যোগাসনৰ জৰিয়তে ‘বুক অব অসম ৰেকৰ্ড’ গঢ়িবলৈ সক্ষম হৈছে মহানগৰীৰ কিশোৰ ত্ৰিদীপ কুমাৰ বৰ্মনে

0 37

যোগাসনৰ জৰিয়তে ৰাষ্ট্ৰীয় আৰু আন্তৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ৰ খেলত অংশগ্রহণ কৰি অসমলৈ সুনাম কঢ়িয়াই আনিছে বশিষ্ট বৰপথাৰৰ ত্ৰিদীপ কুমাৰ বৰ্মনে যোগাসনৰ ‘ডিম্বাসন’ আসনটো ৩০৮ চেকেণ্ড সময় কৰি ‘বুক অব অসম ৰেকৰ্ড’ গঢ়িবলৈ সক্ষম হৈছে। উল্লেখযোগ্য যে, কিশোৰটোৱে ২০১৯ বৰ্ষত বেষ্ট এচিয়ান লিটিল যোগা মাষ্টাৰ সন্মান লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হোৱাৰ উপৰিও ২০১৮ আৰু ২০১৯ বৰ্ষত বহুটো ৰাষ্ট্ৰীয় আৰু আন্তৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ৰ খেলত অংশগ্রহণ কৰি সোন,ৰূপ আৰু ব্ৰঞ্জৰ পদক অৰ্জন কৰিছিল। ২০২০ বৰ্ষত অনলাইন যোগে পাঞ্জাৱত অনুষ্ঠিত হোৱা যোগ প্ৰতিযোগিতাত অংশগ্রহণ কৰি শ্ৰেষ্ঠ আন্তৰাষ্ট্ৰীয় যোগ খেলুৱৈ বঁটা লাভ কৰাৰ উপৰিও উত্তৰ প্ৰদেশত অনুষ্ঠিত হোৱা যোগ প্ৰতিযোগিতাত অংশগ্রহণ কৰি ‘যোগ ৰত্ন’ সন্মান অৰ্জন কৰিছিল। লিটিল যোগ মাষ্টাৰ ত্ৰিদীপ কুমাৰ বৰ্মনে বৰ্তমান যোগগুৰু অসীম বৰুৱাৰ অধীনত দিশপুৰস্হিত সুদৰ্শন যোগ চেণ্টাৰত প্ৰশিক্ষণ গ্রহণ কৰি আছে। উল্লেখযোগ্য যে, বৰপথাৰ নিবাসী ৰাজকুমাৰ বৰ্মন আৰু বিনিতা বৰ্মনৰ একমাত্র পুত্র ত্ৰিদীপ কুমাৰ বৰ্মন লালমাটিস্থ মহৰ্ষি বিদ্যা মন্দিৰৰ সপ্তম মান শ্ৰেণীত অধ্যয়নৰত।

Leave A Reply

Your email address will not be published.