সৰ্ববৃহৎ ব্যক্তিগত খণ্ডৰ বেংক এইচ ডি এফ চি বেংকে আৰম্ভ কৰিছে ফিউচাৰ বেংকাৰছ

0 141

ভাৰতৰ সৰ্ববৃহৎ ব্যক্তিগত খণ্ডৰ বেংক এইচ ডি এফ চি বেংকে আৰম্ভ কৰিছে ফিউচাৰ বেংকাৰছ ২.০, ২০২০। এবছৰৰ ভিতৰত যুৱ স্নাতকসকলক বেংকিং পেছাদাৰীলৈ ৰূপান্তৰিত কৰিবলৈ এক সমগ্ৰ ভাৰতীয় নিযুক্তি কাৰ্যসূচী। বিএফএছআইৰ মণিপাল গ্ল’বেল একাডেমীৰ সৈতে সহযোগিতাত আগবঢ়োৱা হ’বলগীয়া ফিউচাৰ বেংকাৰছ ২.০ হৈছে এবছৰীয়া পেছাদাৰী ডিপ্লমা যিয়ে এটা শক্তিশালী,, এইচডিএফচি বেংকৰ খুচুৰা বেংকিং ব্যৱসায়ৰ বাবে ভৱিষ্যতৰ বাবে সাজু প্ৰতিভা পাইপলাইন – বেংকৰ বাবে এটা মূল ঠেলা ক্ষেত্ৰ।
ভৱিষ্যত বেংকাৰছ ২.০-এ শ্ৰেণীকোঠাৰ অধিবেশন, অতিথি বক্তৃতা, গোটৰ আলোচনা, ভূমিকা পালন, আৰু ক্ষেত্ৰভিত্তিক কামৰ এক উত্তেজনাপূৰ্ণ মিশ্ৰণ আগবঢ়ায়। ইয়াৰ উপৰিও এই কাৰ্যসূচীয়ে দেশৰ ভিতৰত এইচডিএফচি বেংকৰ শাখা স্থানসমূহত আঠ মাহৰ পেইড ইন্টাৰশ্বিপ আৰু অন-দ্য-জব প্ৰশিক্ষণ প্ৰদান কৰে যাতে বেংকিং প্ৰডাক্ট, প্ৰক্ৰিয়া, কম্প্লাইয়েন্স ফ্ৰেমৱৰ্ক, আৰু দৈনন্দিন বেংকিঙৰ ক্ষেত্ৰত এজন ছাত্ৰৰ গ্ৰাউণ্ডিং অধিক শক্তিশালী হয় কাৰ্য্যকলাপ। পাঠ্যক্ৰমটো সফলতাৰে সমাপ্ত কৰাৰ পিছত এজন ছাত্ৰই বি এফ এছ আইৰ মণিপাল একাডেমীৰ পৰা বিক্ৰী আৰু সম্পৰ্ক বেংকিঙৰ স্নাতকোত্তৰ ডিপ্লমা আৰু এইচ ডি এফ চি বেংকৰ সৈতে ডেপুটি মেনেজাৰ গ্ৰেডত ব্যক্তিগত বেংকাৰ হিচাপে নিশ্চিত চাকৰিৰ সুযোগ লাভ কৰিব। সকলো সফল প্ৰাৰ্থীক ৫.৫৯ লাখ টকা* পৰ্যন্ত বাৰ্ষিক চিটিচি প্ৰদান কৰা হব।ফিউচাৰ বেংকাৰছ ২.০-এ স্নাতকোত্তৰ ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলক প্ৰমাণিত গ্ৰেট প্লেচ টু ৱৰ্কত নিজৰ কেৰিয়াৰ আৰম্ভ কৰাৰ এক সোণালী সুযোগ প্ৰদান কৰে। নতুন নিযুক্তিপ্ৰাপ্তসকলে বেংকিং উদ্যোগৰ এজন নেতাৰ সৈতে কাম কৰিবলৈ পাব যিয়ে নিজৰ মাজত শ্ৰেষ্ঠ মানুহৰ অনুশীলন আৰু প্ৰক্ৰিয়াসমূহ গ্ৰহণ কৰিব। ফিউচাৰ বেংকাৰছ ২.