বৃদ্ধি কৰিছে নৈশ সান্ধ্য আইনৰ সময়সীমা

0 252

অসমত নৈশ সান্ধ্য আইনৰ সময়সীমা বৃদ্ধি কৰা হৈছে।ক’ভিডৰ সংক্ৰমণৰ বাবেই সময়সীমা বাবে বৃদ্ধি কৰা হৈছে।সেই অনুসৰি ৭ মে’লৈকে জাৰি থাকিব অসমত নৈশ সান্ধ্য আইন।নিশা ৮ বজাৰ পৰা পুৱা ৫ বজালৈ এই আইন জাৰি থাকিব।ৰাজহুৱা স্থানত মাস্ক পৰিধান কৰাতো বাধ্যতামূলক।সামাজিক দূৰত্ব মানি চলিব লাগিব।বিবাহ ভৱনত ৫০ শতাংশ লোকহে উপস্থিত থাকিব পাৰিব।ব্যক্তিগত কোনো অনুষ্ঠানত ১০০জনতকৈ অধিক লোক উপস্থিত থাকিব নোৱাৰিব।অন্ত্যেষ্টিক্ৰিয়া বা শেষকৃত সম্পন্ন কৰিবলৈ ২০জন লোকহে উপস্থিত থাকিব পাৰিব।মন্দিৰ বা মছজিদত প্ৰতি ঘন্টাত ২০জন লোকহে উপস্থিত থাকিব পাৰিব।সকলো বজাৰ সমাৰ, ছুপাৰ মাৰ্কেট, মল সাপ্তাহিক বজাৰ আদি সন্ধিয়া ৬ বজাত বন্ধ কৰিব লাগিব।সন্ধিয়া ৬ বজালৈকেহে ই-কমাৰ্চ সেৱা চলি থাকিব।ফাৰ্মাচী, ভেটেনাৰী ক্লিনিক আদিৰ ক্ষেত্ৰত কোনো বাধা নাথাকিব।৫০ শতাংশ লোকেহে কাৰ্যালয়ত উপস্থিত থাকি কৰ্ম সম্পাদন কৰিব পাৰিব।অৱশ্যে এই নিয়ম নিৰ্বাচনী কাৰ্য, ইমাৰ্জেন্সী ছাৰ্ভিচৰ ক্ষেত্ৰত প্ৰযোজ্য নহ’ব।গৰ্ভৱতী মহিলা ববা ৫ বছৰৰ তলৰ সন্তান থকা মহিলাসকলে ৱৰ্ক ফ’ৰ্ম হোম কৰিব পাৰিব।

Leave A Reply

Your email address will not be published.