পলাশবাৰীত গৃহ প্ৰৱেশ সমাৰোহৰ আধাৰশিলা স্থাপন

0 31

পলাশবাৰী সমষ্টিৰ পৌৰসভাৰ অন্তৰ্গত ৮ আৰু ৯ নং ৱাৰ্ডত প্ৰধানমন্ত্ৰী আবাস যোজনা চহৰাঞ্চল, অসমৰ অধীনত গৃহ আধাৰশিলা স্থাপন আৰু গৃহ প্ৰৱেশ সমাৰোহ-২০২১ৰ শুভাৰম্ভ কৰে সমষ্টিৰ বিধায়ক হেমাংগ ঠাকুৰীয়াই। পলাশবাৰী পৌৰসভাৰ ৯ নং ৱাৰ্ডৰ পূৰ্ণিমা কলিতাই প্ৰধানমন্ত্ৰী আবাস যোজনাৰ অনুমোদন পোৱা এটি গৃহৰ আধাৰশিলা স্থাপন কৰাৰ পিছতে ৮ নং ৱাৰ্ডৰ জোনালী কুমাৰৰ আন এটি নৱনিৰ্মিত গৃহৰ প্ৰৱেশদ্বাৰ মুকলি কৰে বিধায়কগৰাকীয়ে। বিধায়ক ঠাকুৰীয়াই উক্ত দুয়োটা অনুষ্ঠানৰ শুভাৰম্ভণী কৰি ভাৰতৰ প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদী নেতৃত্বধীন চৰকাৰখনে দুখীয়া ৰাইজৰ হিতাৰ্থে লোৱা উক্ত আঁচনিৰ জৰিয়তে দুখীয়া লোকসকল উপকৃত হ’ব। লগতে পলাশবাৰী পৌৰসভাৰ অন্তৰ্গত প্ৰায় ১৭৪ টা পৰিয়ালে প্ৰধানমন্ত্ৰী আবাস যোজনা ঘৰৰ বাবে নিৰ্বাচিত কৰা হৈছে। পৰ্যায়ক্ৰমে সকলোকে আবাস গৃহ দিয়াৰ প্ৰস্তুতি চলাই থকাৰ লগতে এটি সুন্দৰ গৃহ সকলোকে প্ৰয়োজন, গৃহ সুন্দৰ হলে নিজৰ মনোবল তথা লৰা-ছোৱালীৰ পঢ়া-শুনাৰ ক্ষেত্ৰটো এটি ভাল পৰিবেশ হয় বুলি বিধায়কগৰাকীয়ে উল্লেখ কৰে। অনুষ্ঠানত প্ৰধানমন্ত্ৰী আবাস যোজনা প্ৰজেক্ট ডাইৰেক্টৰ (P.M.A.Y.U) প্ৰণৱ দত্ত গোস্বামী, মিনিচিপাল্টি চিভিল ইঞ্জিনীয়াৰ (P.M.A.Y.U) ৰূপজ্যোতি মালী, পলাশবাৰী পৌৰসভাৰ কাৰ্যবাহী অভিযন্তা প্ৰফুল্ল কুমাৰ শৰ্মাৰ লগতে কেইবাগৰকীও বিশিষ্ট লোক উপস্থিত থাকে।

Leave A Reply

Your email address will not be published.