০ৰ অধীনত ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে প্ৰতিযোগিতামূলক দৰমহা স্কেলত চাকৰিৰ ব্যৱহাৰিক প্ৰশিক্ষণ লাভ কৰাৰ এক অবিশ্বাস্য সুযোগ লাভ কৰিব আৰু শিকি থকাৰ সময়তে উপাৰ্জন কৰিব। এইচ ডি এফ চি বেংকে কাইলৈৰ দায়িত্বশীল বেংকাৰলৈ নতুনকৈ নিযুক্তি দিয়াসকলক মেণ্টৰিঙৰ ক্ষেত্ৰত আৱেগিকভাৱে বিনিয়োগ কৰিছে। আমি দক্ষতা আৰু কৰ্মক্ষমতাক পুৰস্কৃত কৰোঁ আৰু সকলোকে সমান সুযোগ দিও। বিএফএছআইৰ মণিপাল গ্লবেল একাডেমীৰ সৈতে আমাৰ অবিৰত সংযোগে প্ৰতিষ্ঠানটোৱে আগবঢ়োৱা শিক্ষাৰ মানদণ্ড আৰু ভৱিষ্যত বেংকাৰসকলৰ সফলতাৰ সাক্ষ্য দিয়ে।’-এইদৰে কয় এইচডিএফচি বেংকৰ মুখ্য মানৱ সম্পদ বিষয়া বিনয় ৰাজদান।
এই দীৰ্ঘম্যাদী পদক্ষেপৰ জৰিয়তে এইচডিএফচি বেংকৰ সৈতে অংশীদাৰিত্ব কৰি আমি আনন্দিত হৈছো যে কেৱল বেংকিংতে নহয়, গ্ৰাহকৰ সন্মুখীন হোৱা ভূমিকাতো দক্ষ এক শক্তিশালী প্ৰাৰ্থী পুল সৃষ্টি কৰিছে। ফিউচাৰ বেংকাৰছ ২.০ হৈছে এক সমান সুযোগৰ কাৰ্যসূচী যিয়ে স্নাতকোত্তৰসকলক চাকৰিৰ সময়ত প্ৰশিক্ষণৰ জৰিয়তে বেংকিং আৰু ইয়াৰ সেৱাসমূহৰ বিষয়ে গভীৰ বুজাবুজি প্ৰদান কৰিব। বি এফ এছ আইৰ মণিপাল একাডেমীয়ে তেওঁলোকক উচ্চ দক্ষতাসম্পন্ন, যোগ্য কাৰ্যবাহী হ’বলৈ প্ৰশিক্ষণ দিয়াত গুৰুত্ব দিব আৰু বেংক শাখা নেটৱৰ্কত তেওঁলোকে প্ৰদান কৰা সেৱাসমূহ যাতে উচ্চতম সেৱাৰ মানদণ্ডৰ সৈতে সামঞ্জস্যপূৰ্ণ হৈ থাকে তাৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখিব। এইচ ডি এফ চি বেংকৰ সৈতে এই দীৰ্ঘদিনীয়া সংযোগৰ জৰিয়তে যুৱ ভৱিষ্যত গঢ়ি তুলিবলৈ আৰু বেংকিং উদ্যোগক প্ৰশিক্ষিত মানসম্পন্ন কৰ্মী প্ৰদান কৰিবলৈ আমি উৎসাহিত হৈছো।মণিপাল গ্ল’বেলৰ মুখ্য ব্যৱসায়িক বিষয়া ৰবিন ভৌমিকে এইদৰে কয়।
প্ৰাৰ্থীসকলে এই কাৰ্যসূচীৰ বাবে এইচ ডি এফ চি বেংক ফিউচাৰ বেংকাৰছ ৱেবছাইটৰ জৰিয়তে আবেদন কৰিব পাৰিব।
১,৭০,০০০ৰো অধিক কৰ্মচাৰীৰ সক্ৰিয় কৰ্মচাৰীৰ ভিত্তিৰে এইচ ডি এফ চি বেংক দেশৰ সৰ্ববৃহৎ নিয়োগকৰ্তাসমূহৰ ভিতৰত অন্যতম চৰ্ত আৰু নিয়ম প্ৰযোজ্য।

Leave A Reply

Your email address will not be published.