এন চি চিৰ এডভান্স লীডাৰশ্বিপ কেম্প আৰম্ভ

0 311

ৰাষ্ট্ৰীয় শিক্ষাৰ্থী বাহিনী চমুকৈ এন চি চিৰ উত্তৰ পূব মণ্ডলৰ তদাৰকততাত আৰু গুৱাহাটী গ্ৰুপৰ অধীনৰ ৩০ আসাম ইঞ্জিনিয়াৰিং এন চি চি কোম্পানীৰ উদ্যোগত ৰঙিয়াস্থিত জবাহৰ নবোদয় বিদ্যালয় চৌহদত ২৯ মে’ৰ পৰা বাৰদিনীয়া কাৰ্যসূচীৰে আৰম্ভ হৈছে এডভান্স লীডাৰশ্বিপ কেম্প।অহা ৯ জুনত সামৰণি পৰিবলগীয়া শিবিৰত অসমকে ধৰি উত্তৰ পূবৰ ৰাজ্যকেইখনৰ উপৰিও পশ্চিমবংগ ,বিহাৰ আৰু ঝাৰখণ্ডৰ এন চি চিৰ স্থল, নৌ আৰু বায়ু সেনাৰ ৩০০ ৰো অধিক কেডেটে ভাগ লৈছে । আনহাতে ২৯ মে’ত আৰম্ভ হোৱাৰ দিনাই শিবিৰ পৰিদৰ্শন কৰি কেডেট আৰু প্ৰশিক্ষক বিষয়া সকলৰ সৈতে মত- বিনিম়য় কৰে এন চি চিৰ উত্তৰ পূব মণ্ডলৰ অতিৰিক্ত সঞ্চালক প্ৰধান (এদিজি) মেজৰ জেনেৰেল গগনদ্বীপ সিঙে । মেজৰ জেনেৰেল সিঙে কেডেট সকলেৰ অভিবাদন গ্ৰহণ কৰাৰ পাছত এই উপলক্ষে অনুষ্ঠিত অনুষ্ঠানত তেওঁ শিবিৰৰ লক্ষ্য, উদেশ্যৰ ওপৰত আলোকপাত কৰে আৰু নিষ্ঠাৰে প্ৰশিক্ষণ গ্ৰহণ কৰিবলৈ আহ্বান জনায়। অনুষ্ঠানত এন চি চিৰ গুৱাহাটী গ্ৰুপৰ গ্ৰুপ কমাণ্ডাৰ ব্ৰিগেডিয়াৰ দীনাৰ দীঘে ,৩০ আসাম ইঞ্জিনিয়াৰিং এন চি চি কোম্পানীৰ কমাণ্ডিং অফিচাৰ কৰ্ণেল পৱন কুমাৰকে ধৰি কেবাজনো সেনা বিষয়া , এচোছিয়েট এন চি চি বিষয়া ( এ এন অ ) উপস্থিত থাকে । উল্লেখ্য যে শিবিৰত কেডেট সকলক ৰাইফল চালনা,পেৰেড , যুদ্ধত শত্ৰুক পৰাজিত কৰাৰ কৌশল,বাধা বিঘিনী অতিক্ৰম কৰি শত্ৰুৰ নিদিষ্ট লক্ষ্যত আঘাট কৰা,দৌৰ,শাৰীৰিক অনুশীলন ,ক্ৰচ কান্ত্ৰী, সাংস্কৃতিক বিনিম়য় ,ব্যক্তিত্ব বিকাশ, আদি প্ৰশিক্ষণ প্ৰদান কৰা হ’ব।

Leave A Reply

Your email address will not be published.