দীপৰ বিল পৰ্যটন ক্ষেত্ৰত দীপৰ বিলক লৈ উদীয়মান শিল্পী জিতুমণি দাসৰ গীত মুকলি , আলোচনা চক্ৰ,মুকাভিনয়

0 193

দীপৰ বিল পৰ্যটন ক্ষেত্ৰত ৬ নৱেম্বৰত আয়োজিত এক ব্যতিক্ৰমী অনুষ্ঠানত ” দীপৰ বিলে মাতে” শীৰ্ষক গীতটি মুকলি কৰা হয় ৷ গীতটিৰ কথা,সুৰ আৰু কন্ঠ গুৱাহাটীৰ পশ্চিম প্ৰান্তৰ আজাৰা অঞ্চলৰ উদীয়মান শিল্পী জিতুমণি দাসৰ , সংগীত মৃনাল দাস আৰু ধীৰাজ বড়া,সম্পাদনা মামনি কলিতা,দৃশ্যগ্ৰহণ ৰুবুল দাস৷ অনুষ্ঠানৰ লগত সংগতি ৰাখি এখন ’দীপৰ বিলৰ বিননি’ শীৰ্ষক আলোচনা চক্ৰ অনুষ্ঠিত হয়৷অনুষ্ঠানত সমল ব্যক্তি হিচাপে হাফিজ আহমেদ,অনুৰূপা ডেকাৰজা, দীনেশ দাস,বকুল ৰংপি, প্ৰমোদ কলিতাকে আদি কৰি কেইবাজনো প্ৰকৃতিপ্ৰেমী লোকে প্ৰকৃতি তথা দীপৰ বিল সুৰক্ষাৰ স্বাৰ্থত বক্তব্য আগবঢ়ায়৷ দুঃসাহসিক মহিলা অঞ্জলী দাসে স্বাস্হ্য আৰু প্ৰকৃতি সম্পৰ্কে ভাষণ দিয়ে৷ চিত্ৰ অংকনৰ অনুষ্ঠানত তিনিজন চিত্ৰ শিল্পীয়ে অংশগ্ৰহণ কৰে৷ অনুষ্ঠানত হীৰকজ্যোতি মালীৰ ৰচনা আৰু পৰিচালনাৰে ’দীপৰ বিলে ৰিঙিয়াই’ আৰু মৃনাংক ডেকাৰ পৰিচালনাৰে ’চেভ দীপৰ বিল’ নামেৰে মুকাভিনয়েৰে অনুষ্ঠানৰ সৌষ্ঠৱ বৃদ্ধি কৰে৷ শেষত উপস্থিত সকলোৱে হাতে হাতে প্লে কাৰ্ড , বেনাৰ লৈ “দীপৰ বিল ৰক্ষা কৰো আহক” মানৱ শৃংখল কাৰ্যসূচীৰে অনুষ্ঠানৰ সামৰণি মৰা হয় ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.