ভেস্পাৰ ৭৫ তম সংস্কৰণ মুকলি

0 39

দুচকীয়া ভেস্পাৰ নিৰ্মাতা পিয়াজিঅ ইণ্ডিয়াই ৭৫ বছৰৰ আইকনিক ভেস্পা, ৭৫ বছৰৰ স্বাধীনতা আৰু এক বিশ্বব্যাপী সংস্কৃতি গঠন কৰা প্ৰৱণতা গৌৰৱময় ৭৫ বছৰ অতিক্ৰম কৰেl ভেস্পাই ১৯৪০ -ৰ দশকৰ পৰা আৰম্ভ হোৱা ব্ৰেণ্ডবোৰৰ সকলো সাংস্কৃতিক আৰু শৈলীগত মাইলৰ খুঁটি উদযাপন কৰি বিশেষ ভেস্পা ৭৫ তম সংস্কৰণ উপস্থাপন কৰিছে, এই ভেস্পা ৭৫ হৈছে সুন্দৰ ইতিহাসলৈ আইকনিক ব্ৰেণ্ডৰ যাত্ৰাৰ নস্টালজিক স্মৰণৰ জৰিয়তে শৈলী আৰু সুন্দৰতাৰ প্ৰতীক।
ভেস্পা ৭৫ তম টো ইয়াৰ আইকনিক মনোকোক সম্পূর্ণ ষ্টীল বডীত উপস্থাপন কৰা হৈছে যি ব্ৰেণ্ডবোৰৰ কাহিনীযুক্ত ঐতিহ্য আৰু অনন্য গুণাগুণপ্ৰতিফলিত কৰে যি ভেস্পাক বিশেষ কৰি তোলে, পৃথক চকচকে ধাতৱীয় গিয়ালো ৭৫ তম – এটা মূল ধাতৱ হালধীয়া, যি ১৯৪০ -ৰ দশকত প্ৰচলিত ৰঙৰ এক সমসাময়িক ব্যাখ্যা প্ৰতিনিধিত্ব কৰে। ভেস্পাই গৌৰৱেৰে কাষৰ পেনেলত ৭৫ নম্বৰ আৰু মেট মেটালিক পাইৰাইট ৰঙত প্ৰদৰ্শিত সন্মুখৰ বাম্পাৰ প্ৰদৰ্শন কৰে যি ক্ৰ’ম ইনচাৰ্টৰ সৈতে সন্মুখৰ টাইৰ সৈতে মিলা, লগতে গ্লোভ বক্স শ্বিল্ডত থকা ক্ৰ’ম ৭৫তম লোগো ইয়াৰ আইকনিকিটিৰ প্ৰতীক, ৭৫ তম থীমে ভেস্পাৰ ঐতিহ্য, অভিনৱ আত্মা আৰু ফেশ্বন-প্ৰেমী শৈলী কঢ়িয়াই আনে। বিশেষভাৱে তৈয়াৰ কৰা আসনবোৰ কোমল নবুক চামৰাত তৈয়াৰ কৰা হয় আৰু গাঢ় ধোঁৱা ধূসৰ থীম অনুভৱ কৰে। নবুক চামৰাৰ অনুভৱ সামগ্ৰীত বিশেষভাৱে নিৰ্মিত দ্বৈত উদ্দেশ্যৰ ঘূৰণীয়া মোনাটোৱে ৰিট্ৰেক্টেবল ক্ৰ’ম ৰিয়াৰ ৰেকত মাউণ্টকৰিব পৰা এক সুন্দৰ আনুষঙ্গিক হিচাপে কাম কৰে, ই আইকনিক ভেস্পাৰ স্পেয়াৰ হুইল, ধুলি ধূসৰ ৰঙৰ মেচিনড এলয় হুইলআৰু ক্লিয়াৰ ফ্ৰণ্ট উইণ্ডশ্বিল্ড ভাইজাৰৰ প্ৰতিনিধিত্ব প্ৰতিফলিত কৰে, ভেস্পা ৭৫ -এ আপোনাক এক বিশেষ কিটৰ সৈতে নতুন যুগলৈ স্বাগতম জনাইছে য’ত সংগ্ৰহযোগ্য পোষ্টকাৰ্ড আৰু ভিণ্টেজ ভেস্পা চিহ্নৰ জৰিয়তে ইয়াৰ ঐতিহাসিক যাত্ৰা দেখুওৱা হৈছে, এই উৎকৃষ্ট আৰু অসন্মানজনক ব্ৰেণ্ডৰ দৃষ্টান্তমূলক যাত্ৰা প্ৰদৰ্শন কৰি, ভেস্পা ৭৫ -এ ব্ৰেণ্ডৰ পৰিচয়ক শ্ৰদ্ধাঞ্জলি জ্ঞাপন কৰে আৰু একে সময়তে কালজয়ী আইকনিক ডিজাইনৰ জৰিয়তে গতিশীলতাৰ ভৱিষ্যতৰ বিষয়ে অনুসন্ধান কৰে।
