এমপিএল: ট’কিঅ’ ২০২০ অলিম্পিকত মুখ্য অংশীদাৰ

0 32

ইস্পৰ্টছ প্লেটফৰ্ম, ম’বাইল প্ৰিমিয়াৰ লীগ (এমপিএল)ৰ সামূহিক উদ্যোগ, এমপিএল স্পৰ্টছ ফাউণ্ডেচন ভাৰতীয় অলিম্পিক এছ’চিয়েচন (আইঅ’এ)ৰ মুখ্য অংশীদাৰ হৈ পৰিছে। এই সংস্থাৰ জৰিয়তে, প্ৰতিষ্ঠানটো ট’কিঅ’ ২০২০ অলিম্পিক আৰু ২০২২ কমনৱেলথ গেমছ আৰু এছিয়ান গেমছত ভাৰতীয় দলৰ মুখ্য অংশীদাৰ হ’ব। লগতে, ক্ৰীড়া আৰু এথলিজাৰ ব্ৰেণ্ড এমপিএল স্পৰ্টছকো ২০২২ ত দুয়োটা দলৰ হৈ ভাৰতীয় দলৰ বাবে অফিচিয়েল কিট অংশীদাৰ হিচাপে মনোনীত কৰা হৈছে।
অলিম্পিক আৰু অন্যান্য প্ৰতিযোগিতাত ভাৰতক প্ৰতিনিধিত্ব কৰিবলৈ খেলুৱৈ বাছনি কৰা আইঅ’এৰ সৈতে এই অংশীদাৰীত্ব ট’কিঅ’ অলিম্পিকৰ পূৰ্বে আন্তৰ্জাতিক অলিম্পিক সমিতিয়ে (আইঅ’চি) আয়োজিত প্ৰথম অলিম্পিক ভাৰ্চুৱেল চিৰিজ (অ’ভিএছ) ঘোষণাৰ শীৰ্ষত আহিছে। ২০২২ চনৰ এছিয়ান গেমছত ইস্পৰ্টছৰ এটা পদকৰ বাবেও প্ৰতিযোগিতা হ’ব।
এমপিএল স্পৰ্টছ ফাউণ্ডেচনৰ লক্ষ্য হৈছে ভাৰতৰ ক্ৰীড়া আৰু ইস্পৰ্টৰ দৃশ্য বৃদ্ধি কৰা, জীৱনৰ সকলো ক্ষেত্ৰৰ খেলুৱৈসকলক চিনাক্ত কৰা আৰু তেওঁলোকক তেওঁলোকৰ দক্ষতা বিকাশ আৰু প্ৰদৰ্শন কৰাৰ বাবে এক মঞ্চ প্ৰদান কৰা। টকিঅ’ অলিম্পিকত অসমৰ লাভলিনা বৰগোহাঁইয়ে মহিলাৰ ৱেলটাৰৱেট শ্ৰেণীত প্ৰতিদ্বন্দিতা কৰিব।
বাতৰি যুগুতালে হীৰক ভট্ৰয়ে..

Leave A Reply

Your email address will not be published.