বিজ্ঞান প্ৰদৰ্শনী অনুষ্ঠিত

0 77

শোণিতপুৰ জিলাৰ ৰঙাপৰাৰ চেন্ট পলচ্ বিদ্যালয়ৰ উদ্যোগত অলপতে  বিদ্যালয়ৰ প্ৰাংগনত আন্ত: বিদ্যালয় বিজ্ঞান প্ৰদৰ্শনী অনুষ্ঠিত হয়।বিদ্যালয়ৰ ছাত্ৰ ছাত্ৰীয়ে পৰিবেশন কৰা সাংস্কৃতিক অনুষ্ঠানৰ পিছতে অনুষ্ঠানত মুখ্য অতিথি গ্ৰীনডেল বিদ্যালয়ৰ ফাডাৰ ড৹ প্ৰিন্সয়ে আন্ত: বিদ্যালয় বিজ্ঞান প্ৰদৰ্শনী শুভ উদ্বোধন কৰে। প্ৰতিযোগিতাত ৮০টাকৈও অধিক প্ৰকল্পৰ প্ৰদৰ্শন কৰা হয়। বিদ্যালয়ৰ ফাডাৰ শুশীল জন চৰেনে সংবাদ মাধ্যমক জনায় যে ৰঙাপৰাৰ ওচৰে পাজৰে থকা প্ৰায়কেইখন হাইস্কুলৰ অংশ গ্ৰহণৰে এই আন্ত: বিদ্যালয় বিজ্ঞান প্ৰদৰ্শনী অনুষ্ঠিত হয়।প্ৰদৰ্শনীত  ৰঙাপৰাৰ লগতে বালিপাৰাৰ চেন্ট জনচ্,ফুলবাৰীৰ হলি কিডচ বিদ্যালয়ৰ ছাত্ৰ ছাত্ৰীয়েও অংশ গ্ৰহণ কৰে।চতুৰ্থ পৰা ষষ্ঠ মান আৰু সপ্তমৰ পৰা দশম মানলৈ দুটা শাখাত অনুষ্ঠিত হোৱা প্ৰতিযোগিতাত প্ৰথম স্থানৰ পৰা পঞ্চম স্থানপ্ৰাপ্ত প্ৰতিযোগীক চেন্ট পলচ্ বিদ্যালয়ৰ পৰা পুৰস্কৃত কৰা হয়।ছাত্ৰ ছাত্ৰীৰ মাজত বহুতো উৎসাহ উদ্দীপনা দেখা পোৱা যায়।সহস্ৰাধিক লোকৰ উপস্থিতি আৰু ছাত্ৰ ছাত্ৰীৰ পাৰদৰ্শিতাই অনুষ্ঠানটো সফল কৰি তোলে।

Leave A Reply

Your email address will not be published.