ব্যয় পঞ্জীৰ পৰীক্ষণ সম্পন্ন

0 56

অহা ২১ অক্টোবৰ তাৰিখে অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া অসম বিধানসভাৰ ১০৬ নং সোণাৰি বিধানসভা সমষ্টিৰ উপ নিৰ্বাচনত প্ৰতিদ্বন্দিতা কৰিবলগীয়া প্ৰাৰ্থীসকলৰ দ্বিতীয় পৰ্য্যায়ৰ নিৰ্বাচনী ব্যয় পঞ্জীসমূহৰ পৰীক্ষণ কালি জিলা উপায়ুক্ত কাৰ্য্যালয়ৰ সভাকক্ষত নিৰ্বাচনী সাধাৰণ পৰ্য্যবেক্ষক ব্ৰুন্দাবন বেহেৰা, নিৰ্বাচনী ব্যয় পৰ্য্যবেক্ষক টি পি চেলিম কুমাৰ আৰু জিলা উপায়ুক্ত তথা জিলা নিৰ্বাচনী বিষয়া দীপক কুমাৰ সন্দিকৈৰ উপস্থিতিত সম্পন্ন হয়।নিৰ্বাচনী সাধাৰণ পৰ্য্যবেক্ষক ব্ৰুন্দাবন বেহেৰাৰ লগতে এই পৰীক্ষণ কাৰ্য্যসূচীত উপস্থিত থাকে সহকাৰী নিৰ্বাচনী ব্যয় পৰ্য্যবেক্ষক সঞ্জয় মজুমদাৰ কোষাগাৰ বিষয়া সুশীলা আহোম অগ্ৰণী জিলা প্ৰৱন্ধক প্ৰবীণ সোনোৱাল জিলা প্ৰকল্প বিষয়া বিজয়লক্ষ্মী গগৈ জনসংযোগ বিষয়া জয়ন্ত মাউত খণ্ড প্ৰাথমিক শিক্ষা বিষয়া সত্যজিত কৰ আদিকে ধৰি নিৰ্বাচনী ব্যয় নিৰীক্ষণ কোষৰ অন্যান্য বিষয়া সকল।ইয়াৰ উপৰিও  পৰীক্ষণ কাৰ্য্যসূচীত চৰাইদেউ জিলাৰ অন্তৰ্গত বিভিন্ন বেংকৰ বিষয়া সকলৰ লগতে ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টী আৰু ভাৰতীয় জাতীয় কংগ্ৰেছৰ নিৰ্বাচনী এজেণ্ট সকলেও অংশগ্ৰহণ কৰে।সভাৰ শেষত চৰাইদেউ নিৰ্বাচনী জিলাৰ নিৰ্বাচনী সাধাৰণ পৰ্য্যবেক্ষক ব্ৰুন্দাবন বেহেৰাই নিৰ্বাচনত প্ৰতিদ্বন্দিতা আগবঢ়োৱা প্ৰাথী দুজনৰ নিৰ্বাচনী ব্যয় দৈনিক ভিত্তিত সংশ্লিষ্ট নিৰ্বাচনী ব্যয় নিৰীক্ষণ কোষক দাখিল কৰিবলৈ আহ্বান জনায়।অন্যহাতে জিলা উপায়ুক্ত দীপক কুমাৰ সন্দিকৈয়ে আগন্তক অসম বিধানসভাৰ ১০৬ নং সোণাৰি বিধান সভা সমষ্টিত মুক্ত নিকা আৰু শান্তিপূৰ্ণভাৱে উপ নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত কৰাত সৰ্বস্তৰৰ ৰাইজৰ সহযোগিতা কামনা কৰে।

Leave A Reply

Your email address will not be published.