এমাজনে ভাৰতত ইয়াৰ বিশ্বব্যাপী প্ৰথম মোবাইল-অনলী ভিডিঅ’ পৰিকল্পনা : প্ৰাইম ভিডিঅ’ মোবাইল এডিছন আৰম্ভ কৰিছে

প্ৰতিজন ভাৰতীয়ৰ বাবে উচ্চ মানদণ্ডৰ মনোৰঞ্জনৰ প্ৰৱেশাধিকাৰ বৃদ্ধি কৰাৰ প্ৰচেষ্টা ত্বৰান্বিত কৰা, এমাজনে আজি প্ৰাইম ভিডিঅ’ মোবাইল এডিছন আৰম্ভ কৰিছে – এক মোবাইল-অনলী প্লেন মাত্ৰ ₹89-ৰ এক আশ্চৰ্য্যকৰ পৰিচয় মূল্যত সূচনা কৰা হৈছে। গ্ৰাহকসকলক মোবাইল- অনলী প্ৰাইম ভিডিঅ’ পৰিকল্পনা প্ৰদান কৰা ভাৰত বিশ্বৰ প্ৰথম এমাজ’ন প্ৰাইম দেশ। সুলভ তথ্যৰ দ্বাৰা পৰিচালিত সৰ্বব্যাপী স্মাৰ্টফোনটো মনোৰঞ্জনৰ বাবে দেশখনৰ প্ৰথম প্ৰছন্দৰ স্ক্ৰীণত পৰিণত হৈছে। প্ৰাইম ভিডিঅ’ মোবাইল এডিছন হৈছে এক একক ব্যৱহাৰকাৰী মোবাইল-অনলী পৰিকল্পনা, যি গ্ৰাহকসকলক SD মানদণ্ডৰ ষ্ট্ৰীমিং প্ৰদান কৰে যাক বিশেষকৈ ভাৰতৰ দৰে মোবাইল-প্ৰথম দেশৰ বাবে সৃষ্টি কৰা হৈছে। প্ৰাইম ভিডিঅ’ই প্ৰাইম ভিডিঅ’ মোবাইল এডিছনৰ প্ৰথম ৰোল-আউটৰ বাবে ভাৰতৰ প্ৰিমিয়াৰ যোগাযোগ সমাধান প্ৰদানকাৰী ভাৰতী এয়াৰটেল (“এয়াৰটেল”) সৈতে সহযোগিতাত অৱতীৰ্ণ হৈছে।

ভাৰতত আৰম্ভ কৰা প্ৰাইম ভিডিঅ’ মোবাইল এডিছনৰ অংশ হিচাপে বাণ্ডল কৰা প্ৰি-পেইড পেকত থকা সকলো এয়াৰটেল গ্ৰাহকে কেৱল এয়াৰটেলৰ পৰা এমাজনলৈ ছাইন আপ কৰি 30 দিনৰ বিনামূলীয়া টৰায়েল প্ৰাপ্ত কৰিব পাৰে। 30দিনৰ বিনামূলীয়া ট্ৰায়েৰ পিছত, এয়াৰটেলৰ গ্ৰাহকসকলে 6GB ডাটাৰ সৈতে 28 দিনৰ প্ৰাইম ভিডিঅ’ মোবাইল এডিছন প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ ₹89-ৰ আৰম্ভণি প্ৰিয় অফাৰেৰে প্ৰাইম ভিডিঅ’ মোবাইল এডিছন উপভোগ কৰিব পাৰে বা 28 দিনৰ বৈধতাৰ ₹299 পেক বাছনি কৰিব পাৰে যাৰ ভিতৰত আছে অসীমিত কল, প্ৰতিদিনে 1.5 GB ডাটা প্ৰৱেশাধিকাৰ।
মাল্টী-ইউজাৰ এক্সেছ, স্মাৰ্ট টিভি সমন্বিতে বহু ডিভাইচজুৰি ষ্ট্ৰীমিং আৰু সমলসমূহ HD/UHD-ত উপভোগ কৰাৰ আনন্দৰ সৈতে অন্যান্য প্ৰাইম সুইধাসমূহৰ সমন্বিতে পাইম মিউজিকৰ সৈতে Amazon.in -ত দ্ৰুত বিনামূলীয়া শ্বিপিং অভিজ্ঞতাসহ সম্পূৰ্ণ প্ৰাইম ভিডিঅ’ অভিজ্ঞতা লাভ কৰিব বিছৰা গ্ৰাহকসককলৰ বাবে ₹131 টকাত 30 দিনৰ এমাজন প্ৰাইম ভিদিঅ’ মেম্বাৰশ্বিপ বা এটা 28 দিনৰ বৈধতাসহ দৈনিক 2 GB-ৰ ডাটা অভিগম্যতাৰে অসীমিত কলিঙৰ সৈতে ₹349 ৰ ৰিচাৰ্জৰ বিকল্প থাকিব।

