অন্নপূৰ্ণা গ্ৰুপে উন্মোচন কৰিলে ভিজন ২০২৫

0 65

গুৱাহাটীস্থিত এফ এম চি জিৰ প্ৰধান অন্নপূৰ্ণা গ্ৰুপ,এখন বজাৰ উত্তৰ-পূব ভাৰতৰ নেতা আৰু পশ্চিম বংগত উল্লেখযোগ্য উপস্থিতি থকা, এতিয়া তেওঁলোক উপস্থিত থকা ৰাজ্যসমূহত নিজৰ উপস্থিতি আৰু বজাৰ অংশীদাৰিত্ব একত্ৰিত কৰাৰ উপৰিও পৰ্যায়ক্ৰমে ৰাষ্ট্ৰীয় বজাৰখনক টেপ কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছে।
অন্নপূৰ্ণা গ্ৰুপৰ বৰ্তমান গুৱাহাটী (মুখ্য কাৰ্যালয়), শিলিগুৰি আৰু কলকাতাত কৰ্মৰত ৯০০ৰো অধিক পূৰ্ণকালীন কৰ্মচাৰী আছে আৰু ই খাদ্য সামগ্ৰীৰ পাঁচটা সমৃদ্ধিশালী শিতান, যথা, দুগ্ধজাত সামগ্ৰী, স্বাস্থ্য পানীয়, ফলমূলৰ পানীয়, জুচ আৰু কৃষিভিত্তিক সামগ্ৰীৰ মূল খেলুৱৈ , গ্ৰাহকৰ এটা ক্ৰছ-ছেকচনৰ বাবে পৰম্পৰাগত আৰু আধুনিক প্ৰস্তাৱৰ মিশ্ৰণ প্ৰদান কৰা। ডায়েৰী শিতানত ইতিমধ্যে গ্ৰুপটো বজাৰৰ আগশাৰীৰ আৰু ইয়াৰ সামগ্ৰীসমূহৰ ভিতৰত উল্লেখযোগ্য হ’ল অন্নপূৰ্ণা ঘিউ। ফাণ্ডাজ ফ্ৰুট ড্ৰিংকৰ মুখ্য উপস্থিতিও আছে আৰু ইয়াৰ লেমন ভেৰিয়েন্ট প্ৰতিষ্ঠিত মেগা ব্ৰেণ্ডৰ আগত উত্তৰ-পূবত ইয়াৰ শিতানত বজাৰৰ আগশাৰীৰ। কোম্পানীটোৰ ষ্টেবলৰ পৰা আন ব্ৰেণ্ডসমূহৰ ভিতৰত আছে স্প্ৰিণ্ট (পেকেজড ড্ৰিংকিং ৱাটাৰ এণ্ড ক্লাব ছ’ডা)। Diptips (Sauces, Spreads & Condiments), Wondergravi (এটা ৰেডি-টু-কুক ৰেঞ্জ য’ত মাত্ৰ ১০ মিনিটত ২ টা সুস্বাদু খাদ্য প্ৰস্তুত কৰিব পাৰি), আচাৰ কাহিনী (আচাৰ), URBAN.ORNG (প্ৰাকৃতিকভাৱে চেপি কমলা পানীয়), URBAN.HARVST (শস্যজাতীয় খাদ্য,মাহজাতীয় শস্য আৰু মছলা) আৰু কেফে ডেইৰী (লাছি, মাখন, সোৱাদযুক্ত গাখীৰ আৰু মিল্ক শ্বেক)। শেহতীয়াকৈ গৱেষণা আৰু উন্নয়নৰ ওপৰত ডাঙৰ সময় মনোনিৱেশ কৰা ৩০০ কোটি টকাৰ গ্ৰুপে ২০২৫ চনৰ ভিতৰত তেওঁলোকৰ সম্প্ৰসাৰণৰ বাবে ৩০০ কোটি টকা বিনিয়োগ কৰিব-নতুন বজাৰত আগ্ৰাসন, নতুন সামগ্ৰী বিকাশ আৰু বিপণন পদক্ষেপৰ ক্ষেত্ৰত। ইয়াৰে উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চলৰ বজাৰৰ বাবে ধাৰ্য কৰা বিনিয়োগৰ পৰিমাণ ১০০ কোটি টকাৰ।
“উত্তৰ-পূবত আমাৰ উপস্থিতি সুদৃঢ় কৰাৰ পিছত আমি পশ্চিমবংগ, বিহাৰ, ঝাৰখণ্ড আৰু উৰিষ্যাত আমাৰ ভৰিৰ ছাপ আৰু বজাৰ অংশীদাৰিত্ব বৃদ্ধি কৰিবলৈ বিচাৰিছো, য’ত আমাৰ নিৰ্বাচিত উপস্থিতি আছে লগতে আৰম্ভণিৰ বাবে আন মেট্ৰ’সমূহতো ভৰি দিবলৈ বিচাৰিছো। আমি কৰিম।” ২০২৫ চনৰ ভিতৰত আমি ভাৰতৰ সকলো ভৌগোলিক অৱস্থানত আমাৰ উপস্থিতি নিশ্চিত কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছো আৰু আমি হ’ম তদুপৰি, আমি আয়ুৰ্বেদ ভিত্তিক সামগ্ৰীৰ এটা নতুন লাইন প্ৰৱৰ্তন কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছো আৰু এই খণ্ডটোৰ বাবে একান্তভাৱে খাদ্য যোগান ধৰাৰ বাবে অতি সোনকালে এটা নতুন উদ্যোগ কমিছন কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছো কোম্পানীটোৰ বৰ্তমান মূল্য ১০০০ কোটি টকা, আমি ২০২৩ চনৰ শেষলৈকে ব্যক্তিগত ইকুইটিৰ জৰিয়তে ৩০০ কোটি টকাৰ ধন সংগ্ৰহ কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছো আৰু অৱশেষত ২০২৫ চনত আই পি অ’ৰ বাবে যাম,” । এইদৰে সদৰি কৰে অন্নপূৰ্ণা গ্ৰুপৰ পৰিচালন সঞ্চালক সুবীৰ ঘোষে। বৰ্তমান অন্নপূৰ্ণা গ্ৰুপৰ তিনিটা উদ্যোগ আছে, এই সকলোবোৰ গুৱাহাটীত আৰু এটা উদ্যোগ মীৰাটত আছে। ২০২৫ চনৰ ভিতৰত আৰু ৪ টা উদ্ভিদৰ সৈতে অহাৰ পৰিকল্পনা কৰা হৈছে, অসম, পশ্চিম বংগ, উত্তৰ আৰু দক্ষিণ ভাৰতত স্থাপন কৰা হ’ব য’ত পানীয়, আয়ুৰ্বেদিক সামগ্ৰী, শস্য আৰু খাদ্য শস্য উৎপাদন কৰা হয়। ইয়াৰ ফ্লেগশ্বিপ প্ৰডাক্ট, অন্নপূৰ্ণা ঘিউৰ বিষয়ে যথেষ্ট বুলিছ। ই উত্তৰ-পূবৰ বজাৰৰ নেতা হিচাপে দৃঢ়ভাৱে অব্যাহত ৰাখিছে আৰু পশ্চিমবংগত দ্ৰুতগতিত বৃহৎ বজাৰ অংশীদাৰিত্ব লাভ কৰিছে। বৰ্তমান ই-কমাৰ্চ চাইটৰ জৰিয়তে সমগ্ৰ ভাৰতৰ গ্ৰাহকৰ বাবে ইয়াক উপলব্ধ কৰা হৈছে।

