দক্ষিণ কামৰূপৰ বেলি কিডচত বসন্ত উৎসৱ তথা বিদ্যালয় সপ্তাহ সম্পন্ন

0 290

দক্ষিণ কামৰূপৰ পলাশবাৰী ৰাজহ চক্ৰৰ অধীনৰ বৰিহাটস্থিত বেলিকিডছ এডুকেয়াৰ নামৰ প্ৰাক প্ৰাথমিক শৈক্ষিক প্ৰতিষ্ঠানটোৱে ১২ এপ্ৰিলৰ পৰা ১৯ এপ্ৰিললৈ বাৰ্ষিক বিদ্যালয় সপ্তাহ অনুষ্ঠিত কৰাৰ লগতে কণ কণ মইনা,শিক্ষক অভিভাৱক আৰু স্থানীয় ৰাইজৰ সহযোগিতাত বিদ্যালয় সপ্তাহৰ সামৰণিৰ লগতে উদযাপন কৰে বেলি বসন্ত উৎসৱ । বিদ্যালয় সপ্তাহ উপলক্ষে আয়োজিত বেলি বিকাশ সপ্তাহ শীৰ্ষক এলানি অনুষ্ঠানৰ অধীনত খেল-ধেমালি,বৌদ্ধিক , সাহিত্যিক আৰু ভাষাগত বিকাশৰ বাবে আকস্মিক বক্তৃতা,দলীয় কুইজ,আবৃত্তি প্ৰতিযোগিতা, সাংস্কৃতিক আৰু সামাজিক বিকাশৰ বাবে গান,অভিনয়,বিহুনাচ, বিহুগীত আদিৰ প্ৰতিযোগিতা অনুষ্ঠিত হৈ যায় ।বিভিন্ন শিতানত পাৰদৰ্শিতা প্ৰদৰ্শন কৰা মুঠ ৪৭ গৰাকী মইনাক ১৯ এপ্ৰিলত বঁটা আৰু মানপত্ৰ প্ৰদান কৰাৰ লগতে অংশগ্ৰহণ কৰা প্ৰতিগৰাকী মইনাকেই পুৰস্কৃত কৰা হয় ।এই উপলক্ষে আয়োজিত অনুষ্ঠানত উপস্থিত থাকে অৱসৰপ্ৰাপ্ত প্ৰধান শিক্ষক তথা নৱাৰুণ সাহিত্য সভা,আমৰাঙা বৰিহাটৰ প্ৰাক্তন উপ সভাপতি কৰুণা কান্ত মহন্তৰ লগতে আমৰাঙ্গা বৰিহাট উচ্চতৰ মাধ্যমিক বিদ্যালয়ৰ অৱসৰপ্ৰাপ্ত কৰ্মচাৰী নাৰায়ণ চন্দ্ৰ দাস ।অনুষ্ঠানৰ আৰম্ভণিতেই প্ৰতিষ্ঠানখনৰ সকলো মইনাৰ লগতে শিক্ষক-অভিভাৱক সমাজে উক্ত বিশিষ্ট ব্যক্তি দুগৰাকীৰ চৰণ স্পৰ্শ কৰি আশীৰ্বাদ গ্ৰহণ কৰে ।আজিৰ অনুষ্ঠানটি বেলিকিডছ এডুকেয়াৰৰ কণ-কণ মইনাসকলৰ বিহুগীত আৰু বিহুনাচেৰে মুখৰিত হৈ পৰে ।অনুষ্ঠানটিত বেলিকিডছৰ সঞ্চালক ৰত্ন দাসৰ লগতে পৰিচালন সঞ্চালক মীনাক্ষী চৌধুৰী উপস্থিত থাকি উপস্থিত ৰাইজ তথা অভিভাৱকৰ সহযোগিতাৰ বাবে সদৌটিকে ধন্যবাদ জ্ঞাপন কৰে ।অনুষ্ঠানটি পৰিচালনা কৰে বেলিকিডছৰ অংশকালীন শিক্ষয়িত্ৰী তথা ঘোষিকা শিখাৰাণী ঠাকুৰীয়াই ।

Leave A Reply

Your email address will not be published.