প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ সৈতে মত বিনিময়ত ভাগ ল`ব এন চি চিৰ বায়ু শাখাৰ গুৱাহাটীৰ চাৰিসহ উত্তৰ পূৱৰ বাৰজন কেডেটে

0 56

প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে চলিত মাৰ্চ মাহৰ শেষৰ ফালে দেশৰ সৰ্ববৃহৎ সুসংগঠিত যুৱ সংগঠন তথা ভাৰত চৰকাৰৰ প্ৰতিৰক্ষা মন্ত্রণালয়ৰ অধীনৰ ৰাষ্ট্ৰীয় শিক্ষাথী বাহিনীৰ (এন চি চি ) নিৰ্বাচিত কেডেটৰ সৈতে ভি ডি অ কনফাৰেঞ্চৰ যোগে এক মত বিনিময় অনুষ্ঠানত অংশগ্ৰহণ কৰিব । বাহিনীটোৰ সূত্ৰই সদৰি কৰা অনুসৰি এই অনুষ্ঠানত ভাগ লোৱাৰ বাবে এন চি চি ৰ উত্তৰ পূব মণ্ডলৰ অধীনৰ সাতখন ৰাজ্যৰ বাৰজন কেডেট নিৰ্বাচিত হৈছে । ইয়াৰ ভিতৰত বাহিনীটোৰ বায়ু শাখাৰ গুৱাহাটীস্থিত ৫০ আসাম এয়াৰ স্কুৱাদ্ৰোণ ফ্লায়িং এন চি চি ইউনিটৰ সৰ্বাধিক চাৰিজন কেডেট নিৰ্বাচিত হৈছে । ইউনিটৰ কমাণ্ডিং অফিচাৰ গ্ৰুপ কেপ্তেইন ৰাজীৱ বিষ্ণয়ে জানিবলৈ দিয়া মতে ইয়াৰ ভিতৰত এজন কেডেট আহিছে অসমৰ সীমান্তবৰ্তী অঞ্চলৰ অতি ভিতৰুৱা ঠাইৰ পৰা । তেনেদৰে উত্তৰ পূৱৰ সাতখন ৰাজ্যৰ ১২ জনৰ ভিতৰত কেৱল ৫০ আসাম এয়াৰ স্কুৱাদ্ৰোণ ফ্লায়িং এন চি চি ইউনিটৰ পৰা নিৰ্বাচিত হোৱা বিষয়টোৱে ইউনিটৰ প্ৰতিজনকে আনন্দিত কৰি তুলিছে । আনকি প্রধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীয়ে ২০২০ বৰ্ষৰ স্বাধীনতা দিৱসত সীমান্তবৰ্তী অঞ্চলত থকা শিক্ষানুষ্ঠানৰ ছাত্ৰ ছাত্ৰীক এন চি চি ত ভৰ্ত্তি কৰাৰ বাবে জনোৱা আহ্বানৰ প্ৰতি সঁহাৰি জনাৱা হৈছে । ফলত বিগত পাঁচ মাহত সীমান্তবৰ্তী অঞ্চলৰ নিৰ্বাচিত ৮ খন শিক্ষানুষ্ঠানৰ প্ৰায় ৬৫০ জন ছাত্ৰ ছাত্ৰীক ইউনিটৰ কেডেট হিচাপে ভৰ্ত্তি কৰা হৈছে । ইয়াৰে ৪৫০ জন ছাত্ৰ আৰু ২০০ জনী ছাত্ৰী । গ্ৰুপ কেপ্তেইন ৰাজীৱ বিষ্ণয়ে সদৰি কৰা মতে বৰ্তমান ইউনিটৰ কেডেটৰ সংখ্যা হ`ল ২,৩০০ জন আৰু এন চি চি ৰ গুৱাহাটী গ্ৰুপৰ ভিতৰতে সৰ্বাধিক।

Leave A Reply

Your email address will not be published.