ৰিচাৰ্জবোৰ এয়াৰটেলত উপলব্ধ হ’ব এয়াৰটেল থেঙ্কছ বা সমগ্ৰ দেশত এক মিলিয়নৰো অধিক ৰিচাৰ্জ পইণ্টত। এই অফাৰে প্ৰাইম ভিডিঅ’ৰ সম্পূৰ্ণ মনোৰঞ্জন সমল লাইব্ৰেৰীত সীমাহীন প্ৰৱেশাধিকাৰপ্ৰদান কৰে আৰু গ্ৰাহকক প্ৰাইম ভিডিঅ’ত প্ৰৱেশ কৰিবলৈ অধিক পছন্দ আৰু বিকল্প প্ৰদান কৰে।

এই মুকলিৰ কথা কৈ এমাজন প্ৰাইম ভিডিঅ’ ৱৰ্লডৱাইডৰ উপ-সভাপতি জে মেৰিনে কয়- ‘ভাৰত অতি উচ্চ এঙ্গেজ্মেণ্টৰ হাৰৰ সৈতে বিশ্বৰ আমাৰ আটাইতকৈ দ্ৰুত গতিত বিকশিত অঞ্চল। এই সঁহাৰিটোৰ দ্বাৰা, আমি আমাৰ বহু প্ৰিয় মনোৰঞ্জনৰ সমল ভাৰতীয় গ্ৰাহকসকলৰ এক ডাঙৰ আধাৰত প্ৰদান কৰি দুগুণ কম কৰিব বিচাৰোঁ। দেশত উচ্চ মোবাইল ব্ৰডবেণ্ড প্ৰৱেশ প্ৰদান কৰি, মোবাইল ফোনটো আটাইতকৈ বহুলভাৱে ব্যৱহৃত ষ্ট্ৰীমিং ডিভাইচবোৰৰ এটা হৈ পৰিণত হৈছে। প্ৰাইম ভিডিঅ’ মোবাইল এডিছন আৰম্ভ কৰাৰ সৈতে আমি প্ৰতিজন ভাৰতীয়ক আমাৰ একচেটিয়া আৰু মূল সমলৰ সৈতে মনোৰঞ্জন কৰাৰ বাবে আগ্ৰহী।”

ভাৰতত মুখ্য কাৰ্য্যালয় থকা এয়াৰটেল হৈছে দক্ষিণ এছিয়া আৰু আফ্ৰিকাৰ 18 খন দেশত অপাৰেচন থকা এক বিশ্বব্যাপী টেলিযোগাযোগ কোম্পানী। কোম্পানীটো বিশ্বব্যাপী শীৰ্ষ তিনিটা মোবাইল অপাৰেটৰৰ ভিতৰত আছে আৰু ইয়াৰ মোবাইল নেটৱৰ্কে দুই বিলিয়নৰো অধিক লোকৰ জনসংখ্যা আৱৰে। এয়াৰটেল হৈছে ভাৰতৰ সৰ্ববৃহৎ সমন্বিত টেলিকম প্ৰদানকাৰী আৰু আফ্ৰিকাৰ দ্বিতীয় সৰ্ববৃহৎ মোবাইল অপাৰেটৰ। ছেপ্টেম্বৰ 2020-ৰ শেষত, এয়াৰটেলৰ কামৰ সময়ত প্ৰায় 440 নিযুত. গ্ৰাহক আছিল। এয়াৰটেলৰ পৰ্টফলিঅ’ত আছে উচ্চ গতি 4G/4.5G মোবাইল ব্ৰডবেণ্ড, এয়াৰটেল এক্সট্ৰীম ফাইবাৰ যি 1Gbps পৰ্যন্ত গতিৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়ে, এয়াৰটেল এক্সট্ৰীম 4K হাইব্ৰিড বক্সৰ যোগেৰে ডিজিটেল টিভি সমাধান, এয়াৰটেল পেমেণ্টবেণ্ট বেঙ্কৰ যোগেৰে ডিজিটেল পৰিশোধ ৰখাৰ লগতে এক লাখৰো অধিক ব্যৱসায়ত ।

