দুৰ্ঘটনা ৰোধৰ লক্ষ্যৰে দুৰ্গাপূজাৰ প্ৰাকক্ষণত গুৱাহাটীত পথ সুৰক্ষা সজাগতা কাৰ্যসূচী

0 207

দেশৰ আন ৰাজ্যৰ লগতে অসমতো ১১ অক্টোবৰৰ দিনা সন্ধিয়া বেদীত মাংগলিক কাৰ্যৰ মাজেৰে প্ৰতিমা স্থাপন কৰাৰ পাছত শাৰদীয় শ্ৰী শ্ৰীদুৰ্গা পূজাৰ কাৰ্যসূচী আৰম্ভ হৈছে । ইফালে দুৰ্গাপূজা বা উৎসৱৰ আনন্দ উলাহত মতলীয়া হৈ কোনোৱে আইন ভংগ কৰি ৰাজপথত বাহন চলাচল কৰিব নোৱাৰে তাৰবাবে পৰিবহণ বিভাগে এইবেলি সৰ্বাধিক সতৰ্কতা অৱলম্বন কৰিছে । আনকি ৰাজ্যৰ মুখ্যমন্ত্ৰী ড০ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মায়ো পৰিবহণ বিভাগক উৎসৱ কালীন দুৰ্ঘটনা ৰোধৰ বাবে হাতে কামে নামি পৰিবলৈ আৰু এইক্ষেত্ৰত ৰাজপথত ব্যাপক সজাগতা মূলক কাৰ্যসূচী অনুষ্ঠিত কৰিবলৈ নিৰ্দেশ দিছে । মুখ্যমন্ত্ৰীৰ নিৰ্দেশৰ পাছতেই কামৰূপ মহানগৰ জিলাৰ ( পঞ্জীয়ন আৰু অনুজ্ঞাপত্ৰ ) সহকাৰী পৰিবহণ আয়ুক্ত গৌতম দাসে বিগত কেইদিনত গুৱাহাটী মহানগৰীত পথ সুৰক্ষা বিষয়ত বিভিন্ন সজাগতামূলক কাৰ্যসূচী অনুষ্ঠিত কৰি আহিছে । আনকি ১১ অক্টোবৰৰ দিনা সন্ধিয়াৰ পৰা নিশালৈ গুৱাহাটীৰ সদাব্যস্ত জি এছ ৰোডৰ এ বি চি পইণ্টত এক সজাগতামূলক কাৰ্যসূচী অনুষ্ঠিত কৰা হয় । মহানগৰ আৰক্ষীৰ যান বাহন শাখা , আৱকাৰী , স্বাস্থ্য বিভাগ আৰু জিলা প্ৰশাসনৰ সহযোগত অনুষ্ঠিত কাৰ্যসূচীৰ আৰম্ভণিতে উদ্দেশ্য বাখ্যা কৰে সহকাৰী পৰিবহণ আয়ুক্ত গৌতম দাসে । কাৰ্যসূচীত ডি ৱাই ৩৬৫ নিউজ চেনেলৰ মুখ্য সম্পাদক অতনু ভূঞা , জ্যেষ্ঠ সাংবাদিক ছায়ামনি ভূঞা , মহানগৰ আৰক্ষীৰ যান বাহন শাখাৰ উপ আৰক্ষী আয়ুক্ত হিৰণ্য বৰ্মন , চেভ গুৱাহাটী বিল্ড গুৱাহাটীৰ সাধাৰণ সম্পাদক কৈলাশ শৰ্মা , জনপ্ৰিয় অভিনেতা জয়ন্ত দাস উপস্থিত থাকে । আনহাতে কাৰ্যসূচীত মুখ্যমন্ত্ৰী ডঃ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই পথ সুৰক্ষাৰ বাবে ভি ডি অ যোগে জনোৱা আহ্বান প্ৰদৰ্শন কৰা হয় । তেনেদৰে জনপ্ৰিয় শিল্পী দীনেশ দাসে ডঃ ভূপেন হাজৰিকাৰ কালজয়ী গীত ” আহ আহ ওলাই আহ ” শীৰ্ষক গীতটো পৰিবেশন কৰি উপস্থিত শতাধিক লোকক আপ্লুত কৰে । কাৰ্যসূচীত জিলা পৰিবহণ বিষয়া হিমাংশু কুমাৰ দাসকে ধৰি কেবাজনো যান বাহন পৰিদৰ্শক , প্ৰৱৰ্তক পৰিদৰ্শক , সহকাৰী প্ৰৱৰ্তক পৰিদৰ্শক , যান বাহন শাখাৰ কেবাজনো আৰক্ষী , গুৱাহাটীত ৰাজহুৱা পৰিবহণ সেৱাৰ লগত জড়িত বিভিন্ন পৰিবহণ সংস্থাৰ কেবাজনো প্ৰতিনিধি আৰু বহুসংখ্যক ৰাইজ , বাহন চালক – পৰিচালক উপস্থিত থাকে । ইয়াৰ উপৰি কাৰ্যসূচীৰ অন্তত ৰাজপথত চলাচল কৰা বাহন চালক সকলৰ মাজত পথ সুৰক্ষা বিষয়ক প্ৰচাৰ পুস্তিকা বিতৰণ কৰা হয় ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.