গুৱাহাটী বিশ্ববিদ্যালয়ৰ সাফল্য

0 57

ভাৰতীয় বিশ্ববিদ্যালয়ৰ সংস্থাৰ অধীনত গুৱাহাটী স্থিত ৰ’য়েল গ্ল’বেল বিশ্ববিদ্যালয়ত অনুষ্ঠিত হোৱা পূৱ মাণ্ডলিক আন্তঃবিশ্ববিদ্যালয় যুৱ মহোৎসৱত শ্ৰেষ্ঠ বিশ্ববিদ্যালয়ৰ সন্মান অৰ্জন কৰিবলৈ সক্ষম হয়।গুৱাহাটী বিশ্ববিদ্যালয়ৰ ছাত্ৰ কল্যাণ সঞ্চালক ড° ৰঞ্জন কুমাৰ কাকতি আৰু কুলদ্বীপ পাটগিৰিৰ দল পৰিচালনাত যোৱা দলটোৱে বিভিন্ন শিতানত পোন্ধৰটা পুৰস্কাৰ লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হয়। পূব মাণ্ডলিক যুৱ মহোৎসৱত অংশগ্ৰহণ কৰা মুঠ ২৭ খন বিশ্ববিশ্ববিদ্যালয়ৰ ভিতৰত গুৱাহাটী বিশ্ববিদ্যালয়ে সাংস্কৃতিক শোভাযাত্ৰা, সমবেত সংগীত,ব্যংগ নাটক, লোক বাদ্যযন্ত্ৰ, ইনষ্টলেচন, ন’ন পাৰ্কাচন, লঘু শাস্ত্ৰীয় সংগীত, শাস্ত্ৰীয় নৃত্য,কুইজ,পোষ্টাৰ মেকিং,ক’লাজ,কাৰ্টুনিং,থিতাতে অকা ছবি,মৃৎ শিল্প,পাশ্চাত্য বাদ্যযন্ত্ৰৰ প্ৰতিযোগিতাত পুৰস্কাৰ পাবলৈ সক্ষম হৈছে। গুৱাহাটী বিশ্ববিদ্যালয়ৰ অংশ গ্ৰহণ কাৰী ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সকল হৈছে, গুৱাহাটী বিশ্ববিদ্যালয়ৰ সংগীত সম্পাদক শিল্পীকা মধুকল্য,সাংকৃতিক সম্পাদক সৌৰভ চাহা,সভাপতি অনুৰাগ কল্যাণ বৰগোঁহাঞী,জ্ঞান প্ৰতীম দেৱ শৰ্মা সূৰ্য কুমাৰ শইকীয়া,পাপৰি দেৱী,ৰুবুল কলিতা,ভূপাল শৰ্মা,নিপু ভূঞা,দেৱাৰ্থী চাহা,কৰিশ্মা দেৱী, জ্ঞান প্ৰতীম দেৱশৰ্মা , প্ৰিয়াংকু প্ৰতীম বৰা, অনুণিমা চৌধুৰী,প্ৰতীম শইকীয়া, নীপা মণি ডেকা ,হিমাংশু তালুকদাৰ,জ্যোতিষ্মান দেওৰজা,কংকণ তালুকদাৰ,ৰিংকু বৰা,কস্তুৰী চুতীয়া,বৈশ্যালী চমুৱা,অন্তৰিকা লহকৰ,নিলাংগণা বৰা,অৰুণাভ জ্যোতি মালাকাৰ,আকাশ বৰঠাকুৰ,অঞ্জু হাজৰিকা,চুইটি কোঁৱৰ,মেঘালী ৰাংৰা, অলিম্পিকা শইকীয়া ।গুৱাহাটী বিশ্ববিদ্যালয়লৈ অভূতপূৰ্ব সন্মান কঢ়িয়াই অনাৰ বাবে গুৱাহাটী বিশ্ববিদ্যালয়ৰ সন্মানীয় উপাচাৰ্য্য অধ্যাপক প্ৰতাপ জ্যোতি সন্দিকৈ ,বিশ্ববিদ্যালয়ৰ পঞ্জীয়ক ননী গোপাল মহন্ত,বিশ্ববিদ্যাল শ্ৰেণী সমূহৰ সচিব হেমন্ত কুমাৰ নাথ, স্নাতকত্তোৰ ছাত্ৰ সন্থা সাংস্কৃতিক বিভাগৰ তত্বাৱধায়ক ভাস্কৰ জ্যোতি বৰা, সাধাৰণ সম্পাদক মুন তালুকদাৰৰ লগতে অন্যান্য বিভাগীয় সম্পাদক সমূহে দলটিক উষ্ম অভিনন্দন জ্ঞাপন কৰে।

Leave A Reply

Your email address will not be published.