এয়াৰটেলৰ অ’টি’টি সেৱাবোৰৰ ভিতৰত আছে ছেল-কেয়াৰৰ বাবে এয়াৰটেল থেংকছ এপ্প, ভিডিঅ’ৰ বাবে এয়াৰটেল এক্সট্ৰীম এপ্প, মনোৰঞ্জনৰ বাবে উইঙ্ক মিউজিক আৰু ভিডিঅ’ কনফাৰেন্সিংৰ বাবে এয়াৰটেল ব্লুজিনছ। ইয়াৰ উপৰিও, এয়াৰটেলে বিশ্বৰ শ শ কোম্পানীৰ সৈতে কৌশলগত অংশীদাৰীতা গঢ়ি তুলিছে যি এয়াৰটেল প্লেটফৰ্মক অসংখ্য গ্ৰাহক আৰু উদ্যোগ সেৱা প্ৰদান কৰিবলৈ সক্ষম কৰে।

Share on whatsapp
WhatsApp
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email

পবিত্ৰ ৰাম নৱমীৰ শুভেচ্ছা জ্ঞাপন কৰিলে ৰাষ্ট্ৰপতিয়ে

আজি ৰাম নৱমী।এই ৰাম নৱমী হিন্দু ধর্মৰ এক পবিত্ৰ উৎসৱ।এই উৎসৱ ভগৱান ৰামৰ জন্মৰ লগত জৰিত।ৰাম নৱমী উপলক্ষে বিভিন্ন ঠাইত পূজা অৰ্চনা কৰা হৈছে।এই ৰাম নৱমী শুক্লপক্ষৰ নৱমী তিথিত পালন কৰা হয়।

ৰাম নৱমী উপলক্ষে দেশৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে দেশবাসীক শুভেচ্ছা জনায় কয় যে ভগৱান ৰামৰ আৰ্শীবাদ দেশবাসীৰ প্ৰতি সদায় বৰ্তি থাকক।আনহাতে এই সম্পৰ্কত ৰাষ্ট্ৰপতি ৰামনাথ কবীন্দ্ৰে এনেদৰে কয় ৰামৰ ধৰ্মই আমাক সদায় অনুপ্ৰাণিত কৰি আহিছে।ন্যায় আৰু মানৱীয় গুণৰ বাবে ৰামৰ আদৰ্শই যুগ যুগ ধৰি সকলোকে অনুপ্ৰেৰণা যোগাব।

কেন্দ্ৰীয় বাঁহ গোঁসাই উৎসৱৰ সফল সামৰণি

সদৌ অসম শৰণীয়া কছাৰী ছাত্ৰ সন্থাৰ উদ্যোগত আৰু দৰঙাজুলি আঞ্চলিক শৰণীয়া-কছাৰী ছাত্ৰ সন্থাৰ সহযোগত বাক্সা জিলাৰ তামুলপুৰ মহকুমাৰ কুমাৰীকাটা মিঠাৰাম দাস সমন্বয় ক্ষেত্ৰত সোমবাৰৰ পৰা দুদিনীয়া বৰ্ণাঢ্য কাৰ্যসূচীৰে অনুষ্ঠিত হোৱা শৰণীয়া কছাৰী জনগোষ্ঠীৰ কেন্দ্ৰীয় বাঁহ গোঁসাই উৎসৱৰ মঙলবাৰে সফল সামৰণি পৰে।

মঙলবাৰে পুৱাৰে পৰা নামনি অসমৰ জিলা কেইখনৰ পৰা শৰণীয়া-কছাৰী জনগোষ্ঠীৰ লোকসকলে পৰম্পৰাগত সাজ পৰিধান কৰি একোডাল বাঁহ গোঁসাই লৈ ঢোল ,তাল,শংখ, দবা আদিৰ শব্দৰে মুখৰিত কৰি কেন্দ্ৰীয় বাঁহ গোসাইস্থলীত উপস্থিত হয়।বাক্সা জিলাৰ তামুলপুৰ মহকুমাৰ কুমাৰীকাটাৰ শৰণীয়া কছাৰী জনগোষ্ঠীৰ কেন্দ্ৰীয় বাঁহ গোঁসাই উৎসৱস্থলী মিঠাৰাম দাস সমন্বয় ক্ষেত্ৰ এক তীৰ্থ ক্ষেত্ৰলৈ পৰিণত হয়।

