প্ৰতিধ্বনিৰ উদ্যোগত মনোজ্ঞ অনুষ্ঠান

0 242

সাহিত্য সাংস্কৃতিক অনুষ্ঠান প্ৰতিধ্বনিয়ে বিভিন্ন সময়ত সাহিত্য আৰু সাংস্কৃতিক কাৰ্যসূচী ৰূপায়ণ কৰি অহাৰ লগতে স্বনামধন্য ব্যক্তিসকলক সময়ে সময়ে সন্মান জনাই আহিছে। আজি প্ৰতিধ্বনিৰ উদ্যোগত পলাশবাৰীৰ সাংস্কৃতিক বিকাশ ভৱনত ‘শীতৰ কুৱলি ফালি’ শীৰ্ষক এক অনুষ্ঠানৰ আয়োজন কৰে। অনুষ্ঠানত অসম সাহিত্য সভাৰ প্ৰাক্তন সম্পাদক জগদীশ পাটগিৰি, পলাশবাৰীৰ বিধায়ক প্ৰণৱ কলিতা আদি বিশিষ্ট ব্যক্তিৰ উপস্থিতিত কেবাগৰাকীও শিল্পী সাহিত্যিকক বিশেষ সম্বৰ্ধনা জনোৱা হয়। প্ৰতিধ্বনিৰ সভাপতি হোমেন মেধি আৰু সম্পাদক শংকৰ কুমাৰৰ সম্পাদনত ‘কুৰি বছৰৰ নিৰ্বাচিত কবিতা’ নামৰ এখনি কবিতাৰ সংকলন জগদীশ পাটগিৰি আৰু অনিমা ঠাকুৰীয়াৰ’ জীৱন বাটৰ পথিক’ কাব্য পুথিখন উন্মোচন কৰে বিধায়ক কলিতাই। তাৰ পিছতেই কেবাগৰাকীও নবীন প্ৰৱীণ কবিয়ে কবিতা পাঠ কৰে। আনহাতে, উক্ত অনুষ্ঠানতেই কেবাগৰাকীও শিল্পী সাহিত্যিকক বিশেষ সম্বৰ্ধনা জনোৱা হয়। সাহিত্যিক- সাংবাদিক কিশোৰ কুমাৰ কলিতাই দিৰ্ঘদিন ধৰি বিভিন্ন দিশত বৰঙণি আগবঢ়াই অহাৰ বাবেই তেওঁক বিশেষ সম্বৰ্ধনা জনোৱাৰ লগতে বন্তিৰাম তালুকদাৰ, হৰেন দাস আদিকে ধৰি বিভিন্ন ক্ষেত্ৰৰ কেবাজনো বিশিষ্ট ব্যক্তিক সম্বৰ্ধনা জনোৱা হয়।

Leave A Reply

Your email address will not be published.