এমাজনে ভাৰতত ইয়াৰ বিশ্বব্যাপী প্ৰথম মোবাইল-অনলী ভিডিঅ’ পৰিকল্পনা : প্ৰাইম ভিডিঅ’ মোবাইল এডিছন আৰম্ভ কৰিছে

0 156

প্ৰতিজন ভাৰতীয়ৰ বাবে উচ্চ মানদণ্ডৰ মনোৰঞ্জনৰ প্ৰৱেশাধিকাৰ বৃদ্ধি কৰাৰ প্ৰচেষ্টা ত্বৰান্বিত কৰা, এমাজনে আজি প্ৰাইম ভিডিঅ’ মোবাইল এডিছন আৰম্ভ কৰিছে – এক মোবাইল-অনলী প্লেন মাত্ৰ ₹89-ৰ এক আশ্চৰ্য্যকৰ পৰিচয় মূল্যত সূচনা কৰা হৈছে। গ্ৰাহকসকলক মোবাইল- অনলী প্ৰাইম ভিডিঅ’ পৰিকল্পনা প্ৰদান কৰা ভাৰত বিশ্বৰ প্ৰথম এমাজ’ন প্ৰাইম দেশ। সুলভ তথ্যৰ দ্বাৰা পৰিচালিত সৰ্বব্যাপী স্মাৰ্টফোনটো মনোৰঞ্জনৰ বাবে দেশখনৰ প্ৰথম প্ৰছন্দৰ স্ক্ৰীণত পৰিণত হৈছে। প্ৰাইম ভিডিঅ’ মোবাইল এডিছন হৈছে এক একক ব্যৱহাৰকাৰী মোবাইল-অনলী পৰিকল্পনা, যি গ্ৰাহকসকলক SD মানদণ্ডৰ ষ্ট্ৰীমিং প্ৰদান কৰে যাক বিশেষকৈ ভাৰতৰ দৰে মোবাইল-প্ৰথম দেশৰ বাবে সৃষ্টি কৰা হৈছে। প্ৰাইম ভিডিঅ’ই প্ৰাইম ভিডিঅ’ মোবাইল এডিছনৰ প্ৰথম ৰোল-আউটৰ বাবে ভাৰতৰ প্ৰিমিয়াৰ যোগাযোগ সমাধান প্ৰদানকাৰী ভাৰতী এয়াৰটেল (“এয়াৰটেল”) সৈতে সহযোগিতাত অৱতীৰ্ণ হৈছে।
ভাৰতত আৰম্ভ কৰা প্ৰাইম ভিডিঅ’ মোবাইল এডিছনৰ অংশ হিচাপে বাণ্ডল কৰা প্ৰি-পেইড পেকত থকা সকলো এয়াৰটেল গ্ৰাহকে কেৱল এয়াৰটেলৰ পৰা এমাজনলৈ ছাইন আপ কৰি 30 দিনৰ বিনামূলীয়া টৰায়েল প্ৰাপ্ত কৰিব পাৰে। 30দিনৰ বিনামূলীয়া ট্ৰায়েৰ পিছত, এয়াৰটেলৰ গ্ৰাহকসকলে 6GB ডাটাৰ সৈতে 28 দিনৰ প্ৰাইম ভিডিঅ’ মোবাইল এডিছন প্ৰাপ্ত কৰিবলৈ ₹89-ৰ আৰম্ভণি প্ৰিয় অফাৰেৰে প্ৰাইম ভিডিঅ’ মোবাইল এডিছন উপভোগ কৰিব পাৰে বা 28 দিনৰ বৈধতাৰ ₹299 পেক বাছনি কৰিব পাৰে যাৰ ভিতৰত আছে অসীমিত কল, প্ৰতিদিনে 1.5 GB ডাটা প্ৰৱেশাধিকাৰ।
মাল্টী-ইউজাৰ এক্সেছ, স্মাৰ্ট টিভি সমন্বিতে বহু ডিভাইচজুৰি ষ্ট্ৰীমিং আৰু সমলসমূহ HD/UHD-ত উপভোগ কৰাৰ আনন্দৰ সৈতে অন্যান্য প্ৰাইম সুইধাসমূহৰ সমন্বিতে পাইম মিউজিকৰ সৈতে Amazon.in -ত দ্ৰুত বিনামূলীয়া শ্বিপিং অভিজ্ঞতাসহ সম্পূৰ্ণ প্ৰাইম ভিডিঅ’ অভিজ্ঞতা লাভ কৰিব বিছৰা গ্ৰাহকসককলৰ বাবে ₹131 টকাত 30 দিনৰ এমাজন প্ৰাইম ভিদিঅ’ মেম্বাৰশ্বিপ বা এটা 28 দিনৰ বৈধতাসহ দৈনিক 2 GB-ৰ ডাটা অভিগম্যতাৰে অসীমিত কলিঙৰ সৈতে ₹349 ৰ ৰিচাৰ্জৰ বিকল্প থাকিব।
