পাণ্ডুত ৪ নং ৱাৰ্ড নাগৰিক সমিতিৰ সভা , মুখ্যমন্ত্ৰীৰ সপোনৰ জালুকবাৰীক যথাৰ্থ ৰূপ দিয়াৰ বাবে আহ্বান

0 45

আগন্তক দুৰ্গা পূজা উদযাপনকে ধৰি ৰাইজৰ বিভিন্ন সমস্যা আলোচনা কৰি তাক সমূহীয়াভাবে সমাধান কৰাৰ লক্ষ্যৰে গুৱাহাটীৰ জালুকবাৰী আৰক্ষী থানাৰ অন্তৰ্গত ৪ নং ৱাৰ্ডৰ নাগৰিক সমিতিৰ এখন সভা ২১ ছেপ্টেম্বৰত সন্ধিয়া পাণ্ডুৰ আমেৰিকান কলনীৰ দুৰ্গা মন্দিৰ প্ৰাংগণত অনুষ্ঠিত হৈ যায় । ৱাৰ্ডৰ বিভিন্ন প্ৰান্তৰ পৰা অহা অৰ্দ্ধ শতাধিক প্ৰতিনিধিৰ উপস্থিতিত অনুষ্ঠিত সভাখনত সভাপতিত্ব কৰে সমিতিৰ সভাপতি নিমাই চন্দ্ৰ দাসে আৰু উদ্দেশ্য ব্যাখ্যা কৰে যুটীয়া সম্পাদক বিকাশ দাসে । সভাত উপস্থিত কেবাজনেও ৱাৰ্ডত অনুষ্ঠিত লবলগীয়া আগন্তক দুৰ্গা পূজা কিদৰে চৰকাৰী নীতি – নিৰ্দেশনা, ক’ভিড বিধি অনুসৰি কিদৰে উদযাপন কৰিব পাৰি ,খোৱাপানী , বাটপথকে ধৰি স্থানীয় বিধায়ক তথা মুখ্যমন্ত্ৰী ডঃ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ নেতৃত্বত চলি থকা উন্নয়নমূলক কামকাজ সমূহত সহযোগিতা আগবঢ়োৱা আদি বিষয়ৰ ওপৰত আলোকপাত কৰে । তেনেদৰে জালুকবাৰী সমষ্টিটোক সৰ্বাংগীন বিকাশৰ বাবে ডঃ হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই গ্ৰহণ কৰা সপোনৰ জালুকবাৰীক যথাৰ্থ ৰূপ দিয়াৰ কেবাজনো বক্তাই ৱাৰ্ডবাসীক আহ্বান জনায় । শেষত শলাগৰ শৰাই আগবঢ়াই সমিতিৰ যুটীয়া সম্পাদক ৰূপন চক্ৰৱৰ্তীয়ে ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.