কৰ্মশালা সম্পন্ন

0 76

তেজপুৰ ডেকাৰগাঁওস্থিত গিৰিজানন্দ চৌধুৰী ইনষ্টিটিউট অৱ মেনেজমেণ্ট এণ্ড টেকন’লজী, চমুকৈ জি আই এম টি, তেজপুৰত ১৫ নৱেম্বৰত  এখনি মানসিক স্বাস্থ্য সম্পৰ্কীয় কৰ্মশালাৰ অনুষ্ঠিত হয়। ‘অভিযান্ত্ৰিক ছাত্ৰৰ মানসিক স্বাস্থ্য আৰু মানসিক চাপ নিয়ন্ত্ৰণ’ শীৰ্ষক মনোগ্ৰাহী কৰ্মশালাখনিত সমল ব্যক্তি হিচাপে অংশগ্ৰহণ কৰে তেজপুৰৰ লোকপ্ৰিয় গোপীনাথ বৰদলৈ মানসিক চিকিৎসালয়ৰ সহকাৰী অধ্যাপক ড° ইন্দ্ৰজিৎ বেনাৰ্জী আৰু সহযোগী অধ্যাপকিকা ড° সোভনা এইচে । জি আই এম টি, তেজপুৰৰ সহকাৰী অধ্যাপিকা ড° স্তুতি চক্ৰৱৰ্তীয়ে আঁত ধৰা অনুষ্ঠানটোৰ আৰম্ভণিতে মহাবিদ্যালয়ৰ অধ্যক্ষ ড° বুলজিৎ বুঢ়াগোহাঁয়ে দুয়োগৰাকী সমলব্যক্তিকে সম্বৰ্ধনা জনায়। ইয়াৰ পিছত অধ্যাপিকা ড° সোভনাই মানসিক চাপ, ইয়াৰ কাৰণ আৰু নিৰাময়ৰ ওপৰত বিশদ বাখ্যা আগবঢ়ায়। অনুষ্ঠানৰ দ্বিতীয়াৰ্ধত ড° ইন্দ্ৰজিৎ বেনাৰ্জীয়ে মানসিক চাপ নিয়ন্ত্ৰণৰ কাৰণে শ্বাস প্ৰশ্বাস নিয়ন্ত্ৰণ ইত্যাদিৰ অনুশীলন কৰায়। মনোগ্ৰাহী কৰ্মশালাখনিৰ শেষত সহকাৰী অধ্যাপক দীপাংকৰ শইকীয়াই সকলোকে ধন্যবাদ জ্ঞাপন কৰি অনুষ্ঠানৰ সামৰণি ঘোষণা কৰে।

Leave A Reply

Your email address will not be published.