দক্ষিণ কোৰিয়া আৰু ভাৰতৰ মাজত কূটনৈতিক সম্পৰ্কৰ ৫০ বছৰীয়া – এল জি ইলেক্ট্ৰনিক্সৰ দ্বাৰা উপস্থাপিত

0 184

ভাৰত কোৰিয়াৰ ঢৌত উঠিছে। কোৰিয়ান সাংস্কৃতিক কেন্দ্ৰ ইণ্ডিয়াৰ সহযোগত এল জি ইলেক্ট্ৰনিকছে এল জিৰ দ্বাৰা উপস্থাপিত অল ইণ্ডিয়া কে পি অ পি প্ৰতিযোগিতা ২০২৩ আৰম্ভ কৰাৰ কথা ঘোষণা কৰিছে।শেহতীয়াকৈ এল জি ইলেক্ট্ৰনিক্স ইণ্ডিয়া আৰু কোৰিয়ান কালচাৰেল চেণ্টাৰ ইণ্ডিয়াৰ মাজত বুজাবুজিৰ চুক্তি স্বাক্ষৰিত হৈছে। এই তীব্ৰ প্ৰতিযোগিতাখন চাৰিটা ৰাউণ্ডৰে গঠিত অনলাইন,আঞ্চলিক, ছেমি ফাইনেল আৰু গ্ৰেণ্ড ফিনালে। এই বছৰ এল জি ইলেক্ট্ৰনিক্স কোৰিয়ান কালচাৰেল চেণ্টাৰ ইণ্ডিয়াই প্ৰথম ৰাউণ্ডত ১১,০০০ৰো অধিক আবেদনৰ সৈতে অতিশয় সঁহাৰি লাভ কৰিছে। এই কাৰণে অংশগ্ৰহণকাৰীসকলৰ জমা দিয়াৰ তাৰিখ ২ দিন বৃদ্ধি কৰি ২০২৩ চনৰ ১৩ মে’লৈ বৃদ্ধি কৰা হয়।
প্ৰথম ৰাউণ্ডত দেশৰ বিভিন্ন প্ৰান্তৰ পৰা অংশগ্ৰহণকাৰীসকলে কে-পপ গীতৰ কোৰিয়ান আৰু নৃত্য কোৰিঅ’গ্ৰাফী ভাষাত নিজৰ কণ্ঠ কভাৰ জমা দি কে-পপ প্ৰতিযোগিতাৰ ৱেবছাইটত ভিডিঅ’সমূহ আপলোড কৰিছে।অংশগ্ৰহণকাৰীসকলে এল জি এক্সবুমৰ ৰেহাই কুপনও লাভ কৰিব। নিৰ্বাচিত অংশগ্ৰহণকাৰীসকলে এতিয়া ১১খন চহৰত অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া আঞ্চলিক ৰাউণ্ডৰ বাবে যোগ্যতা অৰ্জন কৰিব। আঞ্চলিক ৰাউণ্ডৰ বিজয়ীসকলে প্ৰতিখন চহৰৰ পৰা ১টা কণ্ঠ আৰু ১টা নৃত্য ছেমি ফাইনেল ৰাউণ্ডত প্ৰৱেশ কৰিব। ছেমি ফাইনেল ৰাউণ্ডত অংশগ্ৰহণকাৰীসকলে কোৰিয়াৰ কে-পপ নৃত্য প্ৰশিক্ষকৰ দ্বাৰা পৰিচালিত কে-পপ একাডেমীত অংশগ্ৰহণৰ সুযোগ লাভ কৰিব। ছেমি ফাইনেলৰ বিজয়ীসকলে ফাইনেল ৰাউণ্ডলৈ স্থানান্তৰিত হ’ব যিটোত পূৰ্বে অনুষ্ঠিত হোৱা কে-পপ ইভেণ্টৰ বিজয়ীসকলৰ বিশেষ পৰিবেশন আৰু জনপ্ৰিয় কে-পপ বেণ্ডৰ সংগীত পৰিবেশন কৰা হ’ব।
শেহতীয়াকৈ এল জি ইলেক্ট্ৰনিক্সে (এল জি) এটা নতুন ব্ৰেণ্ড দিশ আৰু দৃশ্যগত পৰিচয় উন্মোচন কৰিছে, যিয়ে সকলো শাৰীৰিক আৰু ডিজিটেল গ্ৰাহকৰ টাচ পইণ্টত অধিক গতিশীল আৰু যৌৱনমুখী ৰূপৰ সৈতে লাইফ’ছ গুডৰ মূল্যৰ ওপৰত অধিক পোহৰ পেলাব। এল জিয়ে ব্ৰেণ্ডটোক জেনেৰেচন জেডকে ধৰি দেশ আৰু প্ৰজন্মৰ গ্ৰাহকে ভাল পোৱা আৰু শেষত নিজকে এক আইকনিক ব্ৰেণ্ড হিচাপে প্ৰতিষ্ঠা কৰাৰ নতুন দিশৰ ৰূপৰেখা দাঙি ধৰে। কেপিঅ’পি এছ’চিয়েশ্যনে নিশ্চিতভাৱে ব্ৰেণ্ডটোক যুৱ দৰ্শকক অভিজ্ঞতাভিত্তিক মঞ্চ আগবঢ়াবলৈ সহায় কৰিব।

Leave A Reply

Your email address will not be published.