ফটাশিল আমবাৰীৰ প্ৰাইম মবিলিটিত দুচকীয়া ইলেকট্ৰনিক বাহনৰ বিপনি মুকলি

0 57

দেশৰ দুচকীয়া ইলেকট্ৰনিক বাহন নিৰ্মাতা অগ্ৰণী কোম্পানী “বেনলিং ইণ্ডিয়া এনাৰ্জী এণ্ড টেকনোলজী প্ৰাইভেট লিমিটেডৰ ( বি ই এন এল জি ) এখন বিপনি সোমবাৰে এ কে দেব পথৰ ফটাশিল আমবাৰীৰ তুলা ফেক্টৰীত মুকলি কৰা হয় । বিপনিখন মুকলি কৰে বিশিষ্ট অভিনেতা যতীন বৰা আৰু প্ৰাক্তন বিধায়ক সত্যব্ৰত কলিতাই । এই উপলক্ষে অনুষ্ঠিত চমু অনুষ্ঠানত যতীন বৰাই কয় বৰ্তমানৰ পৰিৱৰ্তিত পৰিস্থিতিত প্ৰদূষণৰ মাত্ৰা কম কৰিবৰ বাবে কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰে ইলেকট্ৰনিক বাহনৰ চলাচলত গুৰুত্ব আৰোপ কৰিছে । তেনেদৰে ডিজেল বা পেট্ৰলচালিত বাহনত হোৱা ইন্ধনৰ ব্যয়ৰ তুলনাত ইলেকট্ৰনিক বাহনৰ খৰছ বহুত কম । আনহাতে প্ৰাক্তন বিধায়ক সত্যব্ৰত কলিতাই এনে ধৰণৰ বিপনি স্থাপন কৰিবলৈ আগবাঢ়ি অহা বাবে দুই শিক্ষিত উদ্যমী যুৱক অংশুমান গোস্বামী আৰু অৰ্ণব কুন্দুৰ শলাগ লয় । উল্লেখযোগ্য যে ৰাজসাহায্যযুক্ত এই ইলেকট্ৰনিক দুচকীয়া বাহনখন দুটা মডেলত উপলব্ধ হব । ইয়াৰে চাৰিটা ৰঙত উপলব্ধ হবলগীয়া হাইস্পীদ মডেলৰ দাম হব প্ৰায় ১.১২ লাখ টকা আৰু ইয়াক এবাৰ সম্পূৰ্ণকৈ চার্জ দিলে প্ৰায় ১০০ কিঃমিঃ দূৰত্বলৈ চলাব পাৰিব । তেনেদৰে লো স্পিড মডেলৰ দাম হব প্ৰায় ৭০ ৰ পৰা ৮০ হাজাৰ টকাৰ ভিতৰত আৰু এবাৰ সম্পূৰ্ণকৈ চার্জ দিলে ই ৬০ কিঃমিঃ দূৰত্ব অতিক্ৰম কৰিব পাৰিব ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.