ব্যাপক কাৰ্য্যসূচীৰে স্বাধীনতা দিৱস উদযাপনৰ প্ৰস্তুতি চলাইছে কামৰূপ মহানগৰ জিলা প্ৰশাসনে

0 53

সমাগত স্বাধীনতা দিৱস।সমগ্ৰ দেশতে ৭৩সংখ্যক স্বাধীনতা দিৱস উদযাপনৰ প্ৰস্তুতি চলিছে।কামৰূপ মহানগৰ জিলা প্ৰশাসনেও এই দিৱস উদযাপনৰ প্ৰস্তুতি চলাইছে ।এই সম্পৰ্কে আজি আয়োজিত এক সংবাদ মেলত জিলা উপায়ুক্ত বিশ্বজিৎ পেগুৱে কয় যে খানাপাৰাত কেন্দ্ৰীয় ভাৱে স্বাধীনতা দিৱস উদযাপন হ’ব।এইবাৰ তিনি দিনীয়া কাৰ্যসূচীৰে উদযাপিত হ’ব ।স্বাধীনতা দিৱস উদযাপনৰ প্ৰথম দিনা অৰ্থাৎ ১৩ আগষ্টত স্বচ্ছ ভাৰত অভিযানৰ অন্তৰ্গত শ্বহীদৰ প্ৰতিমূৰ্তি চাফা আৰু ৰং কৰা, ঐতিহাসিক পুখুৰী,পাৰ্ক আদিবোৰত স্বচ্ছ অভিযান চলাব।লগতে বৃক্ষৰোপনৰ কাৰ্য্যসূচী অনুষ্ঠিত হ’ব ।বিদ্যালয় মহাবিদ্যালয় বিশেষে ৰচনা, বক্তৃতা, চিত্ৰাংকন প্ৰতিযোগিতা আদিবোৰ অনুষ্ঠিত হ’ব ।উল্লেখযোগ্য যে মহামানৱ মহাত্মা গান্ধীৰ জীৱনৰ আধাৰত এই প্ৰাইজমানি প্ৰতিযোগিতা সমূহ অনুষ্ঠিত হ’ব ।সন্ধিয়াৰ ভাগলৈ দেশপ্ৰেম মূলক গীতৰ প্ৰতিযোগিতা অনুষ্ঠিত হ’ব ।আনহাতে ১৪আগষ্টত স্বাধীনতা সংগ্ৰামৰ বিষয়ক কুইজ প্ৰতিযোগিতা অনুষ্ঠিত হ’ব ।ইয়াৰ উপৰিও নিচা আসক্তিৰ বিৰুদ্ধে, পথ সুৰক্ষা ৰ সম্পৰ্কত সজাগতামূলক অভিযান অনুষ্ঠিত হ’ব ।উল্লেখযোগ্য যে প্ৰত্যেক বছৰৰ দৰে এইবাৰো বিশেষ ভাৱে পাৰদৰ্শিতা দেখুওৱা বীৰ যোদ্ধা সকলক সম্বৰ্ধনা জনাব।স্বাধীনতা দিৱসৰ দিনা স্কুলীয়া ছাত্ৰ ছাত্ৰীক বিনামূলীয়াকৈ চিনেমা হলত দেশপ্ৰেম মূলক ছবি দেখুওৱা হ’ব বুলি জানিবলৈ দিয়ে ।লগতে সমূহ জনসাধাৰণৰ সহায় সহযোগিতা কামনা কৰে।

Leave A Reply

Your email address will not be published.