জিভাৰ পানী এক বেণ্ডেই নহয়,অসমীয়াগিৰিৰ প্ৰতীকো

0 43

যিটো সময়ত ৰাজ্যৰ শিক্ষিত যুৱক যুৱতীসকলে এটা চৰকাৰী চাকৰি বিচাৰি হাবাথুৰি খাবলৈ লৈছে,ঠিক তেনে সময়তে বাক্সা জিলাৰ এগৰাকী ব্যক্তিয়ে দেখুৱাইছে এক উৎকৃষ্ট নিদৰ্শন৷ এই ব্যক্তিগৰাকীৰ নাম হ’ল মৃণাল বায়ন। ঘৰ বাক্সা জিলাৰ মুছলপুৰ মহকুমাৰ অন্তৰ্গত সোণাপুৰ কৰমতুলী গাঁৱত। পেছাত ব্যক্তি গৰাকী এজন শিক্ষক। ব্যক্তিগৰাকী শিক্ষক হৈও আন দহজনৰ বাবে হৈ পৰিছে আদৰ্শৰ প্ৰতীক। চৌখুঁটি হাইস্কুলৰ টে’ট শিক্ষক মৃণাল বায়নে নিজৰ ঘৰৰ বাৰীতে ৰোপণ কৰা আম,তেঁতেলি , নেমু আদিৰে আচাৰ প্রস্তুত কৰিছে। জানিব পৰা মতে, মৃণাল বায়নে লকডাউনৰ আজৰি সময়ত প্ৰথমে আচাৰ প্ৰস্তুত কৰি চিনাকি মানুহ অথবা বন্ধু-বান্ধৱিক বিক্ৰী কৰিছিল। বিশেষকৈ চ`চিয়েল মিডিয়াত দিয়াৰ পাছত মৃণালৰ আচাৰে যথেষ্ট জনপ্ৰিয়তা লাভ কৰে আৰু পৰৱৰ্তী সময়ত তেওঁ আচাৰ কোম্পানী খুলিবলৈ সক্ষম হয়। ‘জিভাৰ পানী’ নামৰ এটা আচাৰ কোম্পানী খুলি তেওঁ গাঁৱৰ কেইবাগৰাকীও শিক্ষিত নিবনুৱাক সংস্থাপন দিছে। নামনি অসমৰ প্রায় সকলো ঠাইতে ‘জিভাৰ পানী’ নামৰ আচাৰ বিধৰ যথেষ্ট চাহিদা আছে। অৱশ্যে বৰ্তমান কৰ’নাৰ পৰিস্থিতিৰ বাবে আচাৰ বিধৰ মাৰ্কেটিং ভালদৰে হোৱা নাই বুলি তেওঁ জানিবলৈ দিয়ে।

Leave A Reply

Your email address will not be published.