কাৰ্বি আংলঙৰ জনসভাত প্ৰধান মন্ত্ৰীয়ে কি ক’লে

0 263

কাৰ্বি আংলং জিলাৰ ডিফুত আজি বিশাল জনসভাত প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদী উপস্থিত হয়। তেখেতে শান্তি, সম্প্ৰীতি আৰু উন্নয়ন ৰেলী সম্বোধন কৰে।প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে অধিক অমৃত সৰোবৰ প্ৰকল্পৰ আধাৰশিলা স্থাপন কৰে।এই সৰোবৰ ৰাজ্য চৰকাৰে ১১৫০ কোটি টকা ব্যয়েৰে বিকশিত কৰিব।

বিশাল জনসভাত ভাষণ প্ৰদান কৰি প্ৰধানমন্ত্ৰীয়ে কয় যে, স্বাধীনতাৰ অমৃত কালত কাৰ্বি আংলঙেও শান্তি আৰু উন্নয়নৰ এক নতুন ভৱিষ্যতৰ দিশে আগবাঢ়িছে।অস্ত্ৰ-শস্ত্ৰ এৰি ৰাষ্ট্ৰ নিৰ্মাণৰ বাবে উভতি অহা লোকসকলক পুনৰ সংস্থাপন কৰাৰ বাবেও অধিক ভাল কাম কৰা হৈছে।স্থানীয় প্ৰয়োজনীয়তা,স্থানীয় পৰিস্থিতি অনুসৰি উন্নয়ন পৰিকল্পনা প্ৰস্তুত আৰু সঠিকভাৱে ৰূপায়ণ কৰিলেহে গাওবোৰৰ সঠিক বিকাশ সম্ভৱ হয়।

লগতে কয় যে দ্বৈত ইঞ্জিন চৰকাৰে য’তেই নহওঁক, সবকা সাথ, সবকা বিকাশ, সবকা বিশ্বাস আৰু সবকা প্ৰচেষ্টাৰ ভাৱনাৰে কাম কৰে। আজি কাৰ্বি আংলঙৰ এই ভূমিত এই সংকল্প পুনৰুজ্জীৱিত হৈছে।যেতিয়া দেশখনে স্বাধীনতাৰ অমৃত মহোৎসৱ উদযাপন কৰি আছে।আমি এই পৃথিৱীৰ মহান পুত্ৰ লাচিত বৰফুকনৰ ৪০০ তম জন্ম জয়ন্তীও উদযাপন কৰিছো।তেওঁৰ জীৱন দেশপ্ৰেমৰ অনুপ্ৰেৰণা।মই কাৰ্বি আংলঙৰ পৰা দেশৰ এই মহান নায়কজনক প্ৰণাম জনাইছো।যেতিয়াই মই আপোনাৰ মাজত আহিবলৈ সুযোগ পাইছোঁ, আপোনাৰ প্ৰেম, নিজকে দেখি, ই ঈশ্বৰৰ আশীৰ্বাদ দৰে অনুভৱ হয়।
ইমান সংখ্যক লোক ইয়ালৈ আহিছে, তেওঁলোকেও তেওঁলোকৰ পৰম্পৰাগত পোছাক পৰিধান কৰিছে, যাৰ বাবে মই আপোনালোকৰ প্ৰতি আন্তৰিক কৃতজ্ঞতা জ্ঞাপন কৰিছো।মই আপোনালোকৰ এই মৰম সূতৰ সৈতে ওভতাই দিম। এই বক্তব্য প্ৰধান মন্ত্ৰীৰ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.