ফাইনাৰ (FINER) ৰ উদ্যোগত মন্ত্রী অশোক সিংঘলৰ সৈতে মাহৰ অতিথি কাৰ্যসূচী

0 141

উত্তৰ-পূব অঞ্চলৰ উদ্যোগ আৰু বাণিজ্য ফেডাৰেচনৰ ফাইনাৰ উদ্যোগত যোৱা ১৮ আগষ্টত গুৱাহাটীৰ হোটেল ন’ভটেলত মাহৰ অতিথি অনুষ্ঠানৰ আয়োজন কৰা হয়।অসম চৰকাৰৰ গৃহ নিৰ্মাণ নগৰ পৰিক্ৰমা আৰু জলসিঞ্চন মন্ত্ৰী অশোক সিংঘাল উপস্থিত থাকে।
মুখ্য ভাষণত মাননীয় মন্ত্ৰী অশোক সিংঘালে অসম আৰু উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চলৰ উদ্যোগিক পৰিৱেশৰ ওপৰত বিশদভাৱে বক্তৃতা দিয়ে। তেওঁ মাননীয় প্ৰধানমন্ত্ৰীৰ দূৰদৰ্শী নেতৃত্বক প্ৰশংসা কৰি অঞ্চলটোৰ ধাৰাবাহিক উন্নয়ন আৰু বিদ্ৰোহ হ্ৰাস পোৱাৰ কৃতিত্ব প্ৰধানমন্ত্ৰীলৈ প্ৰদান কৰে। মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে বডো চুক্তিৰ তাৎপৰ্য্যৰ ওপৰত গুৰুত্ব আৰোপ কৰে,যিয়ে যুৱক-যুৱতীসকলক মূলসুঁতিৰ সৈতে একত্ৰিত কৰি অঞ্চলটোৰ উন্নয়নত তেওঁলোকৰ সক্ৰিয় অংশগ্ৰহণক লাভান্বিত কৰিছে।
মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাৰ নেতৃত্বত অসমৰ উন্নয়নৰ পদক্ষেপসমূহৰ ওপৰত আলোকপাত কৰে।তেওঁ আৰু কয় যে ৰাজ্যখনে অভূতপূৰ্ব অগ্ৰগতিৰ সাক্ষী হৈ আহিছে, প্ৰতি সপ্তাহত গড়ে ২০টা সিদ্ধান্ত লোৱা হৈছে। ব্যৱসায় কৰাত সহজতাক প্ৰসাৰিত কৰাৰ লক্ষ্যৰে লোৱা এই সিদ্ধান্তসমূহে ফলপ্ৰসূভাৱে বাধাসমূহ আঁতৰাই পেলাইছে আৰু ব্যৱসায় বৃদ্ধিৰ বাবে অনুকূল পৰিৱেশৰ সৃষ্টি কৰিছে। তদুপৰি তেওঁ অসম চৰকাৰক যথেষ্ট পৰিমাণৰ ঔদ্যোগিক বিনিয়োগ আকৰ্ষণ কৰিবলৈ টেইলাৰ মেড নীতি আগবঢ়োৱা আৰু অসমৰ প্ৰচুৰ কেঁচামালৰ সম্পৰ্কে উল্লেখ কৰিছে।
শান্তি, সহায়ক শাসন ব্যৱস্থা, আমোলাতন্ত্ৰিক বাধাৰ অনুপস্থিতিৰ ওপৰত গুৰুত্ব আৰোপ কৰি মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে স্থানীয় উদ্যোগীসকলক হাতত থকা সুযোগসমূহ গ্ৰহণ কৰিবলৈ আহ্বান জনায়। তেওঁ উদ্যোগীসকলৰ সপক্ষে নীতি ৰচনা কৰা চৰকাৰৰ দৃষ্টিভংগীৰ আৰু সংস্কাৰ আৰু আধুনিকীকৰণৰ প্ৰতি দায়বদ্ধতাক প্ৰতিফলিত কৰা ৩৫০টাতকৈও অধিক অনলাইন সেৱাৰ উপলব্ধতাক প্ৰশংসা কৰে।তদুপৰি অশোক সিংঘালে বিশেষকৈ উন্নত ৰেল আৰু জলপথ সংযোগৰ সৈতে সমগ্ৰ উত্তৰ-পূৰ্বাঞ্চলৰ এক উত্থানশীল বজাৰ হিচাপে অপৰিসীম সম্ভাৱনাৰ কথা উল্লেখ কৰে। চলি থকা ৰেলৱে বিদ্যুৎকৰণ আৰু জলপথ উন্নয়নৰ পদক্ষেপসমূহক পৰিবহণ ব্যয় হ্ৰাস আৰু ব্যৱসায়িক কাৰ্য্যক্ষমতা বৃদ্ধি, ঔদ্যোগিক বৃদ্ধিত সহায় কৰিব বুলি কয়।
মন্ত্ৰীগৰাকীয়ে গুৱাহাটীৰ উন্নয়ন, মৌলিক সুবিধাসমূহ, আৰু আৱৰ্জনা ব্যৱস্থাপনা সন্দৰ্ভতো ভাষণ দি চৰকাৰৰ চলি থকা প্ৰচেষ্টাৰ বিষয়ে চৰকাৰে গ্ৰহণ কৰা পদক্ষেপৰ বিষয়ে তেওঁ কয়।
কাৰ্যসূচীৰ আৰম্ভণিতে ফাইনাৰ সভাপতি বজৰংগ লহিয়াই আদৰণি ভাষণ প্ৰদান কৰে। আদৰণি ভাষণৰ পিছত ফাইনাৰ ৰ উপ-সভাপতি ৰাজীৱ আগৰৱালাই অঞ্চলটোত সংস্থাটোৰ প্ৰভাৱশালী হস্তক্ষেপৰ ওপৰত আলোকপাত কৰি এক অন্তৰ্দৃষ্টিসম্পন্ন উপস্থাপন আগবঢ়ায়।

Leave A Reply

Your email address will not be published.