এইচ ডি এফ চি বেংকে ভাৰতৰ বাবে পছন্দৰ বেংকিং অংশীদাৰ হোৱাৰ লক্ষ্য ৰাখিছে

0 138

এইচ ডি এফ চি বেংকে উন্নত গ্ৰাম্য জীৱন সক্ষম কৰিবলৈ আদৰ্শ বিত্তীয় অংশীদাৰ হোৱাৰ কল্পনা কৰিছে। একেটাৰ বাবে বেংকে দেশৰ অৰ্ধনগৰীয়া আৰু গ্ৰাম্য স্থানত (SURU) নিজৰ উপস্থিতি বৃদ্ধি কৰাৰ পৰিকল্পনা কৰিছে। এই শক্তিশালী ঠেলাৰ অংশ হিচাপে ই অধিক শাখা যোগ কৰাৰ লগতে এই বজাৰ খণ্ডৰ বাবে কাষ্টমাইজড সামগ্ৰী মুকলি কৰাৰ মনস্থ কৰিছে। এই স্থানসমূহত চলিত বিত্তীয় বৰ্ষত ৬৭৫টাতকৈ অধিক শাখা যোগ কৰি মুঠ সংখ্যা ৫০০০ৰ ওচৰ চাপিবলৈ বেংকে প্ৰস্তাৱ আগবঢ়াইছে অঞ্চলসমূহ। এই কাৰ্যসূচীৰ অধীনত বেংকে আৰ্থিক আৰু সুস্থতাৰ সুবিধাৰ মিশ্ৰণ প্ৰদান কৰে আৰু অৰ্ধ-নগৰীয়া আৰু গ্ৰাম্য ভূগোলৰ গ্ৰাহকসকলক প্ৰিমিয়াম বেংকিং অভিজ্ঞতা প্ৰদান কৰিবলৈ তৈয়াৰ কৰা হৈছে। এই উপলক্ষে গ্ৰুপ হেড-ৰিটেইল ব্ৰাঞ্চ বেংকিং অৰবিন্দ ভোহৰাই কয়, এটা বেংক হিচাপে আমি বিশ্বাস কৰোঁ যে ভাৰত কাইলৈৰ ভাৰতৰ বাবে অতি গুৰুত্বপূৰ্ণ আৰু গ্ৰাম্য জীৱন উন্নত কৰাটো ভাৰতক ৫ ট্ৰিলিয়ন ডলাৰৰ অৰ্থনীতি হোৱাৰ মূল চাবিকাঠি। আমাৰ অনন্য গ্ৰাহক সংযোগৰ আৰ্হি আৰু পৃথক। অৰ্ধ-নগৰীয়া আৰু গ্ৰাম্য ভূগোলৰ গ্ৰাহকৰ বাবে প্ৰস্তাৱসমূহে বেংকক গ্ৰাম্য জীৱন সমৃদ্ধ কৰিবলৈ আদৰ্শ অংশীদাৰৰ ভূমিকা পালন কৰিবলৈ স্থান দিয়ে।” নতুন সামগ্ৰী/সেৱা মুকলি কৰাৰ উপৰিও বেংকৰ গ্ৰাহকৰ সৈতে জড়িত হোৱাৰ এক অনন্য আৰ্হি আছে, গ্ৰাম্য জ্যেষ্ঠ যেনে সৰ্পঞ্চ, শিক্ষক, আৰু মূল বিষয়াসকলক সম্বৰ্ধনা জনোৱা হয় কাৰণ তেওঁলোকে গাঁৱৰ বৃদ্ধি আৰু অগ্ৰগতিৰ ক্ষেত্ৰত মূল ভূমিকা পালন কৰে। ভাৰতৰ প্ৰতিখন জিলাক ৰপ্তানি কেন্দ্ৰলৈ ৰূপান্তৰিত কৰাৰ লক্ষ্য লোৱা খাদ্য প্ৰক্ৰিয়াকৰণ উদ্যোগ মন্ত্ৰালয়ে আৰম্ভ কৰা ‘এক জিলা এক সামগ্ৰী’ আঁচনিৰ প্ৰবল সমৰ্থক আৰু এইদৰে ‘আত্ম নিৰ্ভৰ’ৰ দৃষ্টিভংগী বাস্তৱায়িত কৰাৰ দিশত এখোজ আগুৱাই লৈ যায় ভাৰত।

Leave A Reply

Your email address will not be published.