১৭৫ বি এন চি আৰ পি এফৰ উদ্যোগত ৰাণীৰ কপিলী বনভোজ থলীত জিৰণি চ`ৰা নিৰ্মাণ

0 257

কেন্দ্ৰীয় সংৰক্ষিত আৰক্ষী বাহিনীৰ ( চি আৰ পি এফ ) পশ্চিম গুৱাহাটীৰ ৰাণীস্থিত ১৭৫ বি এন চি আৰ পি এফে জনহিতকৰ কাৰ্যসূচীৰ অংশহিচাপে ৰাণীৰ অসম – মেঘালয় সীমান্তৰ মনোমোহা বনভোজথলী হিচাপে পৰিচিত কপিলীত বনভোজ খাবলৈ অহা বা অৱসৰ বিনোদন কৰিবলৈ অহা লোক সকলৰ বাবে দুটাকৈ জিৰণি চ`ৰা নিৰ্মাণ কৰিছে । আজি জিৰণি চ`ৰা দুটা সকলোৰে ব্যৱহাৰৰ বাবে মুকলি কৰে ১৭৫ বি এন চি আৰ পি এফৰ কমাণ্ডেণ্ট সুভাষ চন্দ্ৰ শৰ্মাই । এই উপলক্ষে স্থানীয় বহুসংখ্যক লোকৰ উপস্থিতিত অনুষ্ঠিত চমু অনুষ্ঠানত কমাণ্ডেণ্ট শৰ্মাই জিৰণি চ`ৰা নিৰ্মাণৰ ওপৰত আলোকপাত কৰি আগন্তক দিনতো বাহিনীটোৰ ফালৰ পৰা ৰাইজলৈ সহায়ৰ হাত আগবঢ়োৱা হব বুলি ব্যক্ত কৰে । অনুষ্ঠানত ডেপুটি কমাণ্ডেণ্ট আব্দুল ৰহিম , জ্যেষ্ঠ চিকিৎসাৰ বিষয়া ডাঃ অনিল কুমাৰ ঠাকুৰ , ছুবেদাৰ মেজৰ অজিত কুমাৰকে ধৰি ১৭৫ বি এন চি আৰ পি এফৰ কেবাজনো বিষয়া , ৰাণী আঞ্চলিক পঞ্চায়তৰ সভাপতি পৰমেশ্বৰ বৰ্মন , স্থানীয় গাওঁবুঢ়া ৰবি স্বৰ্গীয়াৰী , আৰচুৰ ৰাণী আঞ্চলিকৰ সাধাৰণ সম্পাদক জিতেন ৰাভা , ষষ্ঠ অনুসূচিত দাবী সমিতিৰ কৰ্মকর্তা বাবুল ৰাভা , সাংবাদিক ধৰ্মেন্দ্ৰ দাসকে ধৰি অঞ্চলটোৰ কেবাজনো বিশিষ্ট লোক , বন বিভাগৰ ৰাণী বনাঞ্চলিক বিষয়া কাৰ্যালয়ৰ ডেপুটী ৰেঞ্জাৰ চৈয়দ খলিলুৰ ৰহমান , ৰাণী উন্নয়ন খণ্ডৰ সহায়ক আজিজা চাবেদুৰ বেগম উপস্থিত থাকে।

Leave A Reply

Your email address will not be published.