গোলাঘাটৰ ৮৭০ গৰাকী মেধাৱী ছাত্ৰ-ছাত্ৰীলৈ ২০২২ বৰ্ষৰ আনন্দৰাম বৰুৱা বঁটা-ছাত্ৰ-ছাত্ৰীক গুণগত আৰু নৈতিক শিক্ষা প্ৰদানৰ ওপৰত গুৰুত্ব আৰোপ বিত্তমন্ত্ৰীৰ

0 63

গোলাঘাট জিলাতো আজি জিলাখনৰ পৰা হাইস্কুল শিক্ষান্ত আৰু হাইমাদ্ৰাছা পৰীক্ষাত ষ্টাৰ নম্বৰ আৰু তাতকৈ অধিক লাভ কৰা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলক আনন্দৰাম বৰুৱা বঁটা, ২০২২ প্ৰদান কৰা হয় । এই উপলক্ষে গোলাঘাটৰ বিৰাংগণা সাধনী কলাক্ষেত্ৰত আয়োজিত বঁটা প্ৰদান অনুষ্ঠানত অসম চৰকাৰৰ বিত্ত, মহিলা আৰু শিশু বিকাশ মন্ত্ৰী অজন্তা নেওগে মুখ্য অতিথি হিচাপে অংশগ্ৰহণ কৰে । তেওঁ গুণগত শিক্ষা আৰু নৈতিক শিক্ষা সুনিশ্চিত কৰাৰ ওপৰত গুৰুত্ব আৰোপ কৰে । তেওঁ কয় যে সফলতা এদিনতে নাহে তাৰ বাবে কঠোৰ পৰিশ্ৰম আৰু অধ্যৱসায় লাগিব । শিক্ষাক সমাজৰ ভেঁটি বুলি উল্লেখ কৰি তেওঁ শিক্ষক আৰু অভিভাৱকসকলক নম্বৰৰ পিছত দৌৰাৰ পৰিৱৰ্তে ছাত্ৰ-ছাত্ৰীক সৎ নাগৰিক হিচাপে গঢ়ি তোলাত গুৰুত্ব দিবলৈ আহ্বান জনায় । ইণ্টাৰনেট আৰু বিজ্ঞান-প্ৰযুক্তিৰ বৰ্তমানৰ যুগত ছাত্ৰ ছাত্ৰীসকলক তেওঁ নিজৰ সামাজিক আৰু নৈতিক দায়িত্বৰ কথা পাহৰি নগৈ কষ্ট আৰু প্ৰয়াসেৰে আগবাঢ়ি যাবলৈ আহ্বান জনায় । তেওঁ কয় যে কোনো পৰিস্থিতিতে ছাত্ৰ ছাত্ৰীসকলে নিজৰ পিতৃ মাতৃ আৰু শিক্ষক সকলক পাহৰি যোৱা উচিত নহয় । প্ৰসংগক্ৰমে তেওঁ জনসাধাৰণক অংগনৱাড়ী কেন্দ্ৰ একোটা ‘এডপ্ট’ কৰি কেন্দ্ৰ সমূহত ছাত্ৰ-ছাত্ৰীৰ শিক্ষা আৰু অন্যান্য দিশ চোৱা চিতা কৰিবলৈ আহ্বান জনায় । তেওঁ শিক্ষানুষ্ঠান সমূহক মন্দিৰৰ সৈতে তুলনা কৰি এনে মন্দিৰতে উপযুক্ত মানৱ সম্পদ গঢ় দিব পৰাকৈ গুণগত শিক্ষাৰ প্ৰসাৰৰ ওপৰত গুৰুত্ব আৰোপ কৰে । তেওঁ লগতে কয় যে অৰ্থনৈতিক অৱস্থা শিক্ষা গ্ৰহণৰ অন্তৰায় নহয়, মানসিকতাহে মূল কথা ।

অনুষ্ঠানত উপায়ুক্ত ডাঃ পি উদয় প্ৰবীণে দিয়া ভাষণত ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলক এটা লক্ষ্য স্থিৰ কৰি এই লক্ষ্যত উপনীত হোৱাৰ বাবে প্ৰয়াস চলাবলৈ আহ্বান জনায় । অনুষ্ঠানত বিদ্যালয়সমূহৰ পৰিদৰ্শক ডঃ সমীৰণ বৰাই এলাহ পৰিহাৰ কৰি কঠোৰ অধ্যৱসায়েৰে লক্ষ্যপ্ৰাপ্তিৰ দিশত অগ্ৰসৰ হ’বলৈ আহ্বান জনায় । আজিৰ অনুষ্ঠানত অতিৰিক্ত উপায়ুক্ত ডঃ সংগীতা বৰঠাকুৰ, গোলাঘাট পৌৰসভাৰ সভানেত্ৰী দুলুমনি বৰবৰা, শিক্ষক শিক্ষয়িত্ৰী, ছাত্ৰ-ছাত্ৰী আৰু অভিভাৱকসকল উপস্থিত আছিল।

উল্লেখযোগ্য যে গোলাঘাট জিলাৰ মুঠ ৮৭০ গৰাকী ষ্টাৰ নম্বৰ আৰু তাতকৈ অধিক নম্বৰ লাভ কৰা ছাত্ৰ-ছাত্ৰীলৈ ২০২২ বৰ্ষৰ আনন্দৰাম বৰুৱা বঁটাৰ অধীনত তেওঁলোকৰ বেংক একাউণ্টত ১৬,০০০ টকাকৈ আগবঢ়োৱা হৈছে।

Leave A Reply

Your email address will not be published.