চি আৰ পি এফে ৰাণীৰ স্কুলত সা সামগ্ৰী বিতৰণ কৰিলে

0 58

কেন্দ্রীয় সংৰক্ষিত আৰক্ষী বাহিনীৰ গুৱাহাটীৰ পশ্চিম প্ৰান্তৰ ৰাণীস্থিত ১৭৫ নং বেটেলিয়ানৰ চি আৰ পি এফ মুখ্য কাৰ্যালয়ৰ উদ্যোগত বাহিনীটোৰ জনহিতকৰ কাৰ্যসূচীৰ অংশ হিচাপে অলপতে ৰাণী উপৰদানী হাইস্কুলত এটা কম্পিউটাৰ,কম্পিউটাৰ টেবুল,চকী আৰু কম্পিউটাৰ লেব স্থাপন কৰিবৰ বাবে সা সামগ্রী প্ৰদান কৰে।অনুষ্ঠানত সামগ্রীখিনি প্ৰদান কৰি ১৭৫ চি আৰ পি এফৰ কমাণ্ডেণ্ট সুভাষ চন্দ্র শৰ্মাই ভাষণ প্ৰসঙ্গত কম্পিউটাৰৰ ব্যৱহাৰিক জ্ঞানেৰে ছাত্র ছাত্রীসকল উপকৃত হ’ব বুলি আশা ব্যক্ত কৰে।অনুষ্ঠানত উপৰদানী হাইস্কুল পৰিচালনা সমিতিৰ সভাপতি বলেন ৰাভা,হাইস্কুলৰ প্ৰধান শিক্ষয়িত্ৰী উত্তৰা ৰাভা,১৭৫ চি আৰ পি এফৰ চেকেণ্ড ইন কমাণ্ড সন্তুোষ কুমাৰ,ডেপুটী কমাণ্ডেণ্টদ্বয় মনোজ সিং আৰু আব্দুল ৰহিম,সহকাৰী কমাণ্ডেণ্ট নেহা যাদৱকে ধৰি বাহিনীটোৰ কেইবাগৰাকী বিষয়া,জোৱান আৰু হাইস্কুলৰ ছাত্র ছাত্রী,শিক্ষক শিক্ষয়িত্ৰী উপস্থিত থাকে।আনহাতে অনুষ্ঠানৰ লগত সংগতি ৰাখি ছাত্র ছাত্রীসকলে বিহু নৃত্য,আধুনিক নৃত্যকে ধৰি বাৰে ৰহণীয়া সাংস্কৃতিক কাৰ্যসূচী পৰিবেশন কৰে।

Leave A Reply

Your email address will not be published.