ৰেঙনী আত্মসহায়ক গোটৰ উদ্যোগত মালিগাঁৱত অসমীয়া সাজপাৰ প্ৰদৰ্শনী

0 515

গুৱাহাটী মহানগৰীৰ পাণ্ডুৰ টেম্পলঘাট অঞ্চলত ২০২০ চনত ১০ গৰাকী উদ্যমী মহিলা যুৱতীয়ে গঠন কৰিছিল ৰেঙনী আত্মসহায়ক গোট নামৰ এটা সংগঠন। গোটটোৰ সভানেত্ৰী হিচাপে চম্পা দাস, সম্পাদিকা হিচাপে অম্বিকা শৰ্মা (মুন) আৰু ধনভৰালী হিচাপে দায়িত্বত আছে নিশাৰাণী দাস। তেনেদৰে আন সাতগৰাকী সদস্য হল ক্ৰমে – সংঘমিত্ৰা দাস, মনালিছা দাস, ৰিমি তালুকদাৰ, চুমি দাস, নিমি দাস, বীণা দাস, মণিকংকনা দাস। অানহাতে কভিডে প্ৰথম দুটা বছৰ জুৰুলা কৰাৰ পিছত ২০২২ চনৰ পৰা আত্মসহায়ক গোটটোৱে মহিলা সবলীকৰণ আৰু স্বাৱলম্বিতাৰ বাবে বিশেষ পদক্ষেপ গ্ৰহণ কৰিছে। বিগত সম়য়চোৱাত দ্বিতীয় মানচেষ্টাৰ হিচাপে পৰিচিত কামৰূপ জিলাৰ শুৱালকুছি আৰু বংশৰত হস্ততাত শিল্পৰ লগত জড়িত কিছু সংখ্যক মহিলা শিপিনীৰ জৰিয়তে উৎপাদন কৰিছে গামোচাকে ধৰি পুৰুষ আৰু মহিলাই ব্যৱহাৰ কৰিব পৰা কাপোৰ তথা বস্র। এতিয়া আগন্তক ৰঙালী বিহু উপলক্ষে ৰেঙনী আত্মসহায়ক গোটৰ উদ্যোগত পহিলা এপ্ৰিলৰ পৰা মালিগাঁৱ চাৰিআলিত চলি আছে এক অসমীয়া সাজপাৰৰ প্ৰদৰ্শনী আৰু বিক্ৰী কেন্দ্ৰ। পুৱা ১০ বজাৰ পৰা নিশা ১০ বজালৈকে খোলা থকা প্ৰদৰ্শনী আৰু বিক্ৰী কেন্দ্ৰটোত ১৪ এপ্ৰিললৈকে বিভিন্ন অসমীয়া সাজপাৰ, গামোচা উপলব্ধ হব বুলি গোটৰ কৰ্মকৰ্তা সকলে জানিবলৈ সকলে জানিবলৈ দিছে।

Leave A Reply

Your email address will not be published.