গুৱাহাটীত পদপথৰ অঘৰী লোকৰ মাজত লেংডন ফাউণ্ডেশ্যনৰ খাদ্য বিতৰণ

0 187

ৰাজ্যৰ অন্যতম বেচৰকাৰী স্বেচ্ছাসেৱী সংগঠন লেংডন ফাউণ্ডেশ্যনে প্ৰতি সপ্তাহৰ শনিবাৰে গুৱাহাটীৰ পদপথত বসবাস কৰা অঘৰী লোকসকলৰ মাজত খাদ্য আৰু বস্ত্ৰ বিতৰণ কাৰ্যসূচী ৰূপায়ণ কৰি আহিছে। ইয়াৰ অংশ হিচাপে আজি গুৱাহাটীৰ পাণবজাৰস্থিত শুক্লেশ্বৰ মন্দিৰৰ সন্মুখত পদপথত বাস কৰা প্ৰায় ১০০ জন লোকৰ মাজত খাদ্য বিতৰণ কৰে। স্বেচ্ছাসেৱী সংগঠনটোৰ সভাপতি, সমাজকর্মী নিতুল বৰগোঁহাইৰ নেতৃত্বত ৰেখা বৰগোঁহাই, ঋতুৰাজ শইকীয়া, দীনেশ কোঁৱৰ, সুমিত কুমাৰ ঝা, শশী ঝা, ৰাজীৱ গৌড়, শিৱ গগৈয়ে অভাৱী লোক সকলৰ মাজত খাদ্য বিতৰণ কৰে। এই সন্দৰ্ভত সভাপতি নিতুল বৰগোঁহায়ে সদৰি কৰা অনুসৰি পদপথত বাস কৰা অভাৱী লোকক খাদ্যৰ লগতে বস্ত্ৰ বিতৰণ কৰাৰ বাবেও তেওঁলোকে কাৰ্যসূচী গ্ৰহণ কৰিছে। বিগত ২০২২ বৰ্ষৰ ৩১ ডিচেম্বৰত পাটসাঁকো বাইলুং গাঁৱত বৃহত্তৰ পাটসাঁকো বাসীৰ উদ্যোগত বকতাৰ বাইলুংগাঁও বৰদেওশালত উদ্‌যাপিত কেন্দ্রীয় মে-ডাম মে-ফিৰ মঞ্চত শুভাৰম্ভ কৰা কাৰ্যসূচীৰ জৰিয়তে অঞ্চলটোৰ কণ-কণ ছাত্ৰ- ছাত্ৰীসকলৰ মাজত দুশখনৰো অধিক কিতাপ বিতৰণ কৰা হয়। লেংডন ফাউণ্ডেশ্যনৰ ভৱিষ্যৎ কর্মসূচী সম্পৰ্কত প্ৰতিষ্ঠাপকগৰাকীয়ে কয় যে স্বেচ্ছাসেৱী সংস্থাটোৱে আর্থিকভাৱে দুৰ্বল ছাত্র-ছাত্রীসকলক উচ্চ শিক্ষা গ্ৰহণৰ ক্ষেত্ৰত সহায় কৰাৰ লগতে বিভিন্ন প্রশাসনিক আৰু প্ৰতিযোগিতামূলক পৰীক্ষাৰ বাবে নিৰ্বাচিত ছাত্র-ছাত্রীক বিনামূলীয়া, প্ৰশিক্ষণ প্ৰদানৰ বাবে পদক্ষেপ গ্ৰহণ কৰিব। সমান্তৰাল ভাৱে অভাৱগ্ৰস্ত মেধাবী শিক্ষাৰ্থী সকলোকো সংগঠনটোৱে সকলো ধৰণৰ সহায়ৰ হাত আগবঢ়াব বুলি নিতুল বৰগোহাঁয়ে জানিবলৈ দিছে।

Leave A Reply

Your email address will not be published.