কেইবিধমান খাদ্যৰ ৰেচিপি

3 132

চিকেন কিমা পৰঠা

1

এইবিধ পৰঠা বনোৱাৰ পদ্ধতি ঠিক আলু পৰঠাৰ দৰেই৷ খালি উপকৰণ বোৰ অলপ সালসলনি হয়।

উপকৰণ

চিকেন কিমা- ½ কিলো

সৰু পিয়াজ- 2 টা (মিহিকে কুটা)

আদা-নহৰু পিহা- 2 চামুচ

জলকীয়া গুড়ি- 1 চামুচ

জিৰা গুড়ি-1 চামুচ

ধনিয়া গুড়ি-1 চামুচ

গৰম মছলা- 1 চামুচ

তেল-2 চামুচ

এটা কেৰাহীত তেল গৰম কৰি কাটি লোৱা পিয়াজখিনি দি অলপ ৰঙচুৱা হোৱালৈকে ভাজি লওক। এতিয়া আদা-নহৰু পেষ্ট আৰু বাকী গুড়ি মছলা দি তেল বিৰিঙি অহালৈকে ভাজক৷ মছলা লাগি ধৰা যেন পালে কম পৰিমাণে পানী দিব পাৰে৷ মছলা ভজা হ’লে কিমা খিনি দি লৰাওক। ঘনাই লৰাব, নহ’লে কিমা গুটা হৈ যায়৷ মধ্যম জুইত  ২০-২৫ মিনিট ভাজিলেই তৈয়াৰ হৈ পৰিব কিমাৰ বোৰ৷

এতিয়া কিমা খিনি ঠাণ্ডা হয় মানে পৰঠাৰ কাৰণে আটা বা ময়দা সানি লওক অকণমান নিমখ আৰু ৰিফাইণ্ড তেল দি৷ ৰুটিৰ বাবে মৰা আটাতকে অলপ টান কৰিব৷

এতিয়া এটা লেচি চিঙি গোল কৰি মাজতে গাঁতৰ নিচিনা কৰি চিকেন কিমাৰ পূৰ দি চাৰিওফালৰ পৰা গোল কৰি বন্ধ কৰি বেলি লওক৷ বেলোতে সাৱধান, যেন ফাতি নাযায়। এতিয়া তেল বা ঘি (কম পৰিমাণে) দি পৰাঠা ভাজি দৈৰ লগত পৰিবেশন কৰক৷

চিকেন কিমা বিৰিয়ানী (৩ জনৰ বাবে)

2

সামগ্ৰী

কিমা- ২৫০ গ্ৰাম (যদি কিমা নাপায়, তেনেহলে বনলেচ পিচ বোৰ উলিয়াই এবাৰ বা দুবাৰ মিক্সিত ঘূৰাই দিলেই তৈয়াৰ হৈ যাব চিকেন কিমা)৷

Basmati বা জহা চাউল- ১ কাপ (approx)

পিয়াজ- ২ টা (medium size)

আদা-নহৰু পেষ্ট- ২ চাহ চামুচ

বিৰিয়ানী মছলা- ২-৩ চাহ চামুচ

গৰম মছলা-১ চাহ চামুচ

ফেটি লোৱা দৈ-৩ চাহ চামুচ

জলকীয়া গুড়ি- আন্দাজ অনুসৰি

নিমখ- আন্দাজ অনুসৰি

হালধি- ১ চাহ চামুচ

তেল – ১ চামুচ

ঘি- ১ চামুচ

প্ৰণালী

প্ৰথমে, কেৰাহীত পৰিমান অনুসৰি পানী লৈ পানী অলপ উতলিলে ধুই থোৱা চাউল খিনি দি দিয়ক৷ লগতে ৰিফাইন তেল, নিমখ ১/২ চামুচ মান আৰু কেইটামান গোটা জিৰা দি দিয়ক৷ চাউল খিনি ৮০ শতাংশ মান ৰন্ধা হ’লে পানী অলপো নথাকাকে চেকি পেলাওক আৰু ঢাকোন নলগোৱাকে থৈ দিয়ক পাচত ব্যবহাৰ কৰিবৰ বাবে৷

