এন আৰ এলে পাৰাদ্বীপত অপৰিশোধিত তেল টাৰ্মিনেল স্থাপনৰ বাবে ভূমি আৱণ্টিত কৰিলে

0 86

এন আৰ এলে পাৰাদ্বীপত অপৰিশোধিত তেল টাৰ্মিনেল স্থাপন কৰিবৰ বাবে ভূমি আৱণ্টিত কৰিছে।এন আৰ এলৰ মেগা সংহত শোধনাগাৰ সম্প্ৰসাৰণ প্ৰকল্প বাস্তৱায়িত কৰাৰ উদ্দেশ্যে সন্মিলিত পথযাত্রাৰ আজি এটি মাইলৰ খুটি অৰ্জন কৰিছে।পাৰাদ্বীপত এন আৰ এলৰ ক্ৰুড অইল স্থাপনৰ কাৰণে দীৰ্ঘকালীন লীজত লৈ পাৰাদ্বীপ প’ৰ্ট ট্ৰাষ্টৰ দ্বাৰা নুমলিগড় ৰিফাইনাৰী লিমিটেডক ২০০ একৰ মাটি দিয়া হৈছিল।এই সুবিধাতো এন আৰ এল ৩ ৰ পৰা ৯ এম এম টি পি এৰ ৰিফাইনাৰী সম্প্ৰসাৰণৰ পূৰ্বে প্ৰয়োজনীয়তা পূৰণৰ কাৰণে পাৰাদ্বীপ বন্দৰত অপৰিশোধিত তেল আমদানি কৰাত সক্ষম হ’ব।ভুৱনেশ্বৰত আজি জ্যেষ্ঠ চি জি এম এন আৰ এলৰ এ পি চক্ৰৱৰ্তী আৰু উপ নিৰ্দেশকৰ মাজত এক এম অ এম স্বাক্ষৰিত হয়।পি পি টিৰ সচিব কে ত্ৰিমুলাৰ,পি পি টিৰ অধ্যক্ষৰ উপস্থিতিত ৰিংকেশ ৰায়,এম ডি এন আৰ এল এছ কে বেৰৱা,এন আৰ এলৰ নিৰ্দেশক বি জে ফুকন,বিত্ত নিৰ্দেশক আই মিত্ৰ আৰু উভয়ৰ উৰ্দ্ধতম কৰ্মকৰ্তাৰ সংগঠন।ভূমিৰ কাৰণে প্ৰাৰম্ভিক জমা হিচাপে এন আৰ এলৰ দ্বাৰা পি পি টিক ২০ কোটি টকা দিয়া হৈছিল।এন আৰ এলে চাৰে তিনি হাজাৰ কোটি টকাৰো অধিক টকাৰ বেছি প্ৰকল্পৰ সক্ষমতা তিনিগুণ কৰিবৰ বাবে এটা বৃহৎ ৰিফাইনাৰী প্ৰকল্প গ্ৰহণ কৰিছে।২২,০০০ কোটি ভাৰতৰ উত্তৰ পূবৰ সৰ্বাধিক বিনিয়োগ।স্মৰ্তব্য যে  প্ৰকল্পৰ কাৰণে ভাৰত চৰকাৰ তৰফৰ পৰা আনুষ্ঠানিক অনুমোদন  ২০১৯ জানুৱাৰীত প্ৰাপ্ত হৈছিল।

Leave A Reply

Your email address will not be published.