অহা ৩১ জুলাইৰ ভিতৰত প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ জলজীৱন আঁচনিৰ কাম সম্পূৰ্ণৰ নিৰ্দেশ

0 242

কামৰূপ মহানগৰ জিলাত প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ জলজীৱন আঁচনিৰ অধীনত চলি থকা প্ৰকল্প সমূহৰ কাম ৩১ জুলাইৰ ভিতৰত সম্পূৰ্ণ কৰাৰ সময় সীমা বান্ধি দিছে জিলা উপায়ুক্ত বিশ্বজিৎ পেগুৱে।মঙ্গলবাৰে মহানগৰ জিলাৰ উপায়ুক্ত কাৰ্যালয়ত জিলা উপায়ুক্তৰ সভাপতিত্বত কাম ১০০ শতাংশ সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ ঠিকাদাৰ সকলক কাঢ়া নিৰ্দেশ দিয়ে।জিলা উন্নয়ন আয়ুক্ত নিবেদন দাস পাটোৱাৰী, অতিৰিক্ত উপায়ুক্ত গৌৰী শংকৰ দাস,চক্ৰ বিষয়া সকলৰ উপৰি জনস্বাস্থ্য কাৰিকৰী বিভাগৰ, লোকনিৰ্মাণ আদি বিভাগৰ কাৰ্যবাহী অভিযন্তা উপস্থিত থকা এই সভাত প্ৰকল্প সমূহৰ কাম কৰাৰ ক্ষেত্ৰত সন্মুখীন হোৱা আন্ত:বিভাগীয় সমস্যা সমূহৰ বিষয়ে বিস্তৃত ভাৱে আলোচনা কৰা হয় আৰু সংশ্লিষ্ট বিভাগৰ সমূহক সমস্যা সমূহ সোনকালে সমাধানৰ নিৰ্দেশ দিয়ে।উল্লেখযোগ্য যে ডিমৰীয়া,চন্দ্ৰপুৰৰ পৰা আজাৰা পৰ্যন্ত Functional Household Tap connectionৰ দৰে প্ৰকল্পত ৩৫,১২৯ টা পৰিয়াল সামৰি লোৱা হৈছে।উপায়ুক্ত গৰাকীৰ নিৰ্দেশ অনুসৰি অহা ৩১ জুলাই ভিতৰত এই পৰিয়াল সমূহৰ ঘৰে ঘৰে প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ জলজীৱন মিছনৰ প্ৰকল্পৰ পানী টেপ সংস্থাপন হ’ব লাগিব।

Leave A Reply

Your email address will not be published.