বিভিন্ন প্ৰান্তৰ পৰা শতাধিক বাঁহ গোঁসাই সজাই-পৰাই এক মাঙ্গলিক পৰিৱেশেৰে উৎসৱস্থলীত নিৰ্মাণ কৰা গোঁসাই ঘৰত স্থাপন কৰে। ইয়াৰ আগতে বাঁহ গোঁসাই লৈ উৎসৱস্থলীত উপস্থিত হোৱা দল সমূহে নিজৰ নিজৰ দলৰ বাঁহ গোঁসাই লৈ কুমাৰীকাটা চহৰৰ মাজেৰে পাঁচ কিলোমিটাৰ জোৰা পথ সমদল কৰি পানবাৰী-বাটাবাৰী হৈ পুনৰ উৎসৱস্থলীত উপস্থিত হয়।
সম্পূৰ্ণ কোভিড প্ৰট’কল মানি শৰণীয়া কছাৰী জনগোষ্ঠীৰ কেন্দ্ৰীয় বাঁহ গোঁসাই উৎসৱ পালন কৰা হয় ।

গ্ৰাম্যাঞ্চলত সেৱা আগবঢ়াব বেটাৰ লাইফ মেডিকেল চেণ্টাৰে

পূব আৰু উত্তৰ-পূব ভাৰতৰ কেইখনমান শীৰ্ষ চিকিৎসা প্ৰতিষ্ঠানৰ সৈতে কাম কৰি থকা এগৰাকী চিকিৎসকে চাকৰি এৰি অসমৰ ওদালগুৰি জিলাৰ দুৰৱৰ্তী স্থানত চিকিৎসা সুবিধা আৰম্ভ কৰিছে।সমাজৰ সুবিধা পৰা বঞ্চিত লোক সকলক অন্তিম মাইল স্বাস্থ্য সেৱা প্ৰদান লক্ষ্যৰে গাইনোকোলজিষ্ট ডাঃ সায়ন্তনী ভট্টাচাৰ্যই অসমৰ ওদালগুৰি জিলাৰ পানেৰীত বেটাৰ লাইফ মেডিকেল চেণ্টাৰ স্থাপন কৰিছে। আজি গুৱাহাটীৰ প্ৰেছ ক্লাৱত সংবাদ মাধ্যমৰ লোক সকলক সম্বোধন কৰি ডাঃ ভট্টাচাৰ্যই কয় যে পানেৰীৰ কেন্দ্ৰটো তেওঁৰ ষ্টাৰ্টআপ বেটাৰ হেলথকেয়াৰ এটা দ্যা লাষ্ট মাইলৰ ফ্লেপশ্বিপ ইউনিট।

চলিত বৰ্ষত ১৪ ফেব্ৰুৱাৰীত নামনি অসমৰ অন্যতম বৃহৎ চাহ বাগিচাৰ কৰিডৰ,আৰু চাহ জনজাতি আৰু অন্যান্য সম্প্ৰদায়ৰ এক বৃহৎ জনসংখ্যাই বাস কৰা পানেৰীত বেটাৰ লাইফ মেডিকেল চেণ্টাৰ উদ্বোধন কৰিছোঁ।বেটাৰ লাইফ মেডিকেল চেণ্টাৰত এটা মাল্টি স্পেচিয়েলিটি ফেমিলি ক্লিনিক ডায়গনষ্টিক চেণ্টাৰ আৰু এখন ফাৰ্মাচী আছে।

উল্লেখযোগ্য যে কেন্দ্ৰটোত আলট্ৰাচাউণ্ড,ইচিজি, স্বাস্থ্য পৰীক্ষা,ফাৰ্মাচী,নেবুলাইজেচন বেজী সেৱা অক্সিজেন, চিকিৎসা কোঠা সকলো উপলব্ধ।ইয়াৰ উপৰিও ৰেডিঅ’লজিষ্ট,চকু বিশেজ্ঞ,ফিজিঅ থেৰাপিষ্ঠ,ডায়েটিশিয়ান,শিশু বিশেষজ্ঞৰ সেৱা উপলব্ধ।

