পলাশবাৰীৰ নহিৰাত প্ৰধান মন্ত্ৰী ‘শ্ৰী’ আঁচনিৰ আধাৰশিলা স্থাপন বিধায়ক হেমাংগ ঠাকুৰীয়াৰ

0 101

পলাশবাৰী সমষ্টিৰ নহিৰা গুইমাৰা আঞ্চলিক হাইস্কুলত আজি প্ৰধান মন্ত্ৰী শ্ৰী আঁচনিৰ আধাৰশিলা স্থাপন কৰা হয়।প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী আঁচনিৰ অনুমোদিত অতিৰিক্ত শ্ৰেণী কোঠাৰ কামৰ আনুষ্ঠানিকভাৱে আধাৰশিলা স্থাপন কৰে পলাশবাৰী সমষ্টিৰ বিধায়ক হেমাংগ ঠাকুৰীয়াই। লগতে নহিৰা গুইমাৰা আঞ্চলিক হাইস্কুলৰ সোণালী জয়ন্তী বৰ্ষ উদযাপনৰ এটি অস্থায়ী কাৰ্যালয় মুকলি কৰি বিধায়ক ঠাকুৰীয়াই বিদ্যালয়খনত ৰাজ্য চৰকাৰে পলাশবাৰী সমষ্টিত প্ৰথমটো প্ৰধানমন্ত্ৰী শ্ৰী আঁচনি প্ৰদান কৰা বুলি মন্তব্য কৰে।আগন্তুক সোণালী জয়ন্তী বৰ্ষ উদযাপন কাৰ্যসূচীত বিধায়ক গৰাকীয়ে পাৰ্যমানে সহায়-সহযোগিতা আগবঢ়াব বুলি মত প্ৰকাশ কৰে। বিদ্যালয়খনৰ পৰিচালনা সমিতিৰ সভাপতি নয়ন মহন্ত,নহিৰা গাঁও পঞ্চায়তৰ সভাপতি মহেশ্বৰ ঠাকুৰীয়া, আঞ্চলিক সদস্য চন্দ্ৰকান্ত নাথৰ লগতে কেবাগৰাকীও বিশিষ্ট ব্যক্তি উপস্থিত থকা অনুষ্ঠানত নহিৰা গুইমাৰা আঞ্চলিক হাইস্কুলৰ প্ৰধান শিক্ষক ধীৰেণ কুমাৰে বিধায়ক গৰাকীক ধন্যবাদ জ্ঞাপন কৰি আগন্তুক সময়ত বিদ্যালয়খনৰ উন্নতিৰ ক্ষেত্ৰত চকু দিবলৈ আহ্বান জনায়।উল্লেখ্য যে,অহা ২২ ডিচেম্বৰৰ পৰা ২৪ ডিচেম্বৰলৈ নহিৰা গুইমাৰা আঞ্চলিক হাইস্কুল খেলপথাৰত বিদ্যালয়খনৰ সোণালী জয়ন্তী বৰ্ষ উদযাপন কৰাৰ প্ৰস্তুতি তুংগত কৰি তুলিছে।

Leave A Reply

Your email address will not be published.