এতিয়া, আন এটা কেৰাহীত তেল দি তেল খিনি গৰম হ’ব দিয়ক৷ অলপ গৰম হ’লে দুটা ইলাচি, এডোখৰ দালচেনি আৰু এটা তেজপাত দি লৰাই দিয়ক৷ এতিয়া মিহি আৰু দীঘলীয়াকে কাটি লোৱা পিয়াজখিনি তেলত দি ৰঙচুৱাকৈ ভাজি লওক (Brownish color হোৱাকে)৷ এতিয়া আদা-নহৰু পেষ্ট দিয়ক৷ লগতে নিমখ আৰু হালধি দি ২ মিনিট মান ভাজি লওক৷ এতিয়া গুড়ি মছলাবোৰ এটা এটাকে দি ভালদৰে ভাজি লওক৷ যেতিয়া মছলা খিনিয়ে তেল এৰিবলে আৰম্ভ কৰিব, তেতিয়া ফেটি থোৱা দৈ খিনি দি মিশ্ৰন টো ভালদৰে লৰাওক৷ এইবাৰ তৈয়াৰ কৰি থোৱা কিমা খিনি দি ভালদৰে মিক্স কৰক৷ কিমা সঘনাই লৰাব লাগে সাধাৰনতে৷ নহলে গোটা হৈ থাকি যাব পাৰে৷ কিমা খিনি ভাজা হ’লে আগৰে পৰা বনাই থোৱা ভাত খিনি কিমাৰ ওপৰত দি দিয়ক৷ ওপৰৰ পৰা ১ চামুচ ঘি দিয়ক৷ এতিয়া কেৰাহিৰ ঢাকোন লগাই (tight হ’বলে আটাৰে বা ফইলেৰে লক কৰি দিব পাৰে) ১৫ ৰ পৰা ২০ মিনিট একদম কম জুইত কেৰাহিতো বহুয়াই ৰাখক৷ বচ, কিমা বিৰিয়ানী ৰেদি৷ খুলিব পৰা হ’লে দৈৰ ৰায়টা ৰ লগত পৰিবেশন কৰক৷

* বিৰিয়ানী মছলা বনাবৰ বাবে এখন শুকান টাৱা গৰম কৰি তাত গোটা জিৰা, আফুগুটি, দালচেনি, ইলাচি, লং, জালুক, শুকান জলকীয়া ভালদৰে Dry roast কৰক৷ ঠাণ্ডা হলে মিক্সিত গুড়ি কৰক৷ আপোনাৰ বিৰিয়ানী মছলা ৰেদি৷*

 

এই খাদ্য বিধ পূৰ্ব ভাৰতৰ জনপ্ৰিয় আমিষ খাদ্য সম্ভাৰৰ এবিধ৷

3

*আজিকালি বহুতেই ছাগলী মাংস নাখাই স্বাস্থ্যজনিত কাৰনত৷ সেইসকলে মূৰ্গী মাংস ও ব্যৱহাৰ কৰিব পাৰে৷

চ’লে মাটন ত মূল সামগ্ৰী কাবুলী বুট আৰু মাংসৰ অনুপাত ২:১ হোৱাটো দৰকাৰ৷ মানে কাবুলী বুট ২ ভাগ দিলে মাংসৰ সৰুকে কাটা টুকুৰা ১ ভাগ দিব লাগে৷

 

সামগ্ৰী-

কাবুলি বুট- ২ বাটি (তিয়াই থোৱা)

ছাগলী মাংস-১ বাটি (সৰুকে কাটা)

ডাঙৰ পিয়াজ- ১ টা

আদা নহৰু বটা- ২ চামুচ

বিলাহী- ১ টা

ধনীয়া গুড়ি-১ চামুচ

জিৰা গুড়ি-১ চামুচ

গৰম মছলা-১ চামুচ

জলকীয়া গুড়ি-১ চামু্‌চ

গোটা গৰম মছলা- ফুৰনৰ জোখাৰে

তেল-২ চামুচ

 

প্ৰনালী– মাংসখিনিত নিমখ আৰু হালধী সানি লওক৷ গেছত প্ৰেচাৰ কুকাৰ বঢ়াই গৰম হ’লে তেল দিয়ক৷ তেল গৰম হ’লে গোটা গৰম মচলাৰ ফুৰন দি সৰুকে কাটি লোৱা পিয়াজ দি ভাজক৷ অলপ ভাজা হ’লে আদা নহৰু বাটা আৰু সৰুকে কাটি লোৱা বিলাহী দি ভাজক৷ নিমখ আৰু হালধি দি মিক্স কৰক৷ এইবাৰ ধনীয়া গুড়ি, জিৰা গুড়ি, গৰম মছলা,জলকীয়া গুড়ি দি ভালদৰে ভাজক৷ দৰকাৰ হ’লে অলপ পানী দিয়ক৷ মছলাখিনিৰ পৰা তেল উলাব ধৰিলে মাংসখিনি দিয়ক আৰু আধা ভাজা হোৱালৈকে ভাজক৷ এইবাৰ তিয়াই থোৱা কাবুলি বুটখিনি দি ২-৩ মিনিট ভাজি পৰিমান মতে পানী দিয়ক৷ এইবাৰ কুকাৰত ঢাকোন লগাই ৩-৪ টা হুইচেল হবলে দিয়ক৷ ঠাণ্ডা হ’লে কুকাৰৰ ঢাকোন খুলি যদি পানী বেছি থাকে তেনেহ’লে উতলাই কম কৰক৷ গৰমে গৰমে পুৰি, পৰাঠা বা ৰুটিৰ লগত পৰিবেশন কৰক৷

ৰশ্মি বৰুৱা (Florida)
ৰশ্মি বৰুৱা (Florida)
3 Comments
  1. দিগন্ত বুঢ়া গোহাঞি says

    ৰেছিপিৰ পৰা নিজে চেষ্টা কৰি চাম। পঢ়ি ভাল লাগিল।

    1. admin says

      ধন্যবাদ।

  2. Jobs Assam says

    Mur je dekhiye Khabole maan goise,bor dhuniya hoise aru bohut bhal website.

Leave A Reply

Your email address will not be published.