পৰম্পৰাগত সাজ-পোছাকত হিমাচলৰ দশেৰা মহোৎসৱত অংশগ্ৰহণ প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীৰ

0 57

প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে আজি পৰম্পৰাগত সাজ-পোছাক পৰিধান কৰি আন্ত:ৰাষ্ট্ৰীয় কুল্লু দশৰা মহোৎসৱত অংশগ্ৰহণ কৰে।প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে নীলা ৰঙৰ নেহৰু জেকেটৰ সৈতে যোৰ কৰা হালধীয়া ৰঙৰ কুৰ্তা পিন্ধা দেখা গৈছিল।লাইমলাইট আকৰ্ষণ কৰা কথাটো হ’ল হিমাচলী টুপী আৰু কুল্লুৰ ছপা পৰম্পৰাগত চাদৰ।ইয়াৰ পূৰ্বে প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে দশেৰা উপলক্ষে নাগৰিক সকলক শুভেচ্ছা জ্ঞাপন কৰি ইয়াত ৫ অক্টোবৰৰ পৰা ১১ অক্টোবৰলৈ কুল্লুৰ ধলপুৰ খেলপথাৰত উদযাপন হ’বলগীয়া আন্ত:ৰাষ্ট্ৰীয় কুল্লু দশেৰা মহোৎসৱৰ অংশ হ’বলৈ পাই আনন্দ প্ৰকাশ কৰে।উপত্যকাৰ ৩০০ৰো অধিক দেৱতাৰ মণ্ডলী এই উৎসৱ এই অৰ্থত অনন্য।উৎসৱৰ প্ৰথম দিনা মুখ্য দেৱতা ভগৱান ৰঘুনাথ জীৰ মন্দিৰত দেৱতা সকলক সুসজ্জিত পালংকিনত প্ৰণাম কৰা হয় আৰু তাৰ পিছত ধলপুৰ খেলপথাৰলৈ আগবাঢ়ি যায়।ৰঘুনাথ জী যাত্ৰাৰ যোগদান কৰি দেশৰ বাবে আশীৰ্বাদ বিচাৰিব বুলি উল্লেখ কৰি প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে কয় যে হিমাচল প্ৰদেশৰ নাগৰিক সকলক হাজাৰ হাজাৰ কোটি মূল্যৰ শিক্ষা,স্বাস্থ্য, আন্তঃগাঁথনিৰ প্ৰকল্পৰ উপহাৰ প্ৰদান কৰি মই উল্লসিত হৈছোঁ।তেওঁ লগতে কয় যে ইমান বছৰৰ মূৰত কুল্লু দশেৰা উদযাপনত দেৱতাসকলৰ মহৎ সভাৰ সাক্ষী হ’ব।বিজয় দশমী উপলক্ষে আজি উদ্বোধন কৰা উন্নয়নমূলক প্ৰকল্প সমূহে পঞ্চ প্ৰাণ অনুসৰণ কৰি এখন উন্নত ভাৰতৰ দৃষ্টিভংগী লাভ কৰাত গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰিব।আজি বিলাসপুৰে লাভ কৰিছে শিক্ষা আৰু চিকিৎসাৰ সুবিধাৰ দুগুণ উপহাৰ।প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে এইমছ বিলাসপুৰ উদ্বোধন কৰি একাধিক উন্নয়নমূলক প্ৰকল্পৰ আধাৰশিলা স্থাপন কৰাৰ পিছতে এই মন্তব্য কৰে।

Leave A Reply

Your email address will not be published.