এন আৰ এলৰ কৰ্মচাৰীৰ মুখ্যমন্ত্ৰী সাহাৰ্য্য নিধিলৈ ৫৭.৩৭ লাখৰ বৰঙণি

0 34

নুমলীগড় ৰিফাইনেৰী লিমিটেড এন আৰ এলৰ কৰ্মচাৰীসকলৰ তৰফৰ পৰা ক’ভিড মহামাৰী দ্বিতীয় ঢৌৰ বিৰুদ্ধে মোকাবিলা কৰাত অসম চৰকাৰক সমৰ্থন কৰি মুখ্যমন্ত্ৰীৰ সাহাৰ্য্য নিধিলৈ ৫৭.৩৭ লাখ টকাৰ বৰঙণি আগবঢ়াইছে।এন আৰ এলৰ ডি জি এম মধুচন্দা অধিকাৰীৰ নেতৃত্বত এন আৰ এলৰ কৰ্মচাৰী এক প্ৰতিনিধি মণ্ডলে ১৫ জুনত জনতা ভৱনস্থিত মুখ্যমন্ত্ৰী কাৰ্য্যলয়ত হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাক সাক্ষাৎ কৰি এই ধনৰাশি চেক অৰ্পণ কৰে।উল্লেখযোগ্য যে ইয়াৰ আগতেও এন আৰ এলে যোৱা ২৭ মে’ত মুখ্যমন্ত্ৰী সাহাৰ্য্য নিধিলৈ ৫ কোটি টকাৰ বৰঙণি আগবঢ়াইছে।কোম্পানীটোৱে মহামাৰী সৈতে মোকাবিলা কৰিবলৈ ২৫ কোটি টকাৰ পুঁজি নিৰ্ধাৰিত কৰি বিভিন্ন পদক্ষেপ গ্ৰহণ কৰিছে।এই পদক্ষেপসমূহৰ ভিতৰত যোৰহাট চিকিৎসা মহাবিদ্যালয় আৰু হাস্পতালত ২০ টা আই চি ইউৰে ১২০ খন বিচনাযুক্ত এখন ক’ভিড কেয়াৰ চেণ্টাৰ স্থাপন কৰা হয়।এই ক’ভিড কেয়াৰ কেন্দ্ৰটো ১৫ জুনত উদ্বোধন কৰা হয়।আনহাতে এন আৰ এলে মাজুলীতো অনুৰূপ সহায় আগবঢ়াইছে আৰু ৰাজ্যৰ কেইবাখনো চৰকাৰী হাস্পতালত প্ৰয়োজনীয় সামগ্ৰী উপলব্ধ কৰাইছে।

Leave A Reply

Your email address will not be published.