ৰাজ্যত বলবৎ হৈছে ক’ভিড সম্পৰ্কীয় নতুন নিৰ্দেশনা

আজি অনুষ্ঠিত হয় ক`ভিডৰ নিদেৰ্শনা সম্পৰ্কীয় মুখ্য সচিব আৰু আৰক্ষী সঞ্চালক প্ৰধানৰ সংবাদমেল।সংবাদমেলৰ সিদ্ধান্ত সমূহ হ`ল এনেধৰণৰ -জিলা প্ৰশাসনৰ অনুমতি লৈহে অনুষ্ঠান অনুষ্ঠিত কৰিব পাৰিব ।বন্ধ কোঠাৰ অনুষ্ঠানত ৫০% লোকহে উপস্থিত থাকিব পাৰিব।বিবাহ আদিত ১০০তকৈ অধিক উপস্থিত থাকিব নোৱাৰিব।মৃতকৰ শেষকৃত্যত ২০ জনতকৈ অধিক উপস্থিত থাকিব নোৱাৰিব।আনহাতে ধৰ্মীৰ অনুষ্ঠানত প্ৰতি ঘণ্টাত ২০ গৰাকীহে উপস্থিত থাকিব পাৰিব।বিখ্যাত ধৰ্মীয় অনুষ্ঠানৰ ক্ষেত্ৰত ৫০ গৰাকী লোকক অনুমতি দিয়া হৈছে।ৱৰ্ক ফ্ৰম হোম আৰু ভাৰ্চুৱেল পদ্ধতিৰ কাম কাজত প্ৰাধান্য।চৰকাৰী-বেচৰকাৰী প্ৰতিষ্ঠানত ৫০% কৰ্মচাৰীয়ে কাম সম্পাদনাৰ নিৰ্দেশ।প্ৰতিষ্ঠানৰ বিষয়াই নিজৰ কাৰ্য্যালয়ত অনুষ্ঠিত কৰিব নোৱাৰিব সভা।গৰ্ভৱতী মহিলাক ঘৰৰ পৰাই কাম কৰা অনুমতি প্ৰদান।৫ বছৰ তলৰ শিশুৰ মাতৃক ঘৰৰ পৰা কাম কৰা অনুমতি।কৰ্মক্ষেত্ৰত সম্পূৰ্ণৰূপে সামাজিক দূৰত্ব মানি চলিব লাগিব ।প্ৰৱেশ-প্ৰস্থানস্থলীত থাৰ্মেল স্কেনিং হেণ্ড ছেনিটাইজাৰ থাকিব লাগিব ।আইন অমান্য কৰিলে কঠোৰ হ`ব প্ৰশাসন।ইয়াৰ উপৰিও পুলিচক মাস্ক যোগান ধৰিবলৈও নিৰ্দেশ জাৰি কৰিছে।আৰক্ষী সাংবাদিক শিক্ষকক প্ৰধান শাৰীৰ যোদ্ধা বিবেচনা কৰিবলৈ কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰক অনুৰোধ জনাইছে ৰাজ্য চৰকাৰে।

পুনৰ সজাই তোলা হৈছে অস্থায়ী ক`ভিড চেন্টাৰ সমূহ

ৰাজ্যখনত ক’ৰনা সংক্ৰমণৰ ঘটনা ব্যাপক হাৰত বৃদ্ধি পোৱাৰ বিষয়টোৱে সকলোকে উদ্বিগ্ন কৰি তুলিছে। দৈনিক সংক্ৰমণৰ হাৰ প্ৰতিদিনে বৃদ্ধি পাই আহিছে।ইয়াৰ মাজতে ৰাজ্যৰ স্বাস্থ্য বিভাগে পুনৰ জালুকবাৰী আৰু সৰুসজাইৰ অস্থায়ী ক’ভিড কেয়াৰ চেন্টাৰ সমূহ সাজু কৰি তুলিছে।

জালুকবাৰীৰ চৰকাৰী আয়ুৰ্বেদিক চিকিৎসা মহাবিদ্যালয় ক’ভিড ৰোগীৰ বাবে পুনৰ সাজু কৰি তোলা হৈছে।জালুকবাৰীৰ চৰকাৰী আয়ুৰ্বেদিক চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়ৰ অধ্যক্ষ ডাঃ ৰমাকান্ত শৰ্মাই জানিবলৈ দিয়া মতে মহাবিদ্যালয়খনত ১০০ খন বিছনা ক’ভিড ৰোগীৰ বাবে সাজু কৰি তোলা হৈছে।

