এয়াৰটেল ৫জি প্লাছ এতিয়া গুৱাহাটীত উপলব্ধ

0 48

আগশাৰীৰ দূৰসংযোগ সেৱা প্ৰদানকাৰী ভাৰতী এয়াৰটেলে এয়াৰটেল আজি গুৱাহাটীত – উওৰ পূব ভাৰতৰ দূৱাৰদলি – অত্যাধুনিক ৫জি সেৱা আৰম্ভ কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰে।
কোম্পানীয়ে নিজৰ নেটৱৰ্ক নিৰ্মাণ আৰু ৰোল আউট সম্পূৰ্ণ কৰাৰ লগে লগে গ্ৰাহকৰ বাবে পৰ্যায়ক্ৰমে উপলব্ধ হ’ব এয়াৰটেল ৫জি প্লাছ চাৰ্ভিচ।5G সক্ষম ডিভাইচ থকা গ্ৰাহকে ৰোল আউট অধিক ব্যাপক নোহোৱালৈকে কোনো অতিৰিক্ত খৰচ নোহোৱাকৈ উচ্চ গতিৰ এয়াৰটেল 5G Plus নেটৱৰ্ক উপভোগ কৰিব। বৰ্তমান জি এছ ৰোড, গুৱাহাটী মেডিকেল কলেজ এণ্ড হস্পিতাল (জি এম চি এইচ), দিছপুৰ কলেজ, গণেশগুৰি, খ্ৰীষ্টিয়ান বস্তি, শ্ৰী নগৰ, চিৰিয়াখানা ৰোড, লাচিত নগৰ, উলুবাৰী, ভঙাগড় আৰু বেলতলা আৰু আন কেইটামান নিৰ্বাচিত স্থানত ই কাৰ্যক্ষম।এয়াৰটেলে পৰৱৰ্তী সময়ত নিজৰ নেটৱৰ্ক পৰ্য্যায়ক্রমে বৃদ্ধি কৰি সমগ্ৰ চহৰখনত উপলব্ধ কৰিব।
উন্মোচন সন্দৰ্ভত মন্তব্য কৰি ভাৰতী এয়াৰটেল, অসম আৰু উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চলৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া ৰাজনীশ ভাৰ্মাই কয় যে গুৱাহাটীত এয়াৰটেল ৫জি প্লাছ মুকলি কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰি মই ৰোমাঞ্চিত হৈছো। এয়াৰটেলৰ গ্ৰাহকে এতিয়া অতি দ্ৰুত নেটৱৰ্কৰ অভিজ্ঞতা লাভ কৰিব পাৰিব আৰু বৰ্তমানৰ ৪জি গতিতকৈ ২০-৩০ গুণ বেছি দ্ৰুত গতি উপভোগ কৰিব পাৰিব। আমি সমগ্ৰ চহৰখনত সেৱা আগবঢ়োৱাৰ প্ৰক্ৰিয়াত আছো যাৰ ফলত গ্ৰাহকে হাই-ডেফিনিশ্যন ভিডিঅ’ ষ্ট্ৰীমিং, গেমিং, মাল্টিপল চেটিং, ফটোৰ তৎক্ষণাত আপলোডিং আৰু বহুতো সুবিধা লাভ কৰিব পাৰিব।
এয়াৰটেলে ৫জি প্লাছে এয়াৰটেলে আগবঢ়োৱা সেৱাৰ সমগ্ৰ পৰ্টফলিঅ’ক শক্তিশালী কৰিব। ইয়াৰ উপৰিও ইয়াৰ জৰিয়তে হাই ডেফিনিশ্যন ভিডিঅ’ ষ্ট্ৰীমিং, গেমিং, মাল্টিপল চেটিং, ফটোৰ তৎক্ষণাত আপলোডিং আৰু বহুতো ছুপাৰফাষ্ট প্ৰৱেশৰ সুবিধা থাকিব। এই মুকলিৰ জৰিয়তে ভাৰতে অৰ্থনৈতিক বিকাশৰ ক্ষেত্ৰত ফিলিপ লাভ কৰিব কাৰণ এয়াৰটেল ৫জি প্লাছে শিক্ষা, স্বাস্থ্যসেৱা, উৎপাদন, কৃষি, গতিশীলতা আৰু লজিষ্টিক ক্ষেত্ৰত এক বৈপ্লৱিক পৰিৱৰ্তন আনিছে।যোৱা এবছৰত এয়াৰটেলে 5Gৰ শক্তি প্ৰদৰ্শন কৰিছে বহুতো শক্তিশালী ব্যৱহাৰৰ ক্ষেত্ৰৰ সৈতে যিয়ে আমাৰ জীৱন পৰিচালনা আৰু ব্যৱসায় কৰাৰ ধৰণ সলনি কৰিব। হায়দৰাবাদত ভাৰতৰ প্ৰথমটো লাইভ ৫জি নেটৱৰ্কৰ পৰা আৰম্ভ কৰি ভাৰতৰ প্ৰথমটো ৫জি চালিত হ’ল গ্ৰামলৈকে ভাৰতৰ প্ৰথমটো বিনোদন কৰা গেম চেঞ্জিং বিশ্বকাপৰ মেচলৈকে যি সময়ত টিভি কভাৰেজ নাছিল,ভাৰতৰ প্ৰথম ৫জি সংযুক্ত এম্বুলেন্সলৈকে ভাৰতৰ প্ৰথমটো ব্যক্তিগত ৫জি নেটৱৰ্ক বছ ফৰ উৎপাদন উৎপাদনশীলতা বৃদ্ধি কৰি এয়াৰটেলে ৫জি উদ্ভাৱনৰ ক্ষেত্ৰত আগৰণুৱা হৈ আহিছে।

Leave A Reply

Your email address will not be published.