ব্যতিক্ৰম ধৰণৰে হিন্দু-মুছলমানৰ সমন্বয়ৰে টীয়কৰ কাকাজানত উদযাপন কৰিছে ৰঙালী বিহু

0 220

দেশৰ ক`ভিড পৰিস্থিতিৰ প্ৰতি লক্ষ্য ৰাখি অসমীয়াই চৰকাৰী নিৰ্দেশনা অৱলম্বন কৰি উদযাপন কৰিবলগীয়া হৈছে আপোন ৰঙালী বিহুটি।টীয়কৰ কাকজান কেন্দ্ৰীয় ৰঙালী বিহু উদযাপন সমিতিয়েও প্ৰশাসনৰ নীতি নিয়ম মানি কাকজান খেলপথাৰত দিনযোৰকৈ আয়োজন কৰিছে ৰঙালী বিহু।এই বিহুৰ বাকৰিতে অঞ্চলটোৰ যুৱচামে দেখুৱাইছে এক আদৰ্শ। কাৰ্যসূচীৰ সমান্তৰালকৈ আয়োজন কৰিছে বৰদেউতাৰ আশীৰ্বাদ শীৰ্ষক এক ব্যতিক্ৰমী অনুষ্ঠান।অঞ্চলটোৰ প্ৰায় দুই শতাধিক সত্তৰ উদ্ধৰ পুৰুষ-মহিলাক নিমন্ত্ৰণ কৰি পৰম্পৰা ৰক্ষা কৰি সম্পূৰ্ণ নীতি নিয়মৰ মাজেৰে জেষ্ঠজনক একোখনকৈ বিহুৱান প্ৰদান কৰি আশীৰ্বাদ লোৱাৰ লগতে সম্প্ৰীতিৰে জলপানৰ দিহা কৰিছে।উক্ত কাৰ্যসূচীৰ সমান্তৰালকৈ সেই সময়ৰ বিহু আৰু বৰ্তমান বিহুৰ মাজৰ সাদৃশ্য ও পাৰ্থক্যৰ ওপৰত বিভিন্নজনে মন্তব্য আগবঢ়াৱাৰ লগতে অতীতক স্মৰণ কৰি কেইবাগৰাকীও জেষ্ঠই বিহু গাই এক সুকীয়া পৰিবেশ গঢ়ি তোলিছে।জেষ্ঠজনক সন্মান প্ৰদৰ্শন কৰি বিহুত আশীৰ্বাদ লোৱা অসমীয়া সমাজৰ যি আদৰ্শ তাক উত্তৰ পুৰুষক চিনাকী কৰাৰ উদ্দেশ্যেৰে কাকজান বিহু সন্মিলনৰ এই পদক্ষেপক সকলোৱে আদৰণী জনাইছে।উল্লেখযোগ্য যে এই অনুষ্ঠানত শতায়ু গৰকা লগতে পবিত্ৰ ৰমজানৰ মাজতে কেইবাগৰাকীও মুছলমান সম্প্ৰদায়ৰ জেষ্ঠ উপস্থিত থাকি বৰ অসমৰ সমন্বয়ৰ এখন সুন্দৰ ছবি দাঙি ধৰিছে।

Leave A Reply

Your email address will not be published.