চুটি চলচ্চিত্ৰ কুমু- পাখীবিহীন চৰাইৰ গানটোৱে এগৰাকী আদিবাসী ছোৱালী শিশুৰ দুৰ্দশা কঢ়িয়াই আনিছে

0 140

প্ৰখ্যাত চলচ্চিত্ৰ সমালোচক তথা চলচ্চিত্ৰ নিৰ্মাতা পাৰ্থজিত বৰুৱা, ৰাষ্ট্ৰীয় বঁটা বিজয়ী গায়িকা তৰালী শৰ্মা, ৰাষ্ট্ৰীয় বঁটা বিজয়ী ধ্বনি ডিজাইনাৰ দেবজিৎ গায়ন আৰু ৰাষ্ট্ৰীয় বঁটা বিজয়ী চলচ্চিত্ৰ নিৰ্মাতা দুৰাজ দুৱৰাৰ উপস্থিতিত ১২ ফেব্ৰুৱাৰীত প্ৰথম পৰিচালক আকাংক্ষা ভাগৱতীৰ চুটি ছবি ‘কুমু-দ্য চং অফ এ উইংলেছ বাৰ্ড’ প্ৰদৰ্শিত হয়।অসমৰ সেউজীয়া চাহ বাগিচাৰ বিপৰীতে নিৰ্মিত এই চুটি চলচ্চিত্ৰখনে এগৰাকী ১২ বছৰীয়া আদিবাসী ছোৱালী কুমুৰ জীৱন আধাৰত নিৰ্মিত l

পাৰ্থজিৎ বৰুৱাই সম্পৰ্কত কয়, “মই আকাংক্ষাৰ এক উজ্জ্বল ভৱিষ্যত কামনা জনাইছো যাতে তেওঁ আমাৰ সকলোকে গৌৰৱান্বিত কৰিব পাৰে l লগতে তেওঁৰ বন্ধুবৰ্গ আৰু পৰিয়াল আৰু তেজপুৰ বিশ্ববিদ্যালয়ৰ গণ যোগাযোগ আৰু সাংবাদিকতা বিভাগক ধন্যবাদ জনাইছো l

পাৰ্থজিত বৰুৱাৰ ‘দ্য চিল্ড্ৰেন অৱ গড’ ত সহকাৰী পৰিচালক হিচাপে কাম কৰা আৰু লগতে তেজপুৰ বিশ্ববিদ্যালয়ৰ গণ যোগাযোগ আৰু সাংবাদিকতা বিভাগৰ অন্তিম বৰ্ষৰ ছাত্ৰী আকাংক্ষা ভাগৱতীয়ে কয়, “মই কোনো চলচ্চিত্ৰ বিদ্যালয়ত পঢ়া নাই, কিন্তু মই ইয়াত প্ৰকাশ কৰিবলৈ চেষ্টা কৰা কাহিনীটো মোৰ বাবে অতি বিশেষ, আৰু এই ধাৰণাটোৱেই মোক ইয়াক এখন চলচ্চিত্ৰলৈ পৰিৱৰ্তন কৰিবলৈ শক্তি আৰু উৎসাহ প্ৰদান কৰিছে। গোটেই যাত্ৰাটো মোৰ বাবে চলচ্চিত্ৰ ক্ষেত্ৰৰ গুৰু সকলৰ পৰা শিকিব লগা আছে l

Leave A Reply

Your email address will not be published.