যোগোৎসৱ আয়োজন

0 162

যোগোৎসৱ ২০২৪ হৈছে আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় যোগ দিৱস ২০২৪ৰ পূৰ্বে ৭২ দিনীয়া কাউণ্টডাউন আৰম্ভ হোৱাৰ প্ৰতীক, যিয়ে যোগ আৰু সুস্থতাৰ এক উল্লাসিত উদযাপনৰ সূচনা কৰে।
যোগেশ্বৰ সংস্থাৰ উদ্যোগত মোৰাৰজী দেশাই ৰাষ্ট্ৰীয় যোগ প্ৰতিষ্ঠান আৰু ভাৰত চৰকাৰৰ আয়ুস মন্ত্ৰালয়ৰ সহযোগত আয়োজন কৰা এই সজীৱ যোগ তীৰ্থত আজি গুৱাহাটীৰ মালিগাঁৱৰ মধ্য গতানগৰৰ নিস্তব্ধ যোগ তীৰ্থত উন্মোচন কৰা হয়।
 
পুৱা ৬:৫০ বজাত আনুষ্ঠানিকভাৱে বন্তি প্ৰজ্বলন কৰি অনুষ্ঠানটো আৰম্ভ কৰা হয়, যিয়ে জ্ঞান আৰু মংগলৰ আলোকসজ্জাৰ সূচনা কৰে। সন্মানীয় মুখ্য অতিথি,ইউৰোপৰ ডেনমাৰ্কৰ পৰা অহা ইস্কন ভক্ত গৌৰহৰি দাসে শুভ অনুষ্ঠানটো উদ্বোধন কৰে, লগতে এন এফ ৰেলৱেৰ মুখ্য ৰাজহুৱা বিষয়া শচাংক শৰ্মা, ভাৰতীয় অভিনেতা ভাগৱত প্ৰীতম দত্ত, অশোক শইকীয়া,সমাজকৰ্মী,যোগাচাৰ্য্য সুভাষীশ ভাৰতীয় যোগ সংস্কৃতি আৰু যোগ চিকিৎসা কেন্দ্ৰ প্ৰতিষ্ঠাপক সভাপতি,ধৰি উল্লেখযোগ্য ব্যক্তিসকলে অংশগ্ৰহণ কৰে।আৰু পাণ্ডু কলেজৰ সহযোগী অধ্যাপক আৰু আই ৱাই চি এণ্ড ৱাই টি চিৰ শৈক্ষিক সম্পাদক ড০ শান্তনু ৰয় চৌধুৰী।
 
যোগেশ্বৰ সংস্থাৰ অধ্যক্ষ দিব্য জ্যোতি ডেকাই আয়োজন কৰা কমন যোগ প্ৰট’কলৰ জৰিয়তে বিমান কুমাৰ নাথ,স্মৃতি ৰেখা শইকীয়া,দেবপ্ৰিয়ম কৰ, সুমন ৰাজবংশী, আৰু অসাৱৰ্জ্য ৰাণী পাডুনৰ দৰে দক্ষ অনুশীলনকাৰীৰ প্ৰদৰ্শনেৰে কাৰ্যসূচী অব্যাহত ৰখা হয়।
 
অনুৰাগীসকলক আই আই টি গুৱাহাটী, কৃষ্ণ কান্ত হেণ্ডিক চৰকাৰী সংস্কৃত মহাবিদ্যালয়, ভাৰতীয় যোগ সংস্কৃতি আৰু যোগ থেৰাপী কেন্দ্ৰ, যোগ সাধনা কেন্দ্ৰ, পূৰ্বাঞ্চল যোগ মহাবিদ্যালয়, প্ৰতিশ্ৰুতি যোগ আৰু কেন্দ্ৰ দৰং আৰু গুৱাহাটীকে ধৰি বিশিষ্ট প্ৰতিষ্ঠান আৰু কেন্দ্ৰসমূহৰ দ্বাৰা মনোমোহা যোগ প্ৰদৰ্শনেৰে আদৰণি জনায়।
 
সম্বৰ্ধনা অনুষ্ঠানত এক বিশেষ খণ্ডত যোগবিদ বিকাশ নাৰায়ণ শৰ্মা,সুনীতা আগৰৱালা,সুৰেশ পোদ্দাৰ,অনিল শৰ্মা,সীকতা দেৱ কৰ, হৃদয়ানন্দ তামুলী ফুকন,বিষ্ণু ৰায় ৰাজবংশী,মনশ্ৰী প্ৰকাশ, দিগন্তকে ধৰি যোগবিদ্ বিকাশ নাৰায়ণ শৰ্মা, সুনীতা আগৰৱালা,সুৰেশ পোদ্দাৰ, হৃদয়ানন্দ তামুলী ফুকন, বিষ্ণু ৰায় ৰাজবংশী, মনশ্ৰী প্ৰকাশ, দিগন্টকে ধৰি যোগৰ ক্ষেত্ৰখনত উল্লেখযোগ্য অৱদান আগবঢ়োৱা ব্যক্তিসকলক সম্বৰ্ধনা জনায়।
 
অনুষ্ঠানত যোগ প্ৰদৰ্শকসকলৰ বাবে প্ৰমাণপত্ৰ বিতৰণ আৰু যোগ বিষয়ৰ ওপৰত বিনামূলীয়া কিতাপৰ বিতৰণ কৰে।

Leave A Reply

Your email address will not be published.