ কৰিছে ।

জানিব পৰা মতে অন্য বাহনৰ দৰে এই বাহনখনতোও আছে গিয়েৰ,ক্লাছ, এক্সেলেটৰ। পিছে বৰ্তমানলৈকে চেল্ফ ষ্টাৰ্ট আৰু ব্ৰেক গিয়েৰৰ ব্যৱস্থা কৰিব পৰা নাই ঋষিয়ে।

ইতিমধ্যে ঋষিয়ে নিৰ্মাণ কৰি উলিওৱা এই বাহনখনৰ সফল পৰীক্ষণো সম্পন্ন হৈছে। প্ৰায় ৪০ কিলোমিটাৰ স্পীডত এই বাহন খন যাব পাৰে। ঋষি এই সাফল্যত অঞ্চলবাসী আনন্দিত হৈছে।

খবৰ যুগুতালে দিবাকৰ বৰাই..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

ADVERTISEMENT

Related Posts

১০০০তকৈও অধিক অফাৰৰ সৈতে এইচডিএফচি বেংকে মুকলি কৰিলে ফেষ্টিভ ট্ৰীটছ ২.০

প্ৰথম সংস্কৰণ অভূতপূৰ্ব সফলতা পিছত এইচডিএফচি বেংকে আজি মুকলি কৰিছে বিত্তীয় বাৰ্ষিক সেৱা অফাৰ ফেষ্টিত ট্ৰিটছ ২.০ । ইয়াতে সংযোজিত...

Read more
ADVERTISEMENT