উদ্বোধন অনুষ্ঠানত মন্তব্য কৰি পিয়াজিঅ ইণ্ডিয়াৰ অধ্যক্ষ আৰু পৰিচালন সঞ্চালক শ্ৰীযুত ডিয়েগো গ্ৰাফিয়ে কয়, “আমি পিয়াজিঅ ইণ্ডিয়াই স্বাধীনতা, মৌলিকতা, স্বতঃস্ফূৰ্ততা আৰু উদ্ভাৱনৰ ভেস্পা সংস্কৃতি জীয়াই আছো, ভেস্পাই মুক্তি, স্বাধীনতা, অন্বেষণৰ ধাৰণাটো পাতল গতিশীলতাৰসৈতে জীয়াই আছে। সদায় সতেজ, জীৱন্ত, যুৱ আৰু অগতানুগতিক হোৱাৰ বাবে, ভেস্পা ৭৫ তম সংস্কৰণে ভেস্পাৰ প্ৰতিষ্ঠিত ইতিহাস আৰু বিশেষ মূল্যবোধ উদযাপন কৰে আৰু সেইবোৰক বিশেষ কাৰ্যকৰীকৰণেৰে চিত্ৰিত কৰে, যিহেতু আমি ভেস্পাৰ জৰিয়তে স্বাধীনতাৰ মূল্য ৭৫ তাৰিখে উদযাপন কৰি আছো, ই ভাৰতত ভেস্পাৰ যাত্ৰা আৰম্ভ কৰে যেতিয়া ভাৰতে স্বাধীনতাৰ ৭৫ বছৰ উদযাপন কৰে।”
পিয়াজিঅ ইণ্ডিয়াৰ ব্যৱসায়িক মুৰব্বী শ্ৰীযুত সুধাংশু আগৰৱালে কয়, “ভেস্পা কেৱল এখন বাহন নহয়, জীৱনশৈলীৰ এক আইকন যি বিশ্বব্যাপী মৰ্যাদা লাভ কৰিছে আৰু বিভিন্ন সময়ত প্ৰৱণতা অতিক্ৰম কৰিছে। সৃষ্টিশীলভাৱে ডিজাইন কৰা ভেস্পা ৭৫ সংস্কৰণৰ সৈতে ইয়াৰ ৭৫ টা গৌৰৱময় বছৰ উদযাপন কৰাটোৱে ইতিহাসৰ আটাইতকৈ ৰোমাঞ্চকৰ যাত্ৰাক প্ৰতিনিধিত্ব কৰে আৰু ইয়াৰ মূল্যবোধৰ জৰিয়তে গতিশীলতাৰ ভৱিষ্যতলৈ লক্ষ্য কৰি, ভেস্পা ৭৫ -এ ভেস্পা অনুৰাগীসকলক স্বাধীনতা আৰু মৌলিকতাৰ মূল্যবোধৰ প্ৰতীক হিচাপে সুযোগ প্ৰদান কৰিব “ভেস্পা ৭৫ তম ১২৫ আৰু ১৫০ চিচি ইঞ্জিন ত আগবঢ়োৱা হ’ব, ইয়াত কেন্দ্ৰ ইণ্টিগ্ৰেটেড ডিআৰএলৰ সৈতে উচ্চ লুমেন এলইডি হেডলাইট আছে। ১৫০ চিচি-ত ফ্ৰণ্ট ডিস্ক ব্ৰেক এণ্টি-লক ব্ৰেকিং চিষ্টেম (এবিএছ) আৰু ১২৫ চিচি-ত কম্বি ব্ৰেকিং চিষ্টেম (চিবিএছ)। বিশেষ সংস্কৰণ ভেস্পা দেশৰ সকলো ভেস্পা ডিলাৰশ্বিপত উপলব্ধ আৰু ভাৰতৰ সকলো ডিলাৰশ্বিপত আৰু ই-কমাৰ্চ ৱেবছাইট https://shop.vespaindia.com ৰ জৰিয়তে প্ৰাৰম্ভিক পৰিমাণৰ ৫০০০ টকাৰ বাবে বুক কৰিব পাৰি।

Leave A Reply

Your email address will not be published.