জামুগুৰিহাটৰ কেৰানীপামত ৪০ গৰাকী মহিলা যুৱতীয়ে ঘৰতে বিভিন্ন উদ্যোগ স্থাপনৰে হৈ উঠিছে স্বাৱলম্বী

0 114

জামুগুৰিহাটৰ উত্তৰ বৰভগীয়া গাঁও পঞ্চায়তৰ অন্তৰ্গত ধোবাকটা, কেৰাণীপাম, বামুনবাৰিৰ গাঁৱৰ চাৰিটাকৈ মহিলা আত্ম সহয়ক গোটৰ সদস্যা একত্ৰিত হৈ কেইবাটিও লঘু উদ্যোগ স্থাপনৰ লক্ষ্যৰে আজি বিভিন্ন প্ৰশিক্ষণ গ্ৰহণ কৰে ৷ আত্ম সহায়ক গোট কেইটিৰ সদস্যা সকলে ডিচপজেল গ্লাছ-বাতি- পাত, ধুপ কাঠি, চিত্ৰনলা, ফেনাইল আদি নিৰ্মাণৰ প্ৰশিক্ষন গ্ৰহন কৰি সামগ্ৰী সমূহ তৈয়াৰ কৰাত ব্যস্ত হৈ পৰে ৷ উদ্যোগী মহিলা অংকুমনি ৰাজখোৱাৰ নেতৃত্বত প্ৰায় ৪০ গৰাকী মহিলাই এই প্ৰশিক্ষণ গ্ৰহন কৰি ইতিমধ্যে ভালেখিনি সামগ্ৰী তৈয়াৰ কৰি বজাৰলৈ উলিয়াই দিয়ে ৷ অঞ্চলটোৰ উজ্বল আত্ম সহায়ক গোট, শকুন্তলা, বৃষ্টি, নৱজ্যোতি আৰু জোনাক আত্ম সহায় গোটৰ সদস্যা সকলক এই ক্ষেত্ৰত সামগ্ৰী নিৰ্মানৰ বিভিন্ন যন্ত্ৰ-পাতি যোগান ধৰি সহযোগীতা আগবঢ়ায় যোৰহাটৰ এটি স্বেচ্ছাসেৱী সংগঠনে ৷ মহিলা সদস্যা সকলে ঘৰতে উদ্যোগ স্থাপন কৰি তৈয়াৰ কৰা সামগ্ৰী সমুহ বজাৰত বিক্ৰী কৰি যথেষ্ট পৰিমানে লাভাম্ভিত হোৱা বুলি মন্তব্য কৰে মহিলা গোটৰ অন্যতম সদস্যা অংকুমনি ৰাজখোৱাই ৷

বাতৰি যুগুতালে জামুগুৰিহাটৰ পৰা ৰাতুল হাজৰিকাই

Leave A Reply

Your email address will not be published.