পলাশবাৰীৰ ৰামপুৰত বিশ্ব ফিজিঅ’ থেৰাপি দিৱস উদযাপন

0 97

মুভ ওৱেল প্লাচ ফিজিঅ’ থেৰাপী এণ্ড স্পৰ্টছ ইঞ্জুৰি ক্লিনিকৰ চিকিৎসক তথা ফিজিঅ থেৰাপিষ্ট ডা: পল্লৱী নাথৰ উদ্যোগত আৰু ৰামপুৰ ফুটবল কোচিং চেণ্টাৰৰ সহযোগত অলপতে বিশ্ব ফিজিঅ’থেৰাপি দিৱস উদযাপন কৰা হয়। পোন প্ৰথমবাৰৰ বাবে দক্ষিণ কামৰূপৰ ৰামপুৰত ড০ ভূপেন হাজৰিকা সাংস্কৃতিক মঞ্চত অনুষ্ঠিত হোৱা উক্ত দিৱস উপলক্ষে অনুষ্ঠিত হোৱা সভাৰ আঁতধৰে অসম বিজ্ঞান সমিতিৰ ৰাজ্যিক কাৰ্যনিৰ্বাহক প্ৰসেনজিৎ কলিতাই। অনুষ্ঠানত ফিজিঅ’ চিকিৎসক তথা মোভ ৱেল প্লাছ ফিজিঅ’থেৰাপি চেণ্টাৰৰ মুখ্য চিকিৎসক ডা: পল্লৱী নাথে উপযুক্ত আৰু বিজ্ঞান সন্মত পৰামৰ্শ নোৱলোৱাকৈ ৰোগীয়ে কেতিয়াও শাৰিৰীক ব্যায়াম কৰিব নালাগে বুলি কয়। লগতে বিভিন্ন ধৰণৰ বিষ যেনে আঠু, ডিঙি পেৰালাইছিছ নাৰ্ভৰ সমস্যা আদিৰ চিকিৎসা সেৱা ফিজিঅ’থেৰাপী উপযুক্ত বিকল্প বুলি কোৱাৰ লগতে ঔষধ অবিহনে ৰোগীয়ে কিদৰে এই চিকিৎসাৰ দ্বাৰা নিৰাময় হব পাৰে তাৰ বিষয়েও চিকিৎসক ডা: পল্লৱী নাথে ভাষণ প্ৰসঙ্গত উল্লেখ কৰে। অনুষ্ঠানত ক্ৰীড়া প্ৰশিক্ষক অমৰেন্দ্ৰ ঠাকুৰীয়া আৰু শিক্ষক অনিল কলিতাই খেলা-ধুলাৰ লগতে বিভিন্ন ৰোগ নিৰাময় ক্ষেত্ৰত ফিজিঅ’থেৰাপি চিকিৎসাই অন্যতম ভুমিকা লৈ আহিছে বুলি ভাষণত উল্লেখ কৰে। অনুষ্ঠানত সাংবাদিক বিমল শৰ্মা, ৰামপুৰ ফুটবল কোচিং চেণ্টাৰৰ মুখ্য প্ৰশিক্ষক তপন কলিতা, প্ৰাক্তন ৰাষ্ট্ৰীয় খেলুৱৈ ৰূপা দাস ঠাকুৰীয়া, প্ৰাক্তন ৰাজ্যিক ফুটবলাৰ নৰেন দাস, ৰামপুৰ মহিলা ফুটবল দলৰ প্ৰশিক্ষক শিল্পী তাঁতীকে ধৰি কেইবাজনো বিশিষ্ট ব্যক্তি উপস্থিত থাকে। উল্লেখ্য যে, মুভ ওৱেল প্লাচ ফিজিঅ’থেৰাপী এণ্ড স্পৰ্টছ ইঞ্জুৰি ক্লিনিকৰ চিকিৎসক তথা ফিজিঅ থেৰাপিষ্ট ডা: পল্লৱী নাথৰ প্ৰেচেষ্টাত আজাৰাৰ ভি.আই.পি আৰু পলাশবাৰীৰ বিজয়নগৰত দুটাকে ফিজিঅ’থেৰাপি কেন্দ্ৰ মুকলি কৰি চিকিৎসা সেৱা আগবঢ়াই আহিছে।

Leave A Reply

Your email address will not be published.