ইয়াৰ উপৰিও, ইয়াত ১৪ টা আই চি ইউ কক্ষ আৰু ৩৩ খন অক্সিজেনযুক্ত বিছনাৰ ব্যৱস্থা কৰা হৈছে।আনহাতে ৰাজ্যৰ স্বাস্থ্য বিভাগে মহানগৰীৰ সৰুসজাই ষ্টেডিয়ামৰ অস্থায়ী ক’ভিড হাস্পাতালখন পুনৰ সাজু কৰি তুলিছে।সৰুসজাইৰ কৰ্মবীৰ নবীন চন্দ্ৰ বৰদলৈ ষ্টেডিয়ামত ৪০০ খন বিছনাযুক্ত অস্থায়ী ক’ভিড কেয়াৰ চেন্টাৰটো সাজু কৰি তুলিবলৈ ক্ষিপ্ৰতাৰে কাম কৰি থকা হৈছে।

ৰাজ্যৰ বন বিভাগত সালসলনি ঘটিছে

ৰাজ্যৰ বন বিভাগত সালসলনি ঘটিছে।শিলচৰৰ মুখ্য বন সংৰক্ষক সুমন মহাপাত্ৰক অতিৰিক্ত প্ৰধান মুখ্য বন সংৰক্ষক ৰূপে বদলি কৰিছে।সামাজিক বদলিকৰণৰ মুখ্য বন সংৰক্ষক ৰেড্ডিছ মিশ্ৰক অতিৰিক্ত প্ৰধান মুখ্য বন সংৰক্ষক পদলৈ বদলি কৰিছে।মুখ্য বন সংৰক্ষক (কেম্পা) সৈত্যেন্দ্ৰ সিঙক অতিৰিক্ত প্ৰধান বন সংৰক্ষক পদলৈ বদলি কৰাৰ লগতে উজনি অসম চক্ৰৰ বন সংৰক্ষক এন আনন্দক মুখ্য বন সংৰক্ষক ৰূপে বদলি কৰিছে।দেৰাডুনৰ চিএএছএফঅএছৰ ডেপুটেশ্যনত থকা ড০ শ্ৰীৰমেশ্বৰক মুখ্য বন সংৰক্ষক পদলৈ পদোন্নতি কৰিছে।

আনহাতে উত্তৰ অসম চক্ৰৰ বন সংৰক্ষক যতীন্দ্ৰ শৰ্মাক মুখ্য বন সংৰক্ষক পদলৈ পদোন্নতি দিয়া হৈছে।বন সংৰক্ষক ছলমান উদ্দিন চৌধুৰীক মুখ্য বন সংৰক্ষক ৰূপে বদলি কৰিছে।নগাঁও সংমণ্ডলৰ ডিএফঅ’ ৰাজেন চৌধুৰীক বন সংৰক্ষক পদলৈ পদোন্নতি কৰা হৈছে।
কোকৰাঝাৰৰ অতিৰিক্ত প্ৰধান মুখ্য সংৰক্ষক অনিন্দ স্বৰ্গীয়াৰীক প্ৰশাসন আৰু ভিজিলেন্সৰ অতিৰিক্ত প্রধান মুখ্য বন সংৰক্ষক পদলৈ বদলি কৰা হৈছে।এপিচিচিএফ সন্দীপ কুমাৰক নামনি অসম সংমণ্ডলৰ অতিৰিক্ত প্ৰধান মুখ্য বন সংৰক্ষক পদলৈ বদলি কৰাৰ লগতে চিচিএফ অনুৰাগ সিঙক বিটিআৰৰ চিচিএফ হিচাপে বদলি কৰা হৈছে।

এপিচিচিএফ এছ পি বৈশিষ্টক সামাজিক বদলিকৰণৰ অতিৰিক্ত পিচিচিএফ পদলৈ আৰু বন সংৰক্ষক বংকিম শৰ্মাক তেজপুৰৰ বন সংৰক্ষক পদলৈ বদলি কৰা হৈছে।সীমান্ত আৰু সুৰক্ষা বন সংৰক্ষক পদত থকা মজিদুল হুছেইনক বন্যপ্ৰাণী বন সংৰক্ষক ৰূপে বদলি কৰাৰ লগতে ডিচিএফ ভি বসন্থনক নগাঁও সংমণ্ডলৰ ডিএফঅ’ হিচাপে নিয়ুক্তি দিয়া হৈছে।