সামৰণি পৰিল আই এ চি ডি ইৰ বাৰ্ষিক অধিৱেশন

0 43

ইণ্ডিয়ান এচ’ছিয়েছন অব্‌ কনজাৰভেটিভ ডেন্টিষ্ট্ৰী এণ্ড এন্ডদন্টিক্‌চৰ ৩৫ সংখ্যক বাৰ্ষিক সন্মিলন আৰু অধিৱেশনখন ২৬,২৭ আৰু ২৮ ফেব্ৰুৱাৰীত গুৱাহাটীৰ নিউ বিমানকোঠ পথত অৱস্থিত হোটেল কিৰণশ্ৰী গ্ৰেণ্ডত বিস্তৃত কাৰ্যসূচীৰে অনুষ্ঠিত হৈ যায়৷উক্ত অধিৱেশনখনৰ শুভাৰম্ভ কৰে আই এ চি ডি ইৰ মুখ্য পৃষ্ঠপোষক ডাঃ দিব্যেন্দু মজুমদাৰ আৰু বৰ্তমান সন্থাৰ সভাপতি ডাঃ ভি চন্দ্ৰশেখৰে৷ ৰাষ্ট্ৰীয় আৰু আন্তৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়ৰ কেইবাগৰাকীও বিশেষজ্ঞ চিকিৎসকে বক্তা হিচাপে এই অধিবেশনত অংশ গ্ৰহণ কৰে৷তাৰ ভিতৰত জাৰ্মানীৰ ডা°ডেনিচ কহলাৰ ,নিউয়ৰ্কৰ ডা° মহুৱা বোস পিল্লাই, ডেনমাৰ্কৰ ডা° লাৰ্‌চ ব্ৰঞ্জডেল,জামাইকাৰ ডা° শশী নালাপতি আৰু ইউ.এ ইৰ ডা° এচ ভেংকটেশ বাবুয়ে “অনলাইন বক্তা “হিচাপে আৰু দেশৰ আগশাৰীৰ বিষয় চিকিৎসক ডা° প্ৰদীপ কুমাৰ,ডা° আৰ এচ মোহন কুমাৰ,ডা° মিথুনজিত কৃষ্ণণ,ডা° মুকুট শীল,ডা° শিশিৰ সিং,ডা° এন ভেলমুৰগন,ডা° মিথ্ৰা হেগড়ে ,ডা° আদিত্য মিত্ৰ,ডা° লৰা মিশ্ৰ আৰু চিকয় ৱাঙে “অফলাইন বক্তা’ হিচাপে এই অনুষ্ঠানত উপস্থিত থাকে৷ ডাঃ শিশিৰ সিঙে এই বাৰ্ষিক অধিৱশনতে ডাঃজি ভি স্মাৰক বক্তৃতা প্ৰদান কৰে৷ এই অধিৱেশনৰ লগত সংগতি ৰাখি ছাইণ্টিফিক চেছন,বাণিজ্য মেলা আৰু সাংস্কৃতিক সন্ধিয়াও অনুষ্ঠিত হয়৷ অধিৱেশনৰ মুকলি সভাত সন্থাৰ সভাপতি ডা° ভি চন্দ্ৰশেখৰ,যুটীয়া সম্পাদক আৰ মোহন কুমাৰ,মুখ্য পৃষ্ঠপোষক ডা° দিব্যেন্দু মজুমদাৰ উপস্থিত থাকে আৰু ইয়াতে ডা° আদ্ৰিজা ডেকাৰ তত্ত্বাৱধানত প্ৰকাশিত স্মৃতিগ্ৰন্থ উন্মোচন কৰাৰ লগতে প্ৰদান কৰা হয় “ইয়ং এচিভাৰ এৱাৰ্ড”৷উল্লেখ্য যে অসমৰ আঞ্চলিক দন্ত চিকিৎসা মহাবিদ্যালয়ৰ স্নাতকোত্তৰ ডিগ্ৰীধাৰী ডাঃ পল্লৱী য়াডুকাই ইয়ং এছিভাৰ এৱাৰ্ডত দেশৰ ভিতৰতে তৃতীয় স্থান লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হয়৷অধিৱেশনখনি সাফল্যমণ্ডিত কৰি তোলাৰ বাবে আয়োজক কমিটিৰ অধ্যক্ষ ডাঃ এ চি ভূঞা আৰু সম্পাদক ডাঃ ৰুবী কটকীয়ে সকলোকে ধন্যবাদ জ্ঞাপন কৰিছে৷

Leave A Reply

Your email address will not be published.