সজাগতা সভা অনুষ্ঠিত

0 214

দক্ষিণ কামৰূপৰ ৰামপুৰ মৌজাৰ বাটৰহাটত অৱস্থিত বন্ধন বেংকৰ কাৰ্যালয়ত আজি সমগ্র অঞ্চলৰ ঋণ লোৱা মহিলাৰ লগত বেংক কৰ্তৃপক্ষৰ এখন সজাগতা সভা অনুষ্ঠিত হয়। অঞ্চলটোৰ সমাজকৰ্মী হেমন্ত কুমাৰ নাথ, ডিম্বেশ্বৰ নাথ, শাখা প্ৰৱন্ধক বিশ্বজ্যোতি কলিতা, ৰামপুৰ শাখাৰ দায়িত্বত থকা নিৰুপমা ডেকাৰ উপস্থিতিত সজাগতা সভাখনত বেংকৰ হৈ এৰিয়া মেনেজাৰ প্ৰণয় ৰয়ে বন্ধন বেংকৰ জনকল্যাণকামী আঁচনিৰ বিষয়ে বক্তব্য ৰাখে। বন্ধন বেংকৰ বৰ্তমান সুতৰ হাৰ ১৭.৯৫ শতাংশলৈ নামি অহাৰ বিষয়েও উপস্থিত ৰাইজক অৱগত কৰায়। সভাত ঋণ লোৱা মহিলাৰ ফালৰপৰা নহিৰাৰ দীপিকা ঠাকুৰীয়া, দখলাৰ নিৰ্মলা শৰ্মা, বৰটাৰীৰ বিজয়া বিবি, জিয়াকুৰৰ পূৰ্ণিমা তালুকদাৰ, সানপাৰাৰ পুতু কলিতাই বন্ধন বেংকৰ জৰিয়তে ঋণ লৈ কিদৰে স্বাৱলম্বী হব পাৰিছে তাৰ বিষয়ে নিজস্ব মন্তব্য দাঙি ধৰে। যিসকল মহিলাই বেংকৰ ঋণ লৈ পৰিশোধ কৰা নাই তেওঁলোকে পৰ্যায়ক্ৰমে আলোচনাৰ মাধ্যমেৰে ঋণ পৰিশোধ কৰিবলৈ আগবাঢ়ি অহাটো উচিত বুলি কৰ্তৃপক্ষৰ ফালৰপৰা আবেদন জনোৱা হয়। সভাত উপস্থিত থকা সাংবাদিক বিমল শৰ্মা, জিতুমনী দাস আৰু প্ৰদীপ দাসক বেংক কৰ্তৃপক্ষই ফুলাম গামোচাৰে আদৰণি জনায়।

Leave A Reply

Your email address will not be published.