অম্বুবাচীৰ সময়ত পথ-সুৰক্ষাৰ সকলো নীতি-নিয়ম মানি চলাৰ আহ্বান সহকাৰী পৰিবহণ আয়ুক্ত গৌতম দাসৰ

0 55

শক্তিপীঠ কামাখ্যা ধামত কাইলৈৰ পৰা অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া অম্বুবাচী মেলাৰ সময়চোৱাত পৰিবহণ বিভাগে সকলো যানবাহন ব্যৱহাৰকাৰীকে পথ-সুৰক্ষাৰ নীতি-নিৰ্দেশনা মানি চলাৰ বাবে আহ্বান জনাইছে। বিশেষকৈ ২২জুনৰ পৰা ২৬জুনলৈ অনুষ্ঠিত হ’বলগীয়া পবিত্ৰ অম্বুবাচীৰ সময়চোৱাত শিশু, মহিলা, জেষ্ঠ নাগৰিককে ধৰি বিভিন্ন স্থানৰ পৰা আহি নীলাচলত সমবেত হোৱা ভক্ত-তীৰ্থযাত্ৰী কোনোৱে যাতে অসুবিধাৰ সন্মুখীন হ’বলগীয়া নহয় তাৰ বাবে সকলোকে সুৰক্ষিত যাতায়ত ব্যৱস্থা বাহাল ৰাখিবলৈ আহ্বান জনাইছে ৰাজ্যৰ সহকাৰী পৰিবহণ আয়ুক্ত গৌতম দাসে ৷ এই সময়চোৱাত সকলোকে পবিত্ৰতা আৰু সংযম ৰক্ষা কৰি চলিবলৈ আহ্বান জনাই পথ-সুৰক্ষাৰ বাবে মানি চলিবলগীয়া বিভিন্ন নীতি-নিৰ্দেশনাসমূহ সহকাৰী পৰিবহণ আয়ুক্ত গৰাকীয়ে ৰাইজৰ জ্ঞাতাৰ্থে উল্লেখ কৰে ৷ তেওঁ কয় যে অম্বুবাচীৰ সময়চোৱাত যানবাহন চালনাৰ সময়ত কোনোৱে যাতে ৰাগীয়াল দ্ৰব্য সেৱন কৰি অথবা অত্যাধিক বেগত গাড়ী চলাই ভয়ংকৰ বিপদ মাতি নানে । চাৰিচকীয়া বাহনত ছীটবেল্ট আৰু দুচকীয়া বাহনৰ চালক-আৰোহী উভয়ে সঠিক আইএছআই চিহ্নযুক্ত হেলমেট পৰিধান কৰাৰ লগতে কোনোৱে যাতে ম’বাইলত কথা পাতি গাড়ী চলাই নিজৰ লগতে আনকো বিপদত নেপেলাই ৷ এইক্ষেত্ৰত “পথ-সুৰক্ষাই জীৱন ৰক্ষা” বুলি উল্লেখ কৰি সহকাৰী পৰিবহণ আয়ুক্ত গৰাকীয়ে অম্বুবাচীৰ সময়চোৱাত সকলোৰে সুৰক্ষা আৰু সহযোগিতা কামনা কৰে ৷

Leave A Reply

Your email address will not be published.