ভাৰতৰ পূব অঞ্চলৰ ১২খন ৰাজ্যত কোম্পানীটোৱে এতিয়া এনচিআৰত ভেদ কৰিব। অন্নপূৰ্ণা গ্ৰুপত, গুণগত মান প্ৰতিটো স্তৰৰ জীৱনশৈলী- বৃহৎ সংগ্ৰহ, প্ৰক্ৰিয়াকৰণ আৰু বিতৰণ নেটৱৰ্কৰ পৰা, উচ্চতম পৰ্যায়ৰ পৰিষ্কাৰ-পৰিচ্ছন্নতা বজাই ৰখা হয়। আমি স্বয়ংক্ৰিয় মেচিনৰ পৰা উচ্চমানৰ সামগ্ৰী নিৰ্মাণ কৰোঁ, যিবোৰ অত্যাধুনিক আন্তঃগাঁথনি প্ৰযুক্তি প্ৰক্ৰিয়াকৰণ ইউনিটত নিৰ্মিত। অন্নপূৰ্ণাই সদায় বিশ্বাস কৰি আহিছে যে পাকঘৰটোৱেই প্ৰতিখন ঘৰৰ হৃদয়। ই খাদ্যৰ সময়ত পৰিয়ালটোক পুষ্টি, যত্ন আৰু একত্ৰিত কৰে। ৭০ বছৰ ধৰি আমাৰ ব্ৰেণ্ড দৰ্শন হৈছে গ্ৰাহকৰ “Right To Purity” সদায় পূৰণ কৰা বুলি সুবীৰ ঘোষে সদৰি কৰে।

Leave A Reply

Your email address will not be published.