ৰিচাৰ্জবোৰ এয়াৰটেলত উপলব্ধ হ’ব এয়াৰটেল থেঙ্কছ বা সমগ্ৰ দেশত এক মিলিয়নৰো অধিক ৰিচাৰ্জ পইণ্টত। এই অফাৰে প্ৰাইম ভিডিঅ’ৰ সম্পূৰ্ণ মনোৰঞ্জন সমল লাইব্ৰেৰীত সীমাহীন প্ৰৱেশাধিকাৰপ্ৰদান কৰে আৰু গ্ৰাহকক প্ৰাইম ভিডিঅ’ত প্ৰৱেশ কৰিবলৈ অধিক পছন্দ আৰু বিকল্প প্ৰদান কৰে।
এই মুকলিৰ কথা কৈ এমাজন প্ৰাইম ভিডিঅ’ ৱৰ্লডৱাইডৰ উপ-সভাপতি জে মেৰিনে কয়- ‘ভাৰত অতি উচ্চ এঙ্গেজ্মেণ্টৰ হাৰৰ সৈতে বিশ্বৰ আমাৰ আটাইতকৈ দ্ৰুত গতিত বিকশিত অঞ্চল। এই সঁহাৰিটোৰ দ্বাৰা, আমি আমাৰ বহু প্ৰিয় মনোৰঞ্জনৰ সমল ভাৰতীয় গ্ৰাহকসকলৰ এক ডাঙৰ আধাৰত প্ৰদান কৰি দুগুণ কম কৰিব বিচাৰোঁ। দেশত উচ্চ মোবাইল ব্ৰডবেণ্ড প্ৰৱেশ প্ৰদান কৰি, মোবাইল ফোনটো আটাইতকৈ বহুলভাৱে ব্যৱহৃত ষ্ট্ৰীমিং ডিভাইচবোৰৰ এটা হৈ পৰিণত হৈছে। প্ৰাইম ভিডিঅ’ মোবাইল এডিছন আৰম্ভ কৰাৰ সৈতে আমি প্ৰতিজন ভাৰতীয়ক আমাৰ একচেটিয়া আৰু মূল সমলৰ সৈতে মনোৰঞ্জন কৰাৰ বাবে আগ্ৰহী।”
ভাৰতত মুখ্য কাৰ্য্যালয় থকা এয়াৰটেল হৈছে দক্ষিণ এছিয়া আৰু আফ্ৰিকাৰ 18 খন দেশত অপাৰেচন থকা এক বিশ্বব্যাপী টেলিযোগাযোগ কোম্পানী। কোম্পানীটো বিশ্বব্যাপী শীৰ্ষ তিনিটা মোবাইল অপাৰেটৰৰ ভিতৰত আছে আৰু ইয়াৰ মোবাইল নেটৱৰ্কে দুই বিলিয়নৰো অধিক লোকৰ জনসংখ্যা আৱৰে। এয়াৰটেল হৈছে ভাৰতৰ সৰ্ববৃহৎ সমন্বিত টেলিকম প্ৰদানকাৰী আৰু আফ্ৰিকাৰ দ্বিতীয় সৰ্ববৃহৎ মোবাইল অপাৰেটৰ। ছেপ্টেম্বৰ 2020-ৰ শেষত, এয়াৰটেলৰ কামৰ সময়ত প্ৰায় 440 নিযুত. গ্ৰাহক আছিল। এয়াৰটেলৰ পৰ্টফলিঅ’ত আছে উচ্চ গতি 4G/4.5G মোবাইল ব্ৰডবেণ্ড, এয়াৰটেল এক্সট্ৰীম ফাইবাৰ যি 1Gbps পৰ্যন্ত গতিৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দিয়ে, এয়াৰটেল এক্সট্ৰীম 4K হাইব্ৰিড বক্সৰ যোগেৰে ডিজিটেল টিভি সমাধান, এয়াৰটেল পেমেণ্টবেণ্ট বেঙ্কৰ যোগেৰে ডিজিটেল পৰিশোধ ৰখাৰ লগতে এক লাখৰো অধিক ব্যৱসায়ত ।
এয়াৰটেলৰ অ’টি’টি সেৱাবোৰৰ ভিতৰত আছে ছেল-কেয়াৰৰ বাবে এয়াৰটেল থেংকছ এপ্প, ভিডিঅ’ৰ বাবে এয়াৰটেল এক্সট্ৰীম এপ্প, মনোৰঞ্জনৰ বাবে উইঙ্ক মিউজিক আৰু ভিডিঅ’ কনফাৰেন্সিংৰ বাবে এয়াৰটেল ব্লুজিনছ। ইয়াৰ উপৰিও, এয়াৰটেলে বিশ্বৰ শ শ কোম্পানীৰ সৈতে কৌশলগত অংশীদাৰীতা গঢ়ি তুলিছে যি এয়াৰটেল প্লেটফৰ্মক অসংখ্য গ্ৰাহক আৰু উদ্যোগ সেৱা প্ৰদান কৰিবলৈ সক্ষম কৰে।

Leave A Reply